... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
eagle-666
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 1.1.2010
Auto: E60 - 525D@2005
Kraj: Nitriansky

E60: nejde nastartovat

Piatok, 1. Januára 2010, 15:37

Hello majstri

Mam taky "mensi" problem s bawor a dufam, ze mi s tym pomozete ;-)
Takze stav ked to este islo: BMW 525D, 11/2005, E60, nabehanych okolo 100000km.
Svietil tam prekroceny servis na vymenu brzdovky 11/09 a vymenu microfiltra (-1000km). Inak vsetko OK.

No a pred vianocami sadnem do auta, vlozim kluc a objavi sa zlte auto na zdvihaku s nejakou spravou o servise. Neskor som zistil ze tam bolo napisane nieco ako vybita bateria. Startovanie mam na tlacitko a po zatlaceni s tym ani nehlo. Potom nasledoval pokus so startovacimi kablami - bezuspesne.
Na druhy den som kupil novu baterku a opat nic. Viem ze treba novu baterku registrovat cez diagnostiku,ale aj tak - ani to necuklo. Neskor som tuto baterku pre istotu nabil a dal opat do auta a zase nic :-(
Interny check ukazoval OK. Display svietil, ziadnu chybu to nehlasilo.
Po 2 dnoch, ked som prisiel pre auto s odtahovkou, tak bola baterka mrtva - neslo ani auto otvorit.....
Noo a teraz, co je tomu? Tipek co to akoze opravuje ma strasi s pokazenou riadiacou jednotkou. Stretli ste sa niekto s niecim podobnym?
Vopred diky za kazdu radu.
Milan
 
peter196
Príspevky: 31
Registrovaný: 25.7.2009
Auto: BMW 525 Tds,BMW 730d
Kraj: Žilinský

Re: E60: nejde nastartovat

Utorok, 5. Januára 2010, 13:37

ahoj mozem ti poradit len takto zavolaj na toto tel.cislo+420774634572 nepoznam lepsieho machra na bmw je z ciech ale kazdy tyzden chodi do Povazskej Bystrice,zavolaj mu poradi ti aj ti tu zavadu odstrani ma vsetko aj diagnostiku na bmw vsetky doteraz vyrobene modely vela slovakov mu volava aj samotne vedenie z bavarie ked si nevedia rady..potom sa ohlas ako si dopadol cau peter..
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: E60: nejde nastartovat

Streda, 13. Januára 2010, 01:49

Skus pozriet plusovy kabel na baterke ta cierna skatula na kably hned od baterky ci sa nahodou netoci kabel oproti tej svorke na baterku. Lebo tam v tej ciernej skatuli je pyro patron ktory pri naraze vystrely a rozpoji ten kabel ( nie celkom iba ho povisuvne aby uz nemal kontakt )
ten kabel je tam iba nalisovany mozno sa uvolnil

Ja som mal ten isty problem vsetko islo ako ma, startel len tukol ale nepretocil

a baterku netreba registrovat, baterka sa moze odpojit a znovu zapojit akurat sa hodinky vymazu nic viac
 
eagle-666
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 1.1.2010
Auto: E60 - 525D@2005
Kraj: Nitriansky

Re: E60: nejde nastartovat

Pondelok, 25. Januára 2010, 06:25

Diky za tipy. Konecne to mam hotove. Chyba bola v aktivnom snimaci baterie (nejake studaky) a v jednotke distribucie elektriky (zblbnuty softver). Takze mesiac bez auta :-(
Milan

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných