... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
rebuss
Autor témy
Príspevky: 1012
Registrovaný: 9.12.2010
Auto: Efko
Kraj: Košický

E60 530d vymena oleja - zvladnem to sam ?

Sobota, 9. Apríla 2011, 15:56

caute pani chcem sa vas opytat ci niekto z vas menil sam olej na e60. po pripade nejake tipy kde je sroub na vypustenie ako sa vybera filter a pod... chcel by som sa do toho pustit sam avsak doteraz som menil olej stale v servise tak v tomto som amater ... za kazdu radu dakujem :)
F11 520d LCI
F20 116d
Ex F11 520d
EX Superb3V|E60|A8|ML|Superb1
V rodinnej garazi:
E71 30d
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: E60 530d vymena oleja - zvladnem to sam ?

Sobota, 9. Apríla 2011, 17:07

hi,

zvladnes to sam v poho.
Ja si najprv uvolnim/otvorim nalievaci otvor. Vypustny srob je dole za takou malou krytkou, sa mi zda, ze je na troch sroboch
(dobre riesenie, napr. na passate musis shodit cely spodny kryt motora aby si sa k nemu dostal)

Velkost si nepamatam, ale ak mas aspon nejaku lacnu golu, tak tam isto bude.
Odstrobovat a nechat stekat. Potom vymen filter aj tesnenia a aj tu medenu podlozku na vypustacom srobe.
Ked uz nebude poriadne nic vytekat z motora, tak zasrobovat srob, filter a mozes naliat.

Nakolko vzdy ostane este nejaky olej v motore, nenalievam hned predpisane mnozstvo. Neviem teraz kolko presne tam ide (asi okolo 8,5litra ?!) tak dam cca 8, nastartujem, nech natiahne olej do filtra a potom odmeram a pripadne dolejem kolko traba.

A samozrejme este cez palubak si resetni interval vymeny.

Olej som si vzdy a vo vsetkych autach menil sam a nikdy som s tym nemal problemy.
Takze drzim palec. :)
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
rebuss
Autor témy
Príspevky: 1012
Registrovaný: 9.12.2010
Auto: Efko
Kraj: Košický

Re: E60 530d vymena oleja - zvladnem to sam ?

Sobota, 9. Apríla 2011, 17:24

diky moc :) o nejakej medenej podlozke som nemal ani paru. pri tom tesneni je to ako ? to kupim origo alebo nejake univerzalne ? bol som pri meneni oleja v octavii a tam sa jednoducho vysrouboval sroub vytiekol olej nasrouboval sa k staremu tesneniu a dolial sa olej neboli tam ziadne medene podlozky co si ja pamatam :) inac predpisane je 8,25 l takze ak kupim 9 litrov (dva bandasky 4l a jedna 1L ) tak by malo byt dost ? alebo pre istotu kupit o liter viac ? inac v teme aky olej som uz cital dost a rozhodol som sa pre castrol edge turbodiesel 0w-30 moze byt ???? alebo radsej 5W ?
F11 520d LCI
F20 116d
Ex F11 520d
EX Superb3V|E60|A8|ML|Superb1
V rodinnej garazi:
E71 30d
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: E60 530d vymena oleja - zvladnem to sam ?

Sobota, 9. Apríla 2011, 18:01

Castrol EDGE 5w30 je tusim udavany aj vyrobcom (tiez mam taky) ael zalezi aj od toho co tam mas teraz. Ak mas 0w30, tak tam daj 0w30.

Podlozka by sa spravne mala vymenit, ale nic strasneho sa neudeje ked tam das povodnu. Maximalne tamade bude jemne zlzit olej.

Ak tam mas predpisane 8.25 litra, tak kup 9 litrov, 10 je zbytocnost. Aj tak ty tam vojde menej ako tych 8.25 lebo vsetok olej z motora nedostanes vonku, to by si ho musel rozobrat a vycistit vsetko. Takze 9l oleja a s toho Ty este mozno aj liter zvysi.
Nalej tam cca. 6,5-7 litra a potom zacni odmeriavat aby si to nahodou nepresvihol. Prestartuj motor a po 5-10 min. uprav hladinu oleja... a je to

A este jedna vec. Co ja viem tak filter je z vrchu, ked ho vyberes vonku a ak v tom obale na motore bude este zbytkovy olej, treba ho vytahat s striekackou aj s kanalikov ak sa da (aby stareho oleja v motore zostalo co najmenej) a to gumene tesnenie na vycku filtra zamozrejme vymenit a prstom premazat hoci aj starym olejom. Aby sa lahsie zatacal filter a predislo pripadnemu poskodeniu tesnenia
 
Užívateľov profilový obrázok
BJS
Príspevky: 721
Registrovaný: 14.6.2007
Auto: 530d xdrive
Kraj: Košický
Bydlisko: Cassovia

Re: E60 530d vymena oleja - zvladnem to sam ?

Utorok, 12. Apríla 2011, 19:44

A čo tak pri každej druhej výmene vymeniť aj separátor?
Boh miluje ateistov, pretože ho nezaťažujú blbosťami.
Ex 525tds E34 calypsorott - EX po šmerci
Ex 330xdaT E46 oxfordgreen II -EX nie je ďaleko
Ex 530daT E39 titanstriebro
535dx GT F07-Gita (ancikrist)
530d xdrive F11-Lojzička
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: E60 530d vymena oleja - zvladnem to sam ?

Utorok, 12. Apríla 2011, 21:19

BJS napísal:
A čo tak pri každej druhej výmene vymeniť aj separátor?


Ja som len tak z principu chcel vymenit ten separator a vec sa ma tak, ze motory v e60/61 maju dozivotny separator. Tj. Neni v nom ziadny filter ktory by sa mohol zaniest.proste bezudrzbovy. Neni dovod ho menit. V pripade zaujmu mozem hodit zopar foto rozobraneho separatora.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Milaano
Príspevky: 27
Registrovaný: 5.8.2007
Auto: 330d E91 2006
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: E60 530d vymena oleja - zvladnem to sam ?

Streda, 13. Apríla 2011, 14:13

Teraz ma napadlo ako sa bavite o tych tesneniach, mate tesnenie na viecku kde sa nalieva olej? Konkretne auta e39 po fl. pretoze ja ho tam nemam a neviem ci tam ma byt alebo nie. diik
 
el_dodis
Príspevky: 306
Registrovaný: 26.6.2009
Auto: ex BMW 525d E39
Kraj: Nitriansky

Re: E60 530d vymena oleja - zvladnem to sam ?

Streda, 13. Apríla 2011, 16:18

...ked objednas na olejposte, ale vo vseobecnosti aj hocikde inde (vyrobca tusim SRT/SCT??...modro-zlte balenie,made in germany) olejovy filter obsahuj podlozku + gumicku na filter..

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných