... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Autor témy
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 16:26

nazdar chalani,
nastal čas na výmenu bŕzd + obloženia a nastáva dilema aké. má zmysel na normálne jazdenie kupovať drážkovane alebo vŕtané kotúče? mám dojem že ani nie :-k rozhodujem sa medzi značkami TRW vs. ATE vs. Textar. zaujíma ma, či máte niektoré z nich a aké máte skúsenosti, či už brzdný účinok, špinenie, pískanie atď. ... :wink: ďalej ma zaujíma, či sa mení napríklad aj tesnenie okolo valčekov, keď to už bude zhodené a napr. brzdové hadičky.

ďakujem dopredu za všetky postrehy :bmwball:
 
Užívateľov profilový obrázok
Adrian_B
Príspevky: 503
Registrovaný: 22.12.2011
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 18:16

TRW
skúsenosť ešte z predošlého auta, všetko OK... špinia normálne, brzdia pekne a nepískajú.
momentálne e38 komplet na TRW a velká pohodička. Na počudovanie ani nepískajú :thumbup:

Pokiaľ nemáš problém so zasekávaním valčeka, nemusíš nič riešiť. Taktiež manžetu piestika netreba meniť ak nie je poškodená.
Pri výmene ale odporúčam vyskúšať či sa bude valček vracať aj v zasunutej polohe (nové platničky, kotúč). Niekedy sa totižto stane že keď sa vymenia brzdy tak občas ostane vysieť valček a brzdí to v kuse. Je to kôli tomu že s opotrebovanými brzdami pracoval valček v inej polohe ako následne s novými brzdami :thumbup:

ak by bol problém, prestreknúť niečo pod manžetu valčeka a rozhýbať
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12262
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 18:19

Ja by som do auta iné brzdy ako prvovýrobu ani nedal.....ATE montujeme stále.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
slacker
Príspevky: 92
Registrovaný: 13.12.2009
Auto: E39 530dA
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA/TT

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 18:57

Prvovyroba je TRW?
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Autor témy
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 19:17

ďakujem chalani za názory :wink:
Simik, k tým ATE, tiež som počul, že ATE je prvovýroba ale vraj originál kotúče sú kvalitou niekde inde ako aftermarket, nevieš o tom niečo? :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12262
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 20:26

Treba kupovat uhlíkové ATE.......to čo maju v bmw, máme aj my..... :mrgreen:
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Adrian_B
Príspevky: 503
Registrovaný: 22.12.2011
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 20:30

slacker napísal:
Prvovyroba je TRW?

nie :!:
 
Užívateľov profilový obrázok
Avenger
Príspevky: 2367
Registrovaný: 22.10.2011
Auto: E46 320i 110kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 21:50

fox1k napísal:
ďakujem chalani za názory :wink:
Simik, k tým ATE, tiež som počul, že ATE je prvovýroba ale vraj originál kotúče sú kvalitou niekde inde ako aftermarket, nevieš o tom niečo? :wink:


Presne toto mi vravel aj Petok, ze tie kotuce s bawarie su inde ako normalne ate....
Ja mam ale ate som spokojny zatial uz som im dal aj na hubu a neskrivili sa vobec trosku piskaju ale to asi pretoze som nedal tu medenu pastu inak to brzdi fajn ale pretekarske rozhodne niesu....

Ked som chcel menit brzdy cital som hodne o brzdach ako zimmerman, ate powerdisc a ine drazkovane dierovane kotuce a je to vraj len imidz nic viac , koli tym drazkam sa te kotuce krivia praskaju atd...kukni cz klub tam to rozoberali.....pisali tam nieco v zmysle ,ze ked drazkovane tak uz poriadne ako ap racing, brembo tie drahsie kity atd ale to uz su brzdy z inej dimenzie v polovicnej cene tvojho auta ktore nevyuzijes v beznej premavke
---------------
Aerodynamics are for people who can’t build engines. – Old Enzo
-----------------
Doska na cibulu
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Autor témy
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 22:02

jj to mi je jasné, športové brzdy potrebujú určitú teplotu na optimálny účinok, teda v normálnej premávke ich tak nezahreješ
preto sa hlavne pýtam, kto čo má a s čím je kto spokojný :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
mathew144
Príspevky: 483
Registrovaný: 17.11.2011
Auto: e46 320D Tour 191PS
Kraj: Košický
Bydlisko: Haniska pri Košiciach

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Utorok, 2. Apríla 2013, 22:39

jam mam vpredu ate pd + ate ceramic dosky a za mňa :thumbup: dozadu šli dnes obyčajne ate + dosky tiež ate takže uvidim
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Streda, 3. Apríla 2013, 10:03

Ja som menil nedavno, ako som Ti spominal :)

Komplet ATE som dal....zatial vsetko OK :) vsetko bolo ocistene, prebrusene drotenym valcekom a namazne medenou vazelinou, valceky rozchodene, vymene cidla aj brzdovka....hadicky boli OK, aj manzety a podobne. Drazkovane nedavaj, krivia sa, trasu a lamu sa...pokial xces mensie spinenie, dopredu si daj ceramic platnicky (ako pisal mathew144) a malo by to byt o dooost lepsie so spinenim a aj brzdovym ucinkom :)

Len vela nepreberaj, aby si nakoniec aj neprebral :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12262
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Streda, 3. Apríla 2013, 10:13

Tak či tak pri výkonných brzdách je nemálo dôležity brzdový strmen, čim viac piestikov,tym lepší učinok,takže pre normálne jazdenie ATE splna všetky štandardy.....Ak chce niekto nadštandart,tak treba is do veščích kotúčov a strmenov viacpiestkových....to mi dáte asi za pravdu všetci..... :wink: Npr M3 má v sérii už omnoho lepšie brzdy ako klasické,čo je logické pri tom výkone...))Kamoš ma na 400Ps také velké kotuče,že sa mu ledva mestia do disku... :mrgreen: a poviem vám že pri brzdení som zažil pretaženie...)))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Streda, 3. Apríla 2013, 10:21

Taktiež som cez víkend vynovoval, a založil som ATE PD, + ATE Keramické platničky dopredu. Z vlastnej skúsenosti doporučujem ATE PD kotúče. Práve zdemontované ATE PD som zodral úplne, tj. až na dno drážkovania, no žiadne deformácie, alebo praskliny som na nich nenašiel, taktiež nehádzali, aj keď dostávali zabrať.
- keramické platničky ( rozdiel cca +20€ oproti klasickým som neriešil), chcel som ich jednoducho vyskúšať, a zlákali ma recenzie hlavne na čistotu kolies....
- Taktiež som repasoval strmene, nakoľko jeden sa mi už poriadne nevracal ( doporučujem rovno riadne vyčistenie, výmenu piestika a manžiet), riešenie "rozbehať WDčkom" je riešenie na pár dní,.... a už ma to pár krát vytrápilo...
Ešte si daj pozor na správnu kvapalinu ( manuál píše o DOT4 - nízkoviskoznej), a žiadne minerálne oleje a vazelína na piestik strmeňa !!! - pôsobí to opačne, blokuje pohyb a vzniká nedefinovateľná zlúčenina poškodzujúca O-krúžok piesta.

Pokiaľ sa púšťaš do brzd, tak sprav všetko ako som popísal, bo repas strmeňov ťa asi čoskoro počká, a zdeformovaný kotúč kvoli nevracajúcemu sa strmeňu ťa bude asi viac mrzieť...
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Autor témy
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Streda, 3. Apríla 2013, 10:25

super chalani, vychádza mi to zatiaľ na ATE :wink:
nepotrebujem šport, detto neplánujem meniť strmene, potrebujem brzdy na štandartnú klasickú jazdu, teda na to, na čo auto bolo určené, samozrejme aby som nemusel už brzdiť očami :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Adrian_B
Príspevky: 503
Registrovaný: 22.12.2011
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nové brzdy 320d 110kW

Streda, 3. Apríla 2013, 10:51

+ k riadnym brzdám aj riadne gumy. Na hovno sú štvorpiesty, keď sa pneu šúcha po asfalte a ty stále ideš... :mrgreen:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných