... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Marek6666
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 29.6.2011
Auto: BMW 530D E61
Kraj: Žilinský

BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Piatok, 15. Júla 2011, 13:12

Čaute odborníci,

neviem si dať rady.... Kúpil som si BMW 530D E61 r.v. 2004. Kupil som ho v Taliansku. Povedal mi predávajúci, že je chybné turbo a ze momentálne ide len na 70%.
Na skúšobnej jazde išlo všetko v poriadku okrem turba, ktoré pracovalo tak ako povedal. Prešiel som na ňom cca 200 km a všimol som si v spätnom zrkadle biely oblak dymu, spočiatku ten dym išiel sem tam z výfuku (pri nízkych otáčkach) a potom už častejšie. Isiel som cca 140 km/h na 2200 otáčkach, šetril som motor a zbytočne nevyháňal do výšok.

Potom som odstavil na pumpe, otvorím kufor a dívam sa katalizátor bol úplne žeravý a z výfuku išiel až vriaci vzduch. Okamžite som ho odstavil a už neštartoval.
Na SR som ho doviezol na vozíku. Každý mi vravel, že je zlé turbo, že vháňa olej. Vybral som turbo von ale nezdalo sa mi nejako poškodené, ale samozrejme može to byť nie som odborník na turbá. Výfuk je plný usadenín (maglajz) + oleja až bol nepriechodný.

Neviem či mám kúpiť nové turbo alebo ho dať iba zrepasovať + vyčistiť výfuk od usadenín.

Môžete niekto poradiť ak máte podobnú skúsenosť ???


Ďakujem a som vdačný za každý postreh.
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Piatok, 15. Júla 2011, 13:49

hi,

skus pohybat turbinou.
Okom sa ti turbo moze zda byt ok, ale ak ma turbina volu, tak pusta olej ako besna a potom to v tom lepsom pripade konci ako pises.
(ono ti moze pustit olej do sania a motor uz nevypnes, pokial nevies ako a bude dymit kym sa nerozsipe alebo nedojde olej)

Podla profilu zi zo zilinskeho kraja. V Ziline, v zavodi je firma co robi repas turb. Raz som sa tam len tak na skok spytal, tak repas turba na 530d (garett) moze byt od 200Euro vyssie v zavyslosti od poskodenia.

Moze byt, ze mas znicene loziska na turbine, mozno uz aj poskodenu samotnu turbinu, v takom pripade to bude drahsie.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Marek6666
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 29.6.2011
Auto: BMW 530D E61
Kraj: Žilinský

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Piatok, 15. Júla 2011, 13:57

Dakujem Ti za tvoju odpoveď, poznám tú firmu, ktorá je v Bánovej, chystám sa tam popýtať čo a ako. Turbo má vôlu ale iba tak milimeter, čiže to by malo byť ok, až na tie ložiská / tesnenia. To už na to nie som odborník, zanesem to tam a som zvedavý čo mi na to povedia v € :-) lebo najradsej by som riešil nejaké iné turbo (z búračky) a aj som úž kúpil jedno z čiech ale aj tak nepasuje. Takže pojdem ho vrátiť, ma ten predávajúci presviedčal, že to prve označenie na Turbe GT2260V to musí sedieť s tým predošlím a to stačí, že tie ostatné čísla sú iba výrobne a každé turbo ich má ine. Tak to bude asi blbosť ale ešte že sme sa dohodli na vrátenie € ak nebude sedieť.

Potom dám vedieť, čo povedali v Bánovej a koľlko € to stálo,

Dakujem Ti
Prílohy
TURBO naše.JPG
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Piatok, 15. Júla 2011, 15:18

:D :D :mrgreen: vola 1 milimeter je podla teba malo ??? :thumbup:
Co riesis somariny, za 500eur kupis turbo repasovane a so zarukou (vymenny diel). Kupovat ojazdene turbo pouzite je bohovsky napad, potom sa modli aby fungovalo aspon pol roka...... a aby si tak ci tak neskoncil ze ho musis dat zrepasovat za tie iste prachy.
Inac to druhe cislo 7790306K je tiez podstatne. Potrebujes presne take iste a ziadne ine.....
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Piatok, 15. Júla 2011, 21:25

Auta z talianska,teraz máme jedno na servise a z motora namiesto oleja vazelina,(foto dodam)použité turbo je ok,ale zaleži od koho kupuješ a či da zaruku,ja mám vo svojom aute turbo čo malo 160 000km a ja som urobil ďaľších 50 000km,tak isto som predal 20 jazdenych turb a odišlo len jedno,ale to nebolo moje,len som sprostretkoval,doteraz behaju,dalšia vec,turbo nemôže odist len tak,ma to svoju pričinu vždy!!!!Nie vždy su tie repasy dobre urobené mame najme zle skusenosti zo sk a pl repasmi,ani som ich nikdy ja neriešil,ale čo počuvam od kientov,ktorym kolko krat auta nejdu,zle nadstavene,piskaju a tak.Tým nechcem povedať,že nekupovat repasy,ale mat dobry zdroj..tod vše....Ale každopadne daj si poriadne skontrolovat motor,aby si ho nezabil časom...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Sobota, 16. Júla 2011, 12:11

Simik a aku pricinu napr moze mat odidene turbo? Ja som myslel, ze primarne to ma na svedomi proste opotrebenie..predsa len, je to suciastka namahana jak hovado.. :)
pytam sa aj preto, lebo znamemu vo FIATE Marea odisla 4 turba behom mesiaca :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Sobota, 16. Júla 2011, 12:37

Má to viac dôvodou, kvalita olej prvorada, zachadzanie z turbom(zohrievanie, dochladzovanie),pravidelne menit olej, filter, aj vzduchový, odvetravanie motora musi byt ok, tak isto nahadzovanie nového turba,žiadne štartovanie na sucho hned,ta sekunda bez olej ho zabije,takže naliat olej,nove tesnenie a tak a v neposledom rade olejové čerpadlo mu byt ok, poznam passaty ktoré mali vyrobnu vadu v hiadelke čo tlači olej do turba, zodrala sa behom niekolkych tisíc km a turbo odfajčilo lebo dobre nemazalo.......takže tak, turbo má síce otáčky,ale ak má dobry olej,tak musí vydržat aj 400 000km(jedno som predal zo 110kw a malo 360 000km samozrejme som oboznamil kamoša,ale dal som mu zaruku a jazdi doteraz)....tie auta napr čo sa dovezu z talianska akože má 160 000km a original ma 400 000km a na oleji ktory nemenia(teraz som to riešil v jednej 110kw z motora išla vazelina) a ty si kupiš auto a myslíš,že jeeeej má 160 000km a zabiješ ho pred hranicami tak asi niekde je chyba...poznám tak 10 pripadov čo doviezli auto z talianska 5 z nich klakol motor a 5 tim turbo......su to možno neuveritelné pribehy,ale kto sa s tým denno denne stretáva tak vie o čom hovorím, a tak isto čo myslíte prečo predavaju niektory mechanici v bmw napr oleje za super cenu??Nie preto že ho nakupia vyhodno,ale preto že ho niekde nedaju tolko kolko ma ist namisto 6 litrov daju 3L a ušetri a môže predat,ale ja sa nečudujem slovak má tam 500€ tak čo ma robit....chce si privirobit.....a to je len slza v potoku čo všetko sa deje,ale o tom ludia nemaju ani paru čo s tým nerobia,ale už dost,nejak som sa rozpisal.....motor na origo jendom oleji dokaže vydržat cca 120 000-150 000km ale potom ho zadreš.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Sobota, 16. Júla 2011, 13:07

zaujimave zistenia. Vsetky auta z talianksa teda nameju meneny olej a namiesto neho vazelinkku ??? :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Sobota, 16. Júla 2011, 13:22

Airbone nevytahuj z kontextu... :lol: :lol: len ti vravim moje skusenosti z talianmi nie ako kupcu bmw,ale ako servisaka,nehovorim,že to je tak na každom aute,ked za rok predáš 4 motory ludom čo doviezli auto z talianska a ten isty problém,tak niečo nieje ok,samozrejme nehadžem to do jedneho vreca,ale treba si davat velky pozor a s tým somnou určite suhlasiš......... [-X
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Sobota, 16. Júla 2011, 17:27

ako som sa bavil s clovekom z tej firmy v ziline co robi repas turb, tak dost casto je pricinou aj to, ze predchadzajuci majitel nemenil olej ako sa ma, potom novy majitel hned ako kupil auto vymenil olej a bum....novy olej uvolni usadeniny, karbo a neviem co este a ked sa to dostane do loziska na turbine, tak ju to normalne "vyfrezuje"
Ukazal mi tri turbiny zodrate akoby boli na sustruhu.
A potom klasika, debilne zaobchadzanie....vytacanie za studene co to da a pod....debilita podaktorych majitelobv nema hranic., zla montaz apod.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW 530d E61 - pomoc s turbom (nasávanie oleja)

Sobota, 16. Júla 2011, 21:33

diky za objasnenie...ja som dotiahol auto z DE..a podla servisky [vypada byt secko ok] bol olej meneny 10tis km dozadu..no pre istotu som objednal olej a idem ho vymenit...predsa len olej stoji par eur..a to riziko za odpalenie turba ci motora za to nestoji :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných