... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
MarekBmw520d
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 17.5.2009
Auto: Bmw 520d
Kraj: Nitriansky

E60 - Audio

Sobota, 29. Augusta 2009, 08:53

Cawte...Mam 520 d r.v. 2007. Patral som a nasiel som len 4 repro . 2x v prednych dverach a 2x nad kufrom. Ked som dal dole mriezku nad kufrom videl osm dieru aj na vyskovy reproduktor. Tak isto som dal mriezku dole na palubovke a nebol tam reproduktor.Chce sa spytat ci sa da na moje radio napojit tolko reproduktorov?A robia to aj v Bmw na Slovensku?Radio mam businees aj navigaciu.
 
Užívateľov profilový obrázok
tomtom530XD
Príspevky: 23
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: BMW E61 530 XD
Kraj: Banskobystrický

Re: Audio v 5

Sobota, 29. Augusta 2009, 17:12

nazdar kamo jasne da sa vsetko urobit ak mas audio navi pro s DVD, za priplatok sa dorabaju za nova aj repraky so subworferom origi od BMW. skus sa spytat v BMW podla VIN; povedia ti presne co a kolko mozes pripojit! =;
 
MarekBmw520d
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 17.5.2009
Auto: Bmw 520d
Kraj: Nitriansky

Re: Audio v 5

Sobota, 29. Augusta 2009, 19:45

a keby kupim nejaky subwoofer tak ako zapojim remote kabel aby sa mi zapinal sub podla radia kde napojim ten kabel alebo ako
 
MarekBmw520d
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 17.5.2009
Auto: Bmw 520d
Kraj: Nitriansky

Re: Audio v 5

Piatok, 25. Septembra 2009, 19:07

mam jednu otazku v kufri mam vystup 12volt keby kupim koncovku do zapalovaca a zapojim to tam tak by siel subwoofer?ako yslim ci to utiahne alebo skratka ze ci to pojde dik
 
MarekBmw520d
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 17.5.2009
Auto: Bmw 520d
Kraj: Nitriansky

Re: Audio v 5

Sobota, 26. Septembra 2009, 09:02

uz som, to poriesil chcem sa len spytat ako sa dostanem k baterke.?
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: Audio v 5

Sobota, 26. Septembra 2009, 12:13

baterku mas v zadu v kufri, na pravej strane pod tapacirom ak ma pamat neklame....
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
Užívateľov profilový obrázok
wattoze
Príspevky: 254
Registrovaný: 1.4.2009
Auto: E39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Audio v 5

Sobota, 26. Septembra 2009, 13:52

MarekBmw520d napísal:
mam jednu otazku v kufri mam vystup 12volt keby kupim koncovku do zapalovaca a zapojim to tam tak by siel subwoofer?ako yslim ci to utiahne alebo skratka ze ci to pojde dik


aky subwoofer??mas nieaky aktivny???určite to nenapajaj cez za koncovku od zapalovača !!!!!prinajlepšom ti bude iba odchadzat poistka ale može ti aj kablovačka zhoriet remote sa da potiahnut od baterky alebo hocikde kde mas 12V lebo neviem o tom že by malo org. radio vystup remote tam ti stači aj tenučký kablik ktory prerušiš vypinačom ktorymsi udes vyp.zap subwoofer ak je aktivny či mas k nemu zosilovač osobitne??
 
MarekBmw520d
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 17.5.2009
Auto: Bmw 520d
Kraj: Nitriansky

Re: Audio v 5

Sobota, 26. Septembra 2009, 15:31

mam aktivny blakpunt th200a remot som uz vieriesil lebo ten sub to ma automaticky tak ok budem to zapajat od baterky len ze ako ja sa tam bojim lebo tam je ta rozbuska ..ako nato
 
Užívateľov profilový obrázok
wattoze
Príspevky: 254
Registrovaný: 1.4.2009
Auto: E39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Audio v 5

Sobota, 26. Septembra 2009, 17:53

MarekBmw520d napísal:
mam aktivny blakpunt th200a remot som uz vieriesil lebo ten sub to ma automaticky tak ok budem to zapajat od baterky len ze ako ja sa tam bojim lebo tam je ta rozbuska ..ako nato


neviem aku rozbušku maš na mysli ale rozhodne to napajanie urob od baterky som pozeral ten blaupunkt ma 20A poistku a odber je okolo 15 A a to je dosť na tu zastrčku videl som raz ako sa stalo že sa z takej zastrčky začalo dymiť a začal sa rozpuštať ten plast...:D
 
MarekBmw520d
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 17.5.2009
Auto: Bmw 520d
Kraj: Nitriansky

Re: Audio v 5

Sobota, 26. Septembra 2009, 19:49

len ako to napojit na tu baterku??tam je napojen taky hruby cerveny kabel a netrci tam taky obycajne kolik z baterky ...Ako to napojim?A kde mam napojit kostru?
 
MarekBmw520d
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 17.5.2009
Auto: Bmw 520d
Kraj: Nitriansky

Re: Audio v 5

Nedeľa, 27. Septembra 2009, 08:43

Alebo sa opytam takto..Teraz pozeram ze existuje stranka BSW a to su reproduktory do Bmw....Len ideo jednu vec, ja tam mam teraz styri reproduktory,a mam navi bussiens....ide o to ci tam mozem domontovat viac reproduktorov?alebo uz potrebujem navi profi?
 
MarekBmw520d
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 17.5.2009
Auto: Bmw 520d
Kraj: Nitriansky

Re: E60 - Audio

Štvrtok, 1. Októbra 2009, 19:18

Dnes som vymontoval zadne sedacky na E60 a nasiel som tam take dva okruhle plechy zasrobavane o priemere asi 22cm neviete nato to je??neni to na subwoofer??
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: E60 - Audio

Nedeľa, 4. Októbra 2009, 11:27

Tie okruhle plechy pod zadnou sedackou su na pristup k palivovym cerpadlam v nadrzi, v E60 su subwoofery dva pod prednymi sedadlami tie hranate mriezky na podlahe a zosilnovace k nim s v stredovych stlpikoch dole.

A k tomu zapojeniu mozes subik pripojit cez klasicke oko na kabli na jednu s tych troch srub ktore ty posielam na obrazku, dve su chranene 100 A poistkou kazda zvlast cize 2x 100A a ten treti hrubsi 200 A. Jeden s tych 100A je na zavenie motora, ten druhy uz si nespominam a ten 200A ide pod palubovku k poistkovej skrinke ktora je na spolujazdcovej strane. Ja by som ti odporucal napojit ten subik na ten 200A vyvod a vsetko musi byt ok

A ak chces viac repro tak nepotrebujes iny Navigacny len potrebujes inu sadu ozvucenia napr. Hi-Fi professional a k tomu ti pribudne este aj orig. zosilnovac do kufra na lavu stranu a potrebujes k tomu potrebnu orig. kabelaz a urcite este nieco dalsie ale uz neviem co....vsetko sa da urobit len ci sa ti to oplati po financnej stranke...
Prílohy
Snímka114.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
rebuss
Príspevky: 1012
Registrovaný: 9.12.2010
Auto: Efko
Kraj: Košický

Re: E60 - Audio

Pondelok, 4. Júla 2011, 18:34

servus lionlion... dnes som si to zapojil vsetko fici len mi obcas akokeby nieco rusilo subak a sem tam vydava basove zvuky nevies cim by to mohlo byt ? este jedna otazocka nemoze spravit nejaky problem to ked som to napojil na ten 200A ??? nemoze sa vplyvom nejakeho skratu odpalit ta poistka a tym padom mi odpoji tu poistkovu skrinku pri spolujazdcovi ? diky
F11 520d LCI
F20 116d
Ex F11 520d
EX Superb3V|E60|A8|ML|Superb1
V rodinnej garazi:
E71 30d
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: E60 - Audio

Piatok, 8. Júla 2011, 17:56

No moze, ale to by musel byt riadny skrat. To by asi skor povolili tie kable co mas k subwooferu. Ak sa ti chce s tym trochu pohrat tak to radsej prehod na tu 100A. Aj ked mas diesel, este stale by mala byt jedna volna (lebo jedna 100A je na zhavenie) najlespie je to dat osobitne na vlastnu poistku, ktora s nicim inym v aute nema nic spolocne. Ak to spravis, a nepojde to vobec, tak to bude znamenat ze ju tam nemas a treba ju dokupit a zapojit (je zo zadnej strany skrinky) ale na 90% tam bude. Tu 200A poistku (som vyssie zabudol dopisat) som skor myslel v tom pripade ze tam bude este jedna poistka (vacsinov si kazdy dava tu taku okruhlu na kabel) lebo zosilnovac by mal byt chraneni svojou poistkou co ma on. Jedine ak by sa kable dostali do skratu tak vtedy by bola narade ta 200

A k tomu ruseniu. Stopercetne ti neviem odpovedat. Co viem, tak tie lacnejsie subwooferi su na to nachylnejsie, lebo nemaju az tolko vseliakych filtrov ako tie drahsie (ak vobec neake maju).
Rusenie zo strany auta by tam nemalo byt, mozno ze ked to prehodis na inu poistku ktora bude vlastna, tak snad bude lepsie. Ale aj jedno aj druhe riesenie je silove, cize by to malo mat taky efekt ako ked to pripojis rovno na kontakt baterky.

Vyznam sa trochu do elektroniky, ale niesom ziadny audio-fil. Akurat viem ze proti tomu ruseniu existuju neake filtre, ale vela ludi to zvaluje na menej kvalitny subwoofer (resp. zosilnovac)

Este otazka, to rusenie (tie nechcene basy) neprejavuje sa to iba vtedy ak ides na aute a radio je vypnute? Ak by to bolo tak, tak potom zdrojom rusenia by mohol byt ten REM kablik, o com sice pochybujem lebo ten by sa v zosilnovaci nemal dostat do audio-signalu. Osobne keby som mal problem ja s rusenim, tiez by som jednoznacne nevedel co to sposobuje, len by som musel skusat a pitat sa inych (mam kamosa, no ten vie snad vsetko :D )

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných