... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Delfons
Autor témy
Príspevky: 51
Registrovaný: 17.12.2012
Auto: Bmw X5 3.0i e53
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta

E39- Zhasinanie motora po starte

Piatok, 5. Decembra 2014, 02:46

Zdravim Pani, Mam e39 528iA r.v 1998 a mam taky problem ze auto mi niekedy ked nastartujem po chvili same zhasne. Spravilo mi to par krat uz aj ked som zaradil po starte D alebo R a ako som pustil brzdu tak zhaslo. Motor drzi normalne otacky v skritom menu som pozeral a pri P ma otacky 750 a ako dam D tak stupnu na 850, nekolisu a autom ani netrha ani nic, ked motor zhasne ani otom neviem len pozrem a zrazu svietia kontrolky.. Pozeral som aj napetie alternatora a pri P ma 13,7-13,8 ked zapnem svetla a zaradim D tak mi to klesne na 13,5-13,6 ale myslim ze pod 13,8 by to klesat nemalo nie? Nespravi to vzdicky a robi to aj pri studenom aj pri teplom motore ale skor len ked uz ma nejaku teplotu. Ked nasledne startujem tak auto dlho toci a chyti niekedy az na 4-5 krat. Diagnostika nehlasi ziadne chybi len mam odidene jedno cidlo abs ale to asi suvis mat nebude. Dakujem za vsetky rady ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Rottwa
Príspevky: 1458
Registrovaný: 19.8.2010
Kraj: Zahraničie

Re: E39- Zhasinanie motora po starte

Piatok, 5. Decembra 2014, 08:17

Ide na vsetky valce vzdy od zaciatku ? Sviecky nie su zaplute od oleja ? Moze byt aj problem v dodavke paliva. Palivovy filter si kedy naposledy menil ? Nejaka nova cerpacia stanica nebola testovana pred tym ako sa to stalo ? Nasledny by som skusil pretlakovat cely palivovy system a pozrel aj falosne sanie niekde - dymovy test.
 
Delfons
Autor témy
Príspevky: 51
Registrovaný: 17.12.2012
Auto: Bmw X5 3.0i e53
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta

Re: E39- Zhasinanie motora po starte

Piatok, 5. Decembra 2014, 22:54

Sviecky,olej,filtre idem teras menit pretoze auto mam len nejak mesiac asi takze vobec neviem co sa snim robilo predtym. Ja tankujem len Shell a co sa tankovalo predtym ties netusim takze asi len vsetko pomenit a uvidim ci sa nieco zlepsi. Chcel som len vediet ci niekto nemal podobny problem, dakujem za rady idem teda menit postupne a uvidim ci pomoze. :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných