... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
bbo
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.9.2009
Auto: 530XD
Kraj: Žilinský

E60 530xd - zablokovanie motora

Sobota, 19. Septembra 2009, 23:00

zdravím.mám problem s motorom na 530xd,po nehode (prevrátení cez strechu) a následným prasknutím olejovej vane,nejde pretocit motor.ostal zablokovaný a každý pokus o štartovanie len cvakne starter naskočí červená kontrolka SERVICE! ako mám teraz postupovat aby som ho aspon nudzovo naštartoval? v menu mi píše nejaký varovný trojuholník pri oleji -470km , a menu je len po taliansky,nerozumiem italčine. vedeli by ste mi pomoct? asi bez diagnostiky ho nenaštartujem i tak si myslím
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 09:10

Ten údaj -470km... Mal si už dávno urobiť olejservis... A k tomu zablokovaniu,čo tu riešiš keď sa tomu nerozumieš? Volaj do bavarie a daj si to opraviť,alebo to tam odtiahni,neskúšaj to viac štartovať,lebo tam ešte niečo viac poškodíš.
 
bbo
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.9.2009
Auto: 530XD
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 11:34

PetoK napísal:
Ten údaj -470km... Mal si už dávno urobiť olejservis... A k tomu zablokovaniu,čo tu riešiš keď sa tomu nerozumieš? Volaj do bavarie a daj si to opraviť,alebo to tam odtiahni,neskúšaj to viac štartovať,lebo tam ešte niečo viac poškodíš.


to som vedel že tu nastane takéto mudrovanie.no nahodil si jasnu odpoved´´co tu riesis ked sa tomu nerozumies´´ milý drahý,nie všetci sme natolko majetný aby sme zbytočne vyhadzovali peniaze cestovaním do bavarie.a este mi povedz co sa dá poškodit na nepoškodenom motore? :D
to napíse len taký co sa tomu hovno rozumie,tak mi tu nedristaj absolutne bludy.

ak mienis dávat takéto buzerácie do prispevkov,viac tu neprispievaj ok?
 
bbo
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.9.2009
Auto: 530XD
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 12:21

VK-Tomáš napísal:
Vieš E60 už nieje auto ktoré sa fušuje doma na dvore a ak nie je každý taký majetný aby mohol ísť do normálneho servisu alebo do BMW keď niečo treba opraviť tak ten nech si nekupuje E60ku lebo evidentne na to nemá!
A to nieje mudrovanie , ale fakt :wink:
A keď bolo auto na strechu tak to zrejme nedokážeš doma opraviť na dvore a servisu sa nevihneš.


ježíííš bože,auto je u nás v servise robíme hlavne karosárske opravy a diagnostiku cisto na VW audi,skoda,seat ale elektrike sa nevenujeme moc,pretože je to na nedostatok času náročne
potrebujem ho proste nudzovo naštartovat,tažko sa to pretláča po dielni lebo sa robí po pracovnej dobe,ciže každý den ho treba po pracovnej dobe vtlačit dovnutra a ráno na začiatku pracovnej doby vytlaciť vonka.
známy ho naštartuje ale až o mesiac,pretože je na dovolenke,no ale za mesiac už auto musi byt aj nastriekané,a za mesiac každodenného pretlačania ostane predná aj zadná kapota prehnutá ako na starej skodovke
takže žiadne skladačky samodomorobo a by ste si nemysleli. ale zatial som sa fakt nič nedozvedel rozumné,samé reči mimo témy.to mi asi viac napovie samotné auto ked si niekoho donesiem kto vie po taliansky :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 13:14

napis sem co tam je konkretne po taliansky napisane mozno budem vediet prelozit!
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
bbo
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.9.2009
Auto: 530XD
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 13:19

mareko258 napísal:
napis sem co tam je konkretne po taliansky napisane mozno budem vediet prelozit!


dakujem ti za ochotu.až niekedy v utorok alebo v stredu,lebo teraz som PN, chripka.
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 14:18

bbo napísal:

to napíse len taký co sa tomu hovno rozumie,tak mi tu nedristaj absolutne bludy.

ak mienis dávat takéto buzerácie do prispevkov,viac tu neprispievaj ok?


Kamarát,pokial nevieš s kým píšeš,tak radšej buď tichúčko... Ja som robil priamo v BMW, a dovolím si tvrdiť že čosi o elektronike áut viem. A o úrovni tvojích vedomostí svedčí fakt,že ani nevieš kedy urobiť olejservis. Inak je tu dosť ludí ktorým som už čo-to porobil.

BTW, ak máš E60,mal by si mať viac rozumu a iný prístup ku veci. To nie je auto ktoré opravíš len tak bez vedomostí a skúseností. A ver tomu že občasným opravám v Bavarii sa aj tak nevyhneš.
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 14:53

Peto K, taktak, moja rec tiez , je to auto ktore moc napatri do dedinskych garazi ku chalanom co opravuju favority a kade ake skatule, ak si niekto kupi take bawo tak obcas ako pisu tu viacery treba to dat do ruky panom co sa v mnichovcanoch viac vyznaju.....
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 16:08

bbo napísal:
.. problem s motorom na 530xd,po nehode (prevrátení cez strechu) a následným prasknutím olejovej vane,nejde pretocit motor.ostal zablokovaný
Přejetí servisního intervalu o 470km nebo o 2 tisíce není důvodem, aby motor nešel nastartovat, nikde není žádná blokace. Problémem je to převrácení na střechu!! Například natekl olej nad písty, takže motor teď nejde protočit. Takže už to víc nezkoušej, nebo ohneš ojnice. Myslím, že jsem Ti napověděl dost.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
bbo
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.9.2009
Auto: 530XD
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 22:04

PetoK napísal:

Kamarát,pokial nevieš s kým píšeš,tak radšej buď tichúčko... Ja som robil priamo v BMW, a dovolím si tvrdiť že čosi o elektronike áut viem. A o úrovni tvojích vedomostí svedčí fakt,že ani nevieš kedy urobiť olejservis. Inak je tu dosť ludí ktorým som už čo-to porobil.

BTW, ak máš E60,mal by si mať viac rozumu a iný prístup ku veci. To nie je auto ktoré opravíš len tak bez vedomostí a skúseností. A ver tomu že občasným opravám v Bavarii sa aj tak nevyhneš.


kebyže vies nieco o elektronike,napíses mi prečo sa zablokoval motor a nenapíšeš mi taku somarinu že aby som neštartoval motor že ho poškodím,a ako ho mám štartovat ked je zablokovaný? videl si vobec co si napísal? :D
olejservis bol nastavený na bmw longlife 04 (30.000km) a naliaty bol MB 229.031 (50.000km)

len pre zaujimavost ja som robil v bratislave v audi (5rokov),v prešove v galimexe (3roky) a 6rokov som u známeho v servise kde robíme len karosarske opravy,lakovanie a opravy a diagnostiku vw audi,skoda,seat nic viac.ako nejdem sa hadat že som tu majster sveta,zase nemusite ma tu podcenovat s tým že robím auto na kolene alebo nieco také a vy sa povyšovať na majstrov sveta.
prisiel som len s tým že potrebujem minimalne nudzovo naštartovať tohto baworáka aby dokázal sa pohybovat po dielni,nič viac,známy ked sa vráti z dovolenky vyblokuje mi motor uplne (ale to potrvá mesiac)

začnime radsej odznova ako keby sme este nic nepisali,ja sa ospravedlnujem za pohrdanie a podobné reči,hádok bolo dost
 
bbo
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.9.2009
Auto: 530XD
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 22:06

[quote="mareko258"]Peto K, taktak, moja rec tiez , je to auto ktore moc napatri do dedinskych garazi ku chalanom co opravuju favority a kade ake skatule, ak si niekto kupi take bawo tak obcas ako pisu tu viacery treba to dat do ruky panom co sa v mnichovcanoch viac vyznaju.....[/quote

už to tu nerozoberajme tieto povýšenecké reakcie ok? začnime pekne od začiatku,od prveho prispevku.ospravedlnujem sa za všetky moje blbé reakcie ok?
 
bbo
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 19.9.2009
Auto: 530XD
Kraj: Žilinský

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 22:11

starML napísal:
Přejetí servisního intervalu o 470km nebo o 2 tisíce není důvodem, aby motor nešel nastartovat, nikde není žádná blokace. Problémem je to převrácení na střechu!! Například natekl olej nad písty, takže motor teď nejde protočit. Takže už to víc nezkoušej, nebo ohneš ojnice. Myslím, že jsem Ti napověděl dost.


všetky vstreky sa vybrali,motor sa pretocil napriamo cez starter vyhádzalo olej z 1.a 6.valca tam bol natečený,ale nie moc ale mohol to byt dovod blokácie.komplet sanie sa vycistilo od oleja.ale niekde je tam blokácia proti štartovaniu motora neustále.na starsej A8 40A sa mi kedysi stalo ked po nehode vytiekli olejové silentbloky tak nechcela nastartovat,ale tam boli čidlá ktoré branili štartu.
ďakujem ti za radu
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Nedeľa, 20. Septembra 2009, 22:18

Ocuj kamarat, ked si sem prisiel vyryvat do ludi, tak si na nespravnom mieste. Ak si sem prisiel pre radu, ale mienis sa spravat takym sposobom, tak si tiez na nespravnom mieste. Mam pre teba dobru radu nad zlato - vyliec sa z chripky a tak isto pockaj za svojim znamym kym pride z dovolenky - ,on, ako si spomenul, nastartuje ti to tvoje auto a vsetko bude naspat v poriadku.
Jo a tvoje vedlajsie aktivity okolo plechariny a diagnostiky audi v presove, ci bratislave, nas prilis nezaujimaju, takze ak chces nieco viac o svojej biografii, tak toto tiez nie je spravne forum a ani tema. Skus radsej azet.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Pondelok, 21. Septembra 2009, 00:31

airbone napísal:
Ocuj kamarat, ked si sem prisiel vyryvat do ludi, tak si na nespravnom mieste. Ak si sem prisiel pre radu, ale mienis sa spravat takym sposobom, tak si tiez na nespravnom mieste. Mam pre teba dobru radu nad zlato - vyliec sa z chripky a tak isto pockaj za svojim znamym kym pride z dovolenky - ,on, ako si spomenul, nastartuje ti to tvoje auto a vsetko bude naspat v poriadku.
Jo a tvoje vedlajsie aktivity okolo plechariny a diagnostiky audi v presove, ci bratislave, nas prilis nezaujimaju, takze ak chces nieco viac o svojej biografii, tak toto tiez nie je spravne forum a ani tema. Skus radsej azet.sk

ospravedlnil sa.. kasli uz na to. uvedomil si chybu, uz to netreba rozpyplavat.. :wink:
.
 
Cosmo
Príspevky: 1301
Registrovaný: 9.12.2008
Auto: E53
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: E60 530xd - zablokovanie motora

Pondelok, 21. Septembra 2009, 07:08

A neskusil si to auto napichnut na diagnostiku? Ta by mala ukazat o co sa tam jedna. Tiez tam moze byt nejaky modul co blokuje startovanie. Či ?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných