... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Autor témy
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

TV funkcia retrofit?

Pondelok, 10. Novembra 2014, 13:14

Čaute ľudkovia, neuvažoval som o tom ale vo výpise výbavy som si našiel položku: Preparation, Teleservice, a na základe toho som začal uvažovať nad rozbehaním TV funkcie. Viete mi poradiť čo všetko by bolo treba....... chápem, že TV tuner s DVB-T aby išiel digital (aj to neviem kde zohnať ale asi alegro), ale neviem čo ďaľej ????? predpokladám, že to nebude plug n play. ](*,)
Cafte
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: TV funkcia retrofit?

Pondelok, 10. Novembra 2014, 13:37

Poradim ti jednu vec, vykasli sa na to. Zbytocnost. Ak si vobec nemal TV, je to komplikovana dorabka, treba vymenit a nakodovat viac veci. Mam to v aute, pokrytie je u nas bieda...
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Autor témy
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: TV funkcia retrofit?

Pondelok, 10. Novembra 2014, 14:01

tak ten preparation teleservice je nie teda bohviečo myslel som že káble naťahané a len pripojiť modul prípadne nakódovať

A čo takáto hračka pomôže?
http://www.fusion.sk/katalog/product/43147/
Cafte
 
jarol1
Príspevky: 23
Registrovaný: 1.9.2013
Auto: E66 760Li individual
Kraj: Zahraničie

Re: TV funkcia retrofit?

Pondelok, 10. Novembra 2014, 21:30

Pokial si vobec nemal TV a mas len tu prednu obrazovku tak jednoznacne neorigo TV tuner. Tie co sa neintegruju s iDrive su lacnejsie (budes to ale musiet ovladat dialkovym). Dobra kupa ti zaruci i schopnost prehravat mp3 a filmy co sa podla mna urcite vyplati, koli samotnemu TV to velmi nema zmysel. Zalezi tiez ci mas napr. navigaciu. Ak mas tak RGB video ide z TV tuneru do navigacie. Ak nemas musi sa tahat kabel. U neorigo je problem so zvukom - ten musi ist po optike ale to je uz tiez vyriesene. Sikovny elektrikar ti to urobi.

Ja som isiel cestou vymeny origo analog TV tuneru za digital za verziu DRIVE (je tak oznacena v BMW katalogu) ktora ma 3 anteny a funguje rozumne i za jazdy. Obycajne origo TV tunery maju len 2 anteny a tie za jazdy funguju velmi zle.

Ten TV tuner DVB-Logic co si dal link som mal v ruke za mierne nizsiu cenu ale nakoniec sa nemontoval. Dovod bol ten aby som neprisiel o obraz na zadnej obrazovke, DVD changer a 5.1 audio. Skoncil nakoniec v inej E65 a funguje perfektne, ovladanie cez iDrive, TV za jazdy ani netrhne (funguje lepsie ako BMW DRIVE TV modul). Akurat ze je to bez prehravania videi, na to je potreba dalsi modul. To CCC je len chyba v popise produktu. Ta krabicka TV free co k tomu davaju ani nieje nutna, TV za jazdy sa totiz da odblokovat bez toho.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: TV funkcia retrofit?

Utorok, 11. Novembra 2014, 00:29

Co presne mas ty?Daj link...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Autor témy
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: TV funkcia retrofit?

Utorok, 11. Novembra 2014, 10:38

jarol1 napísal:
Pokial si vobec nemal TV a mas len tu prednu obrazovku tak jednoznacne neorigo TV tuner. Tie co sa neintegruju s iDrive su lacnejsie (budes to ale musiet ovladat dialkovym). Dobra kupa ti zaruci i schopnost prehravat mp3 a filmy co sa podla mna urcite vyplati, koli samotnemu TV to velmi nema zmysel. Zalezi tiez ci mas napr. navigaciu. Ak mas tak RGB video ide z TV tuneru do navigacie. Ak nemas musi sa tahat kabel. U neorigo je problem so zvukom - ten musi ist po optike ale to je uz tiez vyriesene. Sikovny elektrikar ti to urobi.

Ja som isiel cestou vymeny origo analog TV tuneru za digital za verziu DRIVE (je tak oznacena v BMW katalogu) ktora ma 3 anteny a funguje rozumne i za jazdy. Obycajne origo TV tunery maju len 2 anteny a tie za jazdy funguju velmi zle.

Ten TV tuner DVB-Logic co si dal link som mal v ruke za mierne nizsiu cenu ale nakoniec sa nemontoval. Dovod bol ten aby som neprisiel o obraz na zadnej obrazovke, DVD changer a 5.1 audio. Skoncil nakoniec v inej E65 a funguje perfektne, ovladanie cez iDrive, TV za jazdy ani netrhne (funguje lepsie ako BMW DRIVE TV modul). Akurat ze je to bez prehravania videi, na to je potreba dalsi modul. To CCC je len chyba v popise produktu. Ta krabicka TV free co k tomu davaju ani nieje nutna, TV za jazdy sa totiz da odblokovat bez toho.


Mám veľkú navi, (navigačnú jednotku mám s fcl. modelu, vo výbave napísané nejaké: Preparation, Teleservice, zadné obrazovky nemám, chcel by som sa opýtať či by si mi vedel odporučiť nejaký tuner (podľa toho čo si písal) aby spĺňal nasledovné vecičky:
- prehrávanie filmov (ale to by som oželel)
- mp3
- TV
- dobrý príjem
- ovládanie cez Idrive by som asi chcel najviac obetujem tomu aj to prehrávanie filmov ale ak by existoval taký čo to všetko zvládne tak paráda :)

ako tak pozerám tak tá vecička čo som hádzal by to aj mohla zvládnuť s nejakým USB feature :) ktorý by sa mal dať niekde dokúpiť

Dík

A ešte som našiel toto (vyzerá to fakt huste - zvláda to všetko) ale neviem sa dopátrať k cene:
http://www.navlinkz.de/en/Interfaces/In ... l-E65.html
Naposledy upravil/-a Mishroom v Utorok, 11. Novembra 2014, 11:18, upravené celkom 2 krát.
Cafte
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Autor témy
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: TV funkcia retrofit?

Utorok, 11. Novembra 2014, 10:51

TT-SIMIK napísal:
Co presne mas ty?Daj link...



Myslím že to isté potrebuješ aj ty :)

http://www.navlinkz.de/en/Interfaces/In ... l-E65.html


Simik ak by som nejaký fajný tuner zohnal môžem sa s montážou obrátiť na teba ????? :mrgreen:
Cafte
 
jozobmwe65
Príspevky: 13
Registrovaný: 17.10.2014
Auto: bmw e65
Kraj: Trnavský

Re: TV funkcia retrofit?

Utorok, 11. Novembra 2014, 11:54

jarol1 napísal:
Pokial si vobec nemal TV a mas len tu prednu obrazovku tak jednoznacne neorigo TV tuner. Tie co sa neintegruju s iDrive su lacnejsie (budes to ale musiet ovladat dialkovym). Dobra kupa ti zaruci i schopnost prehravat mp3 a filmy co sa podla mna urcite vyplati, koli samotnemu TV to velmi nema zmysel. Zalezi tiez ci mas napr. navigaciu. Ak mas tak RGB video ide z TV tuneru do navigacie. Ak nemas musi sa tahat kabel. U neorigo je problem so zvukom - ten musi ist po optike ale to je uz tiez vyriesene. Sikovny elektrikar ti to urobi.

Ja som isiel cestou vymeny origo analog TV tuneru za digital za verziu DRIVE (je tak oznacena v BMW katalogu) ktora ma 3 anteny a funguje rozumne i za jazdy. Obycajne origo TV tunery maju len 2 anteny a tie za jazdy funguju velmi zle.

Ten TV tuner DVB-Logic co si dal link som mal v ruke za mierne nizsiu cenu ale nakoniec sa nemontoval. Dovod bol ten aby som neprisiel o obraz na zadnej obrazovke, DVD changer a 5.1 audio. Skoncil nakoniec v inej E65 a funguje perfektne, ovladanie cez iDrive, TV za jazdy ani netrhne (funguje lepsie ako BMW DRIVE TV modul). Akurat ze je to bez prehravania videi, na to je potreba dalsi modul. To CCC je len chyba v popise produktu. Ta krabicka TV free co k tomu davaju ani nieje nutna, TV za jazdy sa totiz da odblokovat bez toho.



A co ta to vyslo?
 
jarol1
Príspevky: 23
Registrovaný: 1.9.2013
Auto: E66 760Li individual
Kraj: Zahraničie

Re: TV funkcia retrofit?

Utorok, 11. Novembra 2014, 20:14

Ten DVB-Logic co ste tu dali je snad jediny co sa integruje s E65 a naozaj funguje. Bohuzial na prehravanie filmov a mp3 potrebuje dalsi modul s ktorym sa to prepoji (vyrobca na tom proste chce zarabat). Zadnu obrazovku a zadny iDrive to ale nepodporuje. Ja som ho mal asi za 380 eur, uz si to presne nepametam, nakoniec som ho vratil a isiel obratom do inej E65. Cena od vyrobcu je normalne tak 2x vyzsia co je nezmysel. Ked ho uvidite za cenu okolo 400 eur tak kupovat. Vyzaduje tlacitko menu na prednom iDrive, bez toho je to nepouzitelne.

Lacnejsia varianta bude Asuka HD DVB-T2 TV Receiver, podporuje i DVB-T2, video, mp3, ma to vstup na USB, ale s iDrive sa to nezintegruje. Tiez vraj funguje dobre i za jazdy. Ovladanie bude cez dialkove. Malo by to byt tak ze za aktivuje TV funkcia, clovek ide na TV v menu a prepne sa to na obraz z TV tuneru ktory ma vlastne menu.

Ja mam origo digital TV tuner typu DRIVE pre E65 ktory ma vstupy na 3 anteny a funguje rozumne i za jazdy. Daju sa zohnat na allegro/ebay ale su vzacne. Treba k tomu vymenit i diversity amplifier v lavom stlpiku vzadu aby boli tie 3 anteny, ktory je ale este vzacnejsi nez ten TV tuner. Objavi sa tak raz za 1/2 rok. Ten DRIVE TV tuner funguje i s 2 antenami, ale chovanie zavisi od toho na ktore 2 vstupy sa anteny pripoja. Pre spravnu funkciu su nutne 3 anteny.

Problem origo riesenia je orientacia anteny - mala by byt vertikalne ale je horizontalne, preto bude prijem horsi nez neorigo riesenia. Aby to fungovalo vsade, musel by clovek mat 3 anteny - 2 horizontalne otocene o 90' a jednu vertikalne. Videl som i TV tuner s podporou 4 anten pre mercedesy/audi tam by asi 4ta antena bola tiez vertikalne akurat ineho typu. E65 to ale nepodporovalo, na nazov si uz nespominam.
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Autor témy
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: TV funkcia retrofit?

Utorok, 11. Novembra 2014, 20:41

Jarol1 - spominal si nieco ze nemontoval sa aby si neprisiel o 5.1 audio - co si tym myslel? Co je 5.1 audio logic7 ? Tiez on nechcem prist...
Cafte
 
jarol1
Príspevky: 23
Registrovaný: 1.9.2013
Auto: E66 760Li individual
Kraj: Zahraničie

Re: TV funkcia retrofit?

Utorok, 11. Novembra 2014, 22:48

O logic7 neprides. Ja som sa obaval zhorsenia audio kvality u DVD filmov. DVD changer vraj 5.1 audio podporuje, u logic 7 to ale nieje iste - je o tom malo informacii. Iste je len ze stereo prepocitava na priestorovy zvuk. Lietajuci vrtulnik okolo znel realne, hoci som to pocul velmi davno. Chcelo by to skusit porovnat zvuk filmu v origo DVD changeru a AVI v neorigo rieseni so stereo zvukom obe s logic 7.

S neorigo TV tunerom tiez nebude fungovat origo DVD changer.
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Autor témy
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: TV funkcia retrofit?

Streda, 12. Novembra 2014, 08:25

jarol1 napísal:
O logic7 neprides. Ja som sa obaval zhorsenia audio kvality u DVD filmov. DVD changer vraj 5.1 audio podporuje, u logic 7 to ale nieje iste - je o tom malo informacii. Iste je len ze stereo prepocitava na priestorovy zvuk. Lietajuci vrtulnik okolo znel realne, hoci som to pocul velmi davno. Chcelo by to skusit porovnat zvuk filmu v origo DVD changeru a AVI v neorigo rieseni so stereo zvukom obe s logic 7.

S neorigo TV tunerom tiez nebude fungovat origo DVD changer.


Ok už mi to je jasnejšie :) DVD changer nemám takže toho sa neobávam mám len CD changer v predu v prístrojovke (a ten aj tak MP3 nečíta)
Cafte
 
antonov
Príspevky: 66
Registrovaný: 17.3.2011
Auto: e65 730d 2007
Kraj: Bratislavský

Re: TV funkcia retrofit?

Nedeľa, 21. Decembra 2014, 10:35

Mám to v aute ako originálne a je to fakt zbytočnosť. Ak to zapnem raz ročne, tak to je veľa. Ale príjem v pohode, signál dobrý.
e65 730d 2007
ex e36 325tds 1995

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných