... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
aniel1
Autor témy
Príspevky: 166
Registrovaný: 28.3.2008
Auto: BMW 525XD,
Kraj: Košický

BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Nedeľa, 29. Augusta 2010, 10:41

Ahojte :-) prosim poradte mi chalani. Rozhodujem sa nad kupov 530XD alebo A6 3.0 diesel quattro.rv 2007 okolo 100tis.km.
Vdaka Vam za vsetky cenne rady postrehy a nazory.
 
aniel1
Autor témy
Príspevky: 166
Registrovaný: 28.3.2008
Auto: BMW 525XD,
Kraj: Košický

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Nedeľa, 29. Augusta 2010, 18:55

Nikto nista???
 
Užívateľov profilový obrázok
speq
Príspevky: 792
Registrovaný: 18.1.2008
Auto: F01 730d M-Packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Rovinka

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Nedeľa, 29. Augusta 2010, 19:29

tak si na bmw klube ale ja by som urcite isiel do 5ky nie preto ze ju mam ale 2007micky uz boli facelifty a tie auta su podla mna krajsie ako audiny a motor 3.0 tdi quattro je proste koncernak ktory tusim davaju aj do touaregov neviem ja by som isiel do bawarie : ) 6 valec 530ka a este 4x4 :) pohoda
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Pondelok, 30. Augusta 2010, 13:20

V audi nebude nikdy také vozenie ako v BMW,a to nehovorím preto,že mám bmw,ale preto že som sa v audi vozil, ak porovmám motory,tak je to podobné,ale predsa BMW vyhral motor roka 3L...ale podvozok,interier audi ee......atd...tak BMW!!!Audi by som si kupil,keby som si nemohol kupit BMW....)))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
aniel1
Autor témy
Príspevky: 166
Registrovaný: 28.3.2008
Auto: BMW 525XD,
Kraj: Košický

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Pondelok, 30. Augusta 2010, 20:04

Myslim si ze asi bawo je bawo...este niekoho takeho seriozneho zohnat ktory by vedel pozhanat takyto voz...ak poznate niekoho pls dajte mi vediet.....
Vsetkym vdaka :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 11:46

aniel1 napísal:
Myslim si ze asi bawo je bawo...este niekoho takeho seriozneho zohnat ktory by vedel pozhanat takyto voz...ak poznate niekoho pls dajte mi vediet.....
Vsetkym vdaka :-)


pokial je mi zname, audi A6 su o dost narocnejsie na servis ako 5kove bavoraky, ciastocne aj moja vlastna skusenost. na audi a6 sa mi kazdu chvilu nieco vydrbalo, s 5kou riesim pocas roka iba bezne veci.

moja rada - jednoznacne 530xd, alebo este lepsie 530xi
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 11:50

tu je nieco peknucke aj ked to nie je 530xd ale je to velka fesanda...

http://iframe.autovia.sk/features/galle ... 64&image=0
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
Užívateľov profilový obrázok
Spiderman
Príspevky: 168
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e60 530xd
Kraj: Nitriansky

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 12:33

skoda ze nema automaticku klimu, ked uz je tak nabuchana :/ ale inak krasna
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 12:42

Spiderman napísal:
skoda ze nema automaticku klimu, ked uz je tak nabuchana :/ ale inak krasna

automaticka je len nie dvojzonovka.. :!: :!: :!:
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
Užívateľov profilový obrázok
doublevanos
Príspevky: 58
Registrovaný: 6.8.2010
Auto: BMW E39 528iA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trencin

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 12:54

Ked som v anglicku videl u Audi dealera v servise kompletne rozobraty predok A6tky zrejme v ramci "normalneho" servisu vsimol som si na obnazenom motore nie len kompressor znacky wolkswagen a dasie (uz si nespominam presne) suciatky zo znackou skoda, tak ma to len utvrdilo ze odvtedy ako sa s Audi stal multikoncernom viacerych automobiliek islo to kvalitou dole vodou.

Rad by som vedel ako je to dnes u BMW pocnuc americkym vplyvom a ci aj skodovka ma v motore nieco znacky audi...

Neskor som si listoval v archive predajcu zaznamy staznosti a reklamacii zakaznikov kupujucich na danom mieste auta. Vracalo sa to takmer s pravidelnostou. Neboli to staznosti vo forme na pristup dealera k zakaznikovi ale cisto technickeho charakteru ako zaliatie interieru vodou ostrekovacmi, nefukcnosti elektronicky stavitelnych sedadiel A8 (!), nefunkcnost prace motora v severnych castiach anglicka po kratkych trasach, demontaze a opravy kompletnych sklenenych striech vozidiel, problemy s elektronikou palubnych dosiek Q7 a dalsie rozne elektronicke problemy a drobnosti.

Jeden poliak si u nas vo fabrike potom kupil A6 tusim 2001 a ked sme to sli obkukovat nevedelo mu to naskocit na tri krat a to za to dal 5000 libier...

Co sa tyka dojmu, auto som nejazdil ale ak by som mal mat audi tak A8 pretoze to bolo sirkou vozidla vovnutri akceptovatelne. Ostatne auta sa mi zdaju prilis uzke v interieri.
TECHNIK IST NICHT KOMPLIZIERT - BMW
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 14:17

ja by som to az tak cierno nevidel. Audi je koncern VW a to ze tam boli nejake veci s logom Skoda nemusi byt az taky problem. V podstate aj tak je vsetko VW.
Kazda automobilka ma svoje muchy. Sa chod pozriet na nejake nemecke bmw forum. Som videl prispevky, kde ludia menily cele motory za 7500-10000Eciek. Aj to sa stava. Aj v BMW. Mozno treba mat stastie na kus, na predchadzajuceho majitela,...
Ale co som cital, videl, tak sa mi zda, ze to BMW je predsa len lepsie na tom ako napr. VW koncern.
(moznoze preto, lebo ludia nepouzivaju vseliake lacne cinske diely, ktorych je pre koncern plna r..t)

Ja som mal tiez volakedy A6 2001, Passata a zena mala Octaviu. Nebolo to az take katastrofalne.
BMW mam len prve a kratko nato aby som ho mohol hodnotit ohladom napr. spolahlivosti.
Ale co sa tyka spracovania, tak sa mi to zda byt odost lepsie.
Svagor ma teraz A6 Avant 3.0TDI Qutro Automat rocnik 2008. Ak to porovnam s mojim E61, tak sa mi zda spracovanie BMW o kusok lepsie, mozno "luxusnejsie", v tej Audi mi to pride trocha take umele vsetko. Vybavu co ma moje BMW z 2004 nema ani jeho 2008 Audi!!!
Co mi este chyba v A6 je Webasto.(mam to aj v Alhambre a cez zimu na to nedam dopustit). Mozno su to pre niekoho malickosti, ale ono sa to postupne nazbiera :)
Servisne naklady su asi porovnatelne. Mozno je koncern o nieco lacnejsi.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
profor
Príspevky: 933
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: E46 nemám
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 16:16

Ja len nechápem načo na BMW fóre chce niekto takúto radu :D haha
ja by som šiel do AUDI
 
Užívateľov profilový obrázok
speq
Príspevky: 792
Registrovaný: 18.1.2008
Auto: F01 730d M-Packet
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Rovinka

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 16:25

mareko258 napísal:
automaticka je len nie dvojzonovka.. :!: :!: :!:


to nie je len dvojzonovka , beru to ako klimu s rozsirenymi moznostami ako tu mam ja naprv iDrive si nastavim 7.00 nech sa to zapne .. 7 10 sadam do auta a nic ziadne zamrznute vyhriate setko na pana , je tam dost tych funkcii ako ma chladit kam ma prudit vzduch neviem v manuale je to tom dost vela popisane co vsetko tam ide spravit
 
Užívateľov profilový obrázok
miso_525d
Príspevky: 933
Registrovaný: 20.8.2009
Auto: SOBI 20
Kraj: Bratislavský

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Streda, 13. Októbra 2010, 21:48

eEDOo napísal:
ja by som to az tak cierno nevidel. Audi je koncern VW a to ze tam boli nejake veci s logom Skoda nemusi byt az taky problem. V podstate aj tak je vsetko VW.
Kazda automobilka ma svoje muchy. Sa chod pozriet na nejake nemecke bmw forum. Som videl prispevky, kde ludia menily cele motory za 7500-10000Eciek. Aj to sa stava. Aj v BMW. Mozno treba mat stastie na kus, na predchadzajuceho majitela,...
Ale co som cital, videl, tak sa mi zda, ze to BMW je predsa len lepsie na tom ako napr. VW koncern.
(moznoze preto, lebo ludia nepouzivaju vseliake lacne cinske diely, ktorych je pre koncern plna r..t)

Ja som mal tiez volakedy A6 2001, Passata a zena mala Octaviu. Nebolo to az take katastrofalne.
BMW mam len prve a kratko nato aby som ho mohol hodnotit ohladom napr. spolahlivosti.
Ale co sa tyka spracovania, tak sa mi to zda byt odost lepsie.
Svagor ma teraz A6 Avant 3.0TDI Qutro Automat rocnik 2008. Ak to porovnam s mojim E61, tak sa mi zda spracovanie BMW o kusok lepsie, mozno "luxusnejsie", v tej Audi mi to pride trocha take umele vsetko. Vybavu co ma moje BMW z 2004 nema ani jeho 2008 Audi!!!
Co mi este chyba v A6 je Webasto.(mam to aj v Alhambre a cez zimu na to nedam dopustit). Mozno su to pre niekoho malickosti, ale ono sa to postupne nazbiera :)
Servisne naklady su asi porovnatelne. Mozno je koncern o nieco lacnejsi.



bmw je podla mna technologicky o dost dalej ako audi....ked si len vezmes - head up display, nocne videnie, vetrane, masazne, lamacie sedacky, DPF mali skor ako audi....atd atd
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: BMW 530XD alebo Audi A6 3.0 Quattro

Štvrtok, 14. Októbra 2010, 11:19

miso_525d napísal:
bmw je podla mna technologicky o dost dalej ako audi....ked si len vezmes - head up display, nocne videnie, vetrane, masazne, lamacie sedacky, DPF mali skor ako audi....atd atd


no ved na to som chcel poukazat. Ja mam HUD v 2004. svagor s audi A6 rocnik 2008 o tom ani nepocul :)
Taktiez aj tie sedacky a kopu inych veci mu tam proste chyba a to ma takmer fullku.

Radsej BMW ako Audi. Neni co vahat. :)
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných