... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Autor témy
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

BMW E39 - repas lepených svetiel

Pondelok, 19. Januára 2015, 23:34

Pozdravujem chalani,

nedá sa mi nepochváliť robotou, čo sme spáchali cez víkend ja moji ľudia. Zadanie bolo jasné, e39 s rozbitým plexi potrebovala absolvovať STK v Schweizi :D Náležite pripravení som sa dal nato. Prvá "dobrá správa" bolo zistenie, že svetlá sú lepené napevno tým nerozoberateľným lepidlom.(od konca roka 2002 už všetky e39 lepené napevno). Zvolením správneho postupu sa plexi zhodilo dole šetrne ku svetlometu (naštastie plexi išli nové takže k tým nebolo treba pekné správanie). To čo drží plexi so svetlom je skutočne húževnaté (niečo na báze polyurethanového tmelu) - stačí kontakt na pár milimetroch štvorcových a je spoj pevný a zároveň mierne flexibilný.

Nepríjemné tušenie sa potvrdilo a to, že srna, ktorá rozbila plexi kompletne rozhasila svetlo. Vonkajší obal bol lepený akrylátovým lepidlom a následne z oboch strán ešte poistený bielym polyuretánovým tmelom. Podobne sa postupovalo aj s projektorom xenónov, ktorý bol vo svetle už iba voľne "položený". Odlomený úchyt motorčeka ďalšie drobnosti sa takisto lepili a poisťovali aby sa do svetiel nemuselo liezť opäť.

Tu musím pochváliť kvalitu projektorov. Šošovky ako je vidieť na foto po očistení liehom vyzerajú ako úplne nové. Rovnako aj odrazové plochy vnútri v parabole projektoru. Celkovo je výkon svetiel s novými výbojkami PHILLIPS 85122+ veľmi slušný. (bixenónový projektor z toho dôvodu neprešiel ako opodstatnený výdavok)

Pred finále, teda nalepením nových plexi som si ešte ja osobne posvietil na angel eyes. Po malej minútovej úprave (odštiknutí hornej spojovacej tyčky) sa nainštalovali presne na miesto pôvodných kruhov. Tu to sadlo naozaj krásne a ani ja ako známy "pedant" by som s niečím podobným problém nemal:) Hrdý som na vyriešenie napájania cez originál konektor. Teda miesto spoja nie je exponované vzdušnou vlhkosťou a svetlá sú aj pri pohľadu zozadu prísne originálne.

Samotné lepenie už prebehlo po očistení drážky od toho pôvodného sajrajtu bezproblémovo. Pripravok na to určený sa rovnomerne naniesol do drážky, minútu sa počkalo a osadilo sa plexi.

Týmto pozdravujem majiteľa Romana, ktorý sa z nového vzhľadu teší rovnako ako ja :)


nový vzhľad
Obrázok
Prílohy
186.jpg
foto finalneho produktu
DSC_1920.JPG
prasklina svetla (rovnaka bola hore aj dole)
DSC_1916.JPG
takto bol projektor vylomený z držiaku
DSC_1917.JPG
projektor pred lepením spolu s kúskami držiaka
DSC_1931.JPG
angel eyes kružok priamo na mieste pôvodného
DSC_1932.JPG
inštalované 120 LED angel eyes do predneho držiaku okuliarov
DSC_1935.JPG
inštalácia paraboly nazad spolu aj s tyčkami
DSC_1937.JPG
pôvodné xenónové paraboly vo veľmi dobrom stave
DSC_1940.JPG
tmel schne pod ochranným papierom
DSC_1945.JPG
práce na konektore angel eyes
DSC_1946.JPG
takto vyzerá upgrade originál konektora na napájanie angel eyes
DSC_1953.JPG
samotné angelsy 120LED 3.5
DSC_1959.JPG
Odfotené s veľmi krátkym časom, nakoľko pri klasickej foto by bola iba svietiaca machuľa
DSC_1958.JPG
angel eyes pohľad
DSC_1962.JPG
aj optika po vyčistení vyzerá ako nová
DSC_1969.JPG
lišta je už v kufri, iba čaká na nástrek
DSC_1972.JPG
bočný pohľad na svetlá
Naposledy upravil/-a Martin46 v Sobota, 24. Januára 2015, 23:38, upravené celkom 3 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Utorok, 20. Januára 2015, 00:13

Good job:-)))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
hessy

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Streda, 21. Januára 2015, 08:08

Pekna robota :thumbup: no nesuhlasim s tvrdenim ze bixenon nepresiel :D aj ked projektor vyzera dobre, nove je nove. Tu je aj vidiet, ako robi origu cocke zle nase nonstop svietenie.
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Autor témy
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Streda, 21. Januára 2015, 12:45

povedal som dobrú cenu za HELLU 2G / 4G - chlap povedal, že už nie - iba ak mu to dám zdarma :))) (na to som zrovna nemal chuť :mrgreen: )
 
Užívateľov profilový obrázok
1morok
Príspevky: 768
Registrovaný: 12.2.2007
Auto: 330ci smg
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: žiar

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Streda, 21. Januára 2015, 17:11

hessy napísal:
Tu je aj vidiet, ako robi origu cocke zle nase nonstop svietenie.

Kde je to presne poznat?
U e39 je najlepsie riesenie naprogramovanie denneho svietenia..
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Streda, 21. Januára 2015, 17:28

je to poznat tak ze auto z krajny kde sa cez den nesvieti ma na pohlad paraboly/projektory uplne v pohode. na rozdiel od auto ktor ejazdi pernamentne so zapnutymi svetlami
 
hessy

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Streda, 21. Januára 2015, 17:42

Ano ano tak som to myslel :thumbup: Je tam vidiet ze nieje vypalena ta parabola. Ja som ju mal troska vypalenu a uz to svietilo biedne. Otec ich mal totalne cierne/matne vypalene to uz nesvietilo :D riesenie je us drl netrpi ten projektor tolko.
Martin, jasne je to len o peniazoch co je do toho clovek ochotny investovat. No musim povedat ze to bolo najlepsich 450e co som do auta kedy dal :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Streda, 21. Januára 2015, 23:34

No us drl ti prd pomoze ked chodim po nociach. Ja sa tesim na novu generaciu g4 co to bude, aspon take nieco sluboval tomas ze ta nova robi zo starej kahanec na cintorine.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Deejay-Viper
Príspevky: 1
Registrovaný: 4.1.2015
Auto: BMW 525i
Kraj: Bratislavský

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Štvrtok, 22. Januára 2015, 13:18

Chcem sa velmi pekne podakovat ešte raz za opravu predných svetiel na mojom švajčiarskom BMW velký rešpekt chlapci majú zlaté ruky.Martin dole klobúk za prístup,pomoc a odvedenú prácu.Teším sa na dalšiu spoluprácu.Prajem vela úspechov.Roman
 
hessy

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Štvrtok, 22. Januára 2015, 16:36

jararak napísal:
No us drl ti prd pomoze ked chodim po nociach. Ja sa tesim na novu generaciu g4 co to bude, aspon take nieco sluboval tomas ze ta nova robi zo starej kahanec na cintorine.


Tak mne hej ked jazdim povacsine cez den :D no na tie g4 som zvedavy aj ja aj ked mne to svieti dobre by som povedal... ale svetla nieje nikdy dost a popravde by som prial aj nieco silnejsie
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Piatok, 23. Januára 2015, 06:54

Mozes do toho pustat 55w
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Sobota, 24. Januára 2015, 17:06

No tak to tá parabola bola ešte nádherná oproti tej čo som tam mal je 5/2002 tá vyzerala tako. Ja som mal chvalabohu ešte tmel na báze ropných produktov čo vyzeral ako smola takže to bolo v pohode.

P3151087.jpg

P3151088.jpg


BTW to s tým rozlepovaním svetiel nech si prečíta banda tých pseudoodborníkov na BMWFans čo sa s každým hádali že oni to svetlo bez poškodenia plexi rozlepia za 20min (myslím tie lepené nie tmelené) :D
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Autor témy
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Sobota, 24. Januára 2015, 23:36

tomikelly - parabola už bola "kahanec" style :D

svetla na e39 po FL po rok 2003 je časovo náročné rozlepiť bez poškodenia, nakoľko plexi je vsadené fakt hlboko a teplo nepomáha na permanentné lepidlo . Plexi ale nie sú drahé a čo sa ušetrí na robote sa dá dať do nových plexi (máme na to trpezlivosť a celkom dobrý postup bezpečný ku zvyšku svetla)
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Autor témy
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Utorok, 3. Marca 2015, 01:18

Zasielam nejaké málo foto z posledného repasu. Paraboly tiež v zlom stave, hlavne jedna to už mala definitívne za sebou.

Nemám nafotené všetko ale svetlá boli už neodborne rozoberané kôli výmene tyčiek, výsledok ale taký ako vidíte. Svetlá boli nazad zalepené nevhodným neelastickým tmelom, pôvodné lepidlo nebolo vyčistené. Do svetiel tieklo. Svetlá sa rozobrali, dôkladne sa vyčistila drážka od zbytkov lepidiel a nanieslo sa nové špeciálne lepidlo trvalo elastické.

- svietivosť na starých parabolách už bola hraničná. Jedno svetlo 150 Luxov druhé necelých 300. Išli tam zánovné optiky so svietivosťou zmeranou 900 Lux.

- chalan, čo to robil prvý krát očividne zabudol odšróbovať skrutky pri smerovke, vytrhol kus plastu...pritom citlivo sa to dá pekne spraviť.


svietivosť pred repasom
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Prílohy
DSC_2172.JPG
DSC_2170.JPG
DSC_2169.JPG
DSC_2168.JPG
DSC_2165.JPG
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Autor témy
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BMW E39 - repas lepených svetiel

Utorok, 3. Marca 2015, 01:19

Zasielam nejaké málo foto z posledného repasu. Paraboly tiež v zlom stave, hlavne jedna to už mala definitívne za sebou.

Nemám nafotené všetko ale svetlá boli už neodborne rozoberané kôli výmene tyčiek, výsledok ale taký ako vidíte. Svetlá boli nazad zalepené nevhodným neelastickým tmelom, pôvodné lepidlo nebolo vyčistené. Do svetiel tieklo. Svetlá sa rozobrali, dôkladne sa vyčistila drážka od zbytkov lepidiel a nanieslo sa nové špeciálne lepidlo trvalo elastické.

- svietivosť na starých parabolách už bola hraničná. Jedno svetlo 150 Luxov druhé necelých 300. Išli tam zánovné optiky so svietivosťou zmeranou 900 Lux.

- chalan, čo to robil prvý krát očividne zabudol odšróbovať skrutky pri smerovke, vytrhol kus plastu...pritom citlivo sa to dá pekne spraviť.


svietivosť pred repasom
Obrázok

Obrázok

keďže svetlá netesnili tu je márny pokus so silikónom
Obrázok

Obrázok
Prílohy
DSC_2170.JPG
DSC_2169.JPG
DSC_2168.JPG
DSC_2165.JPG

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných