... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - zasa pokazeny

Streda, 20. Júla 2011, 20:48

Taazke...mam na srdci dve otazky :)

1. - Vykon motora..mam N47, co by malo byt 130kW [to je aj pisane vo vypisu vybavy som som si dal poslat priamo z BMW], podla technicaku a COC ma ale vykon 120kW; plus vo vybave je pisane "engine layout", co by malo byt nieco ako znizenie vykonu; aky je Vas nazor na to? Ma to 120kW alebo 130 ? Cital som a nazory, ze toto "znizenie vykonu" sa robi len na papiery ale inak sa s motorom nic nerobi... :-k Viem, ze asi jedina ista metoda je dat to na brzdu a zmerat ale i tak..kazda rada dobra :)...
este prikladam PDF s vypisom vybavy

2. - Neda sa mi vysunut CD changer...normalne isiel, ale dal som tam jedno CD [s mp3], ktore neslo nacitat a odvtedy ked stlacim EJECT; changer nechce ist von. NAsilim to moc tahat nechem, lebo ako sa poznam vyjebem von polku palubovky :mrgreen: Nejake tipy co s tym? Da sa to nejako rozumne rozobrat?
Prílohy
vybava.pdf
(253.55 KiB) 125 stiahnutí
Naposledy upravil/-a voMacK v Streda, 10. Augusta 2011, 20:09, upravené celkom 3 krát.
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
baworo535d
Príspevky: 357
Registrovaný: 4.8.2010
Auto: BMW F10 535D
Kraj: Košický

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer

Streda, 20. Júla 2011, 23:30

k 1 bodu ti neporadim ale k
2. mne niekedy sa zjeb. tiez ta mechanika alebo na DVD... (nechce vyplut CD-DVD)
vypni auto, zamkni, odomnkni, vopchaj kluc- otoc do 1 polohy (nech sa rozsviet nazov BMW) a hned stlac gombik na vyber CD-DVD... zatial ma tento postup nesklamal 8)
znamy neved vybrat DVD s mapami z auta polroka, skusali sme aj tuto metodu ale nepomahalo... az raz DVD vyslo ](*,)
F10 535d alpinweis Obrázok
EX: X6 4.0D E71 black M- interier
Yamaha R1 2007 black gold
EX:535D E60 M-Packet M19"172-black, M18"135-black
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer

Štvrtok, 21. Júla 2011, 07:58

nepomohlo..
skusal som aj metodu - stlacit EJECT a popritom kreditnou kartou pod nim smatrat a uvlnit ten mechanizmus, co ho drzi...ale bez uspechu...
problem bude zrejme mechanickeho razu - resp. vypada to tak, ze sa v nom sprajclo jedno CD...resp sa dve CD nejako "zlepili" na seba a teraz to nejako blokuju.....
este je tu moznost pouzitia kladiva :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - vyriesene

Nedeľa, 7. Augusta 2011, 08:55

tak CD menic sa mi podarilo konecne dostat von...dosti zvlastnym sposobom :)
CD tam nebolo fyzicky zaseknute..len sa mu nepacilo, ze tam bolo CD s MP3...
vcera som si na test napalil dvd s roznymi formatmi [mp3, avi, mpg...],aby som zistil, co vsetko vie citat mechanika, kde sa vklada dvd s navi...
no a ked som ho tam dal...cez idrive som sa preklikal na toto dvd...zrazu zacalo svietit [konecne] aj moznost kliknut na CD1 [teda to v menici], klikol som nan, vypisalo "unsupported media on disc" alebo take nieco..odklikol som to, rychlo otvril kastlik, stlacil EJECT a cuduj sa svete, menic po troch tyzdnoch strajkovania vyliezol von, akoby sa nechumelilo... :mrgreen:
vytiahol som ho, pokarhal a bolo vystarano :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - vyriesene

Utorok, 9. Augusta 2011, 08:31

voMacK napísal:
tak CD menic sa mi podarilo konecne dostat von...dosti zvlastnym sposobom :)
CD tam nebolo fyzicky zaseknute..len sa mu nepacilo, ze tam bolo CD s MP3...
vcera som si na test napalil dvd s roznymi formatmi [mp3, avi, mpg...],aby som zistil, co vsetko vie citat mechanika, kde sa vklada dvd s navi...
no a ked som ho tam dal...cez idrive som sa preklikal na toto dvd...zrazu zacalo svietit [konecne] aj moznost kliknut na CD1 [teda to v menici], klikol som nan, vypisalo "unsupported media on disc" alebo take nieco..odklikol som to, rychlo otvril kastlik, stlacil EJECT a cuduj sa svete, menic po troch tyzdnoch strajkovania vyliezol von, akoby sa nechumelilo... :mrgreen:
vytiahol som ho, pokarhal a bolo vystarano :mrgreen:

gratulujem k úspešnému pôrodu CD changera :D :D :D
mňa by ale zaujímalo, čo to povedalo na to DVD s rôznymi formátmi v DVD (mapovej) mechanike?
ešte k tomu výkonu:
snažil som sa to pozerať na rôznych stránkach, ale nenašiel som, že by sa u E60 po FL takto "umelo" osekával výkon. Naviac vo výpise výbavy máš predsa uvedené 130 kW. Ja si skôr myslím, že nejaký "expert" na Slovensku ti pri prihasovaní vozidla (alebo pri KO) napísal výkon podľa verzie pred FL.
BTW: máš auto presne o 2 týždne mladšie ako je moje a myslím, že sme boli na tej istej stanici KO.... :D
inak zaujímali by ma tie prvky výbavy začínajúce 8, väčšinu z toho mám aj ja (a ešte niečo naviac) a nikde v cenníku výbavy som takéto veci nenašiel - čo je to napríklad "8SP COP CONTROL", žeby ochrana pred policajtami - to si dám aktivovať :D :D :D
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - vyriesene

Utorok, 9. Augusta 2011, 10:10

COP cotrol netusim :))
DVD mechanika mi precitala len mp3...nist ine :(((
s tym vykonom fakt netusim, ale mam 120kW zapisane aj v COC, cize to neni len o tom, zeby to nejaky chytrak na policii blbo zapisal...
plus je znizenie vykonu zapisaneaj vo "vybave"..aj ked ako si sam podotkol, na samom zaciatku vypisu o aute je 130kW ..takze neviem neviem...

inak ten vypis vybavy je urobeny na hovado..neni su tam zapisane napr ani el. sedacky, ani ski sack [ten som objavil pred tyzdnom stastnou nahodou pocas dovolenky ]
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - vyriesene

Utorok, 9. Augusta 2011, 13:47

niečo som niekde čítal o znižovaní výkonu u áut v Belgicku alebo v Holandsku (teraz neviem), kvôli daniam.
Ale ty máš auto z Nemecka, nie? Ak neurobili chybu pri zápise (použili data z nejakej pred-FL E60 520d), tak fakt netuším.... potom už len tá brzda
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - vyriesene

Utorok, 9. Augusta 2011, 18:15

bruno75 napísal:
niečo som niekde čítal o znižovaní výkonu u áut v Belgicku alebo v Holandsku (teraz neviem), kvôli daniam.
Ale ty máš auto z Nemecka, nie? Ak neurobili chybu pri zápise (použili data z nejakej pred-FL E60 520d), tak fakt netuším.... potom už len tá brzda

aj v nemecku sa "znizuje" vykon kvoli daniam..
tu je len otazka ako to funguje..ci sa znizi ten vykon len na papieri [lebo aj v COC od auta je napisane 120kW], alebo ho znizia aj realne...holt zistim to asi len na brzde...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - vyriesene

Streda, 10. Augusta 2011, 20:08

tak dnes rano som do menica dal dve audio CD [ziadne mp3] ..ani ich nenacital.....a uz je zaseknuty zas .... pici!! :mrgreen:
ten menic je asi nadobro dojebaty...nejake tipy, ci sa to da nejako opravit, aby cital CD a zaroven sa z casu na cas aj vysunul bez pouzitia starej dobrej pani hrubej sily?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
rebuss
Príspevky: 1012
Registrovaný: 9.12.2010
Auto: Efko
Kraj: Košický

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - zasa pokazen

Štvrtok, 11. Augusta 2011, 00:33

F11 520d LCI
F20 116d
Ex F11 520d
EX Superb3V|E60|A8|ML|Superb1
V rodinnej garazi:
E71 30d
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Autor témy
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: E60 520d, lci - vykon motora a CD changer - zasa pokazen

Štvrtok, 11. Augusta 2011, 06:28

kazda rada dobra :mrgreen: :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných