... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

E60 530xd LCI - problém s iDrive

Streda, 30. Novembra 2011, 15:42

Zdravím vospolok, mám asi problém s iDrive a prosím o vaše skúsenosti a odborné názory:
auto vyr. 11/2007, popísané vyššie, s navi profi, veľký display (16:9), takmer plná výbava (takmer všetko okrem ACC a night-vision),
soft v iDrive asi nebol nikdy updatovaný, štandartne mám nastavenú angličtinu
už dávnejšie som pozoroval, že iDrive niekedy pomalšie štartuje, občas je dlhšie prázdna obrazovka, resp. úvodné menu, ale do 10-15 s. sa to vždy rozbehlo, telefón sa cez BT niekedy tiež prihlasuje dlhšie - cca 20-30 s. a občas treba na telefóne zapnúť a vypnúť BT
vždy sa to samo dalo do poriadku, takže som to neriešil
dnes (po cca 140 km jazde po dialnici) som auto zaparkoval, až potiaľto všetko O.K. - iDrive celú cestu šlapal perfektne
asi po 2 hod. som naštaroval a na display iDrive bol Reise-computer (v nemčine!!! - ten som tam aj predtým ale v angličtine) a miesto údajov samé pomlčky, žiadny dátum, žiadny čas, nereaguval na ovládač, nedala sa prepnúť rádiostanica, nefungovala mapa - proste zmrzol ](*,)
s autom som prešiela si 2 km, zaparkoval, vypol motor a začal som sa tým hrať - vypnúť zapalovanie, zapnúť zapalovanie, vyhodiť navigačne DVD a znovu vložiť - nič nepomohlo
dokonca som (asi po prvý raz :D - mám bezkľúčový vstup a štart) vložil kľúč do zapalovania - bez výsledku
rezignoval som :? a všetko som vypol,
asi po 2-3 min. som auto naštartoval a.... div sa svete, všetko nabehlo a funguje doteraz :shock: 8)
Moja otázka: mám sa s tým vôbec zaoberať? lúči sa takto so mnou iDrive? treba tomu update? môžem tomu nejako pomôcť?

P.S.
volal som do TOB-BMW Tr.Turná a tam mi povedali, že za to vraj môže pokles palubného napätia a vraj sa mi nejaký systém po vypnutí motora a odstavení auta "korektne neuspal" ....každopádne navrhujú diagnostiku... (čo aj iného, že) :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
bmwbros
Príspevky: 385
Registrovaný: 31.5.2010
Auto: E60 530D
Kraj: Banskobystrický

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Streda, 30. Novembra 2011, 16:59

áno diagnostika povie viac, ale ak sa ti to znova zopakuje skus odpojiť na chvíľu autobatériu čo máš v zadnom kufri v pravo, a potom po chvíli znova zapoj, zreštauruje sa s tým iDrive
ex E60 530D sedan black
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Streda, 30. Novembra 2011, 18:18

Brano, iDrive v nasich autach "vraj" skoro vobec neodchadza.. [narozdiel od profi iDrive v E9x, ktory sa vraj skor ci neskor vysere skoro kazdy];
podla mna to vyzera [cisto laicky] na problem s napatim..cize asi bud bateria alebo ten uteseny, tu casto spominany IBS [inteligent battery senzor], ten moze ak som to spravne pochopil z tohto fora, kurvit napatie a tym rozhasit prakticky vsetku elektroniku v E60 .. [a ze jej tam je jak najebanej :mrgreen: ]

kedy ides na diagnozu?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
buy-10
Príspevky: 363
Registrovaný: 20.6.2011
Auto: BMW 530xD limo 2006
Kraj: Bratislavský

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 08:38

nazdarek, ja mam ten isty problem, ze sa mi dlhsie startuje iDrive,kolko krat musim cakat aj 30sec ked sa mi rozbehne tlacitko, ze vobec nereaguje, a pritom mi radio hraje normalne, ale ani hlasitost ani nic nemozem regulovat az po 30sec uz mozem...a telefon s modrym zubom sa tiez dlhsie pripaja... nemate niekoho kto robx diagnostiku,lebo aj na diagnozu ma objednaly az na konci decembra.
 + BMW = :twisted:
---------------------------------------------------
WWW.FACEBOOK.COM/FLIPPER221
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 09:18

dám mu ešte šancu... :mrgreen:
zatiaľ sa na diagnozu neponáhlam, uvidíme ako sa to bude správať...
dúfam a verím, že to bol jendorazový štrajk a nebute to blbnúť... klop-klop-klop... :-"
ak sa to nezopakuje, na diagnostiku pôjde až pri výmene oleja (cca za 15.000 km)
BTW: nevedel by som si základnú diagnostiku urobiť aj cez túto hračku a môj telefón (HTC s Androidom): bmw3-e90-e91-e92-e93/bmw-and-android-device-t54655.html
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 10:51

bruno75 napísal:
dám mu ešte šancu... :mrgreen:
zatiaľ sa na diagnozu neponáhlam, uvidíme ako sa to bude správať...
dúfam a verím, že to bol jendorazový štrajk a nebute to blbnúť... klop-klop-klop... :-"
ak sa to nezopakuje, na diagnostiku pôjde až pri výmene oleja (cca za 15.000 km)
BTW: nevedel by som si základnú diagnostiku urobiť aj cez túto hračku a môj telefón (HTC s Androidom): bmw3-e90-e91-e92-e93/bmw-and-android-device-t54655.html

:mrgreen: urcite nie, to nema s diagnostikou nic spolocne...
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 12:57

este som zabudol dodat, ze mne sa najma teraz v zime tiez Idrive startuje dlho jak traktor...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 13:10

voMacK napísal:
este som zabudol dodat, ze mne sa najma teraz v zime tiez Idrive startuje dlho jak traktor...


Asi ti odchádzajú žhaviče :D
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
jares666
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: BMW 540i xdrive G30
Kraj: Bratislavský

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Piatok, 2. Decembra 2011, 17:50

Chalani to je bezne ze dlhsie nabieha idrive, ved preto tam to CD je lebo po nastartovani cita z neho udaje (je tam skoro cela europa map) a samozrejme ze je to spomalene a ani radio po par sekundach sa neda prepnut alebo zmenit hlasitost. To je to iste ako ked zapnete pocitac tak tiez sa nejaku dobu rozbieha, nacitava udaje a plen v prevadzke je po par minutach.takze je to normalne na nasich autach.neviem ako rychlo to ide na F-kach ale tam asi to ide rychlo ako Mac pri pocitacoch :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Piatok, 2. Decembra 2011, 17:57

jj aj moje je nejake spomalene. Celkovo je profi dost pomale, no je mozne ze novsie verzie softu alebo ti co maju update to maju lepsie. Kazdopadne business i-drive co mam v druhom aute bezi a reaguje okamzite bez akychkolvek spozdeni, ci je zima, ci je peklo, ci auto nastartuje prave alebo cokolvek robi......
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Piatok, 2. Decembra 2011, 18:26

mne robili update softu.....a pomohlo to picu :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Sobota, 3. Decembra 2011, 00:34

ja musim tiez dat spravit, ale to len kvoli prehravaniu mp3.
 
bruno75
Autor témy
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Sobota, 3. Decembra 2011, 11:16

ak mu bude startovanie iDrive trvat dlhsie, to snad prezijem, hlavne nech to nakoniec funguje :mrgreen:
zaujimalo by ma, ci to zamrznutie skutocne suvisi s poklesom napatia, resp. s tym blbym IBS
 
Užívateľov profilový obrázok
Asvo41
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 520d E60 lci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: u mňa doma

Re: E60 530xd LCI - problém s iDrive

Utorok, 14. Januára 2014, 08:19

:arrow:

Zdravim trochu to oživím.

V poslednej dobe sa mi staly čudne veci #-o

Keď som cuval senzory vyplo normalne aj grafika vypla ale celu cestu pipali ako keď je pri aute prekažka zvuk nevyplo až keď som auto vypol na zhruba 20minut.

Včera som vystupil s naštartovaneho auta a začal gong nech sa priputam aj s hlaškou... #-o

Dnes rano som naštartoval i-drive naskočilo ale nereagoval a po chvili čierna obrazovka - auto som vypol znova naštartoval a už išiel normalne.

Ma stym niketo skusenosť či to nie je predzvesť že odchadza uplne alebo niečo podobne?
Obrázok

PRÍBEH - Moja e60

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], Nemusim a 31 neregistrovaných