... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Autor témy
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

E90- Nefukcne webasto - opravene

Sobota, 8. Novembra 2014, 23:34

Takze ako som si uz davnejsie vsimol, ked sa pokusam zapnut webasto cez DO alebo I-Drive tak len v nom pretoci turbinku a nic. Diagnostika pise chybu 00A6D1 JBE: Auxiliary water pump (rozpojeny obvod) po patrani (kedze vo WDS su dva moznosti) som zistil ze do Webasta idu 4 kable (2 a 2):
Dva su napajanie ktore ovlada JBE, dalsi je pre napajanie cerpadla paliva pre Webasto a posledny je komunikacny s IHKA. Takto som dosiel k tomu ze tam ziadne vodne cerpadlo nieje (ako som si myslel a aj sa tu spominalo) inac je to ThermoTop V. Pridavna vodna pumpa (cislo 5) je na lavom nosniku spolu s ventilom. Odpojil som konektor, premeral a nic, ziadny obvod. Cerpadlo ovlada JBE.

Obrázok

Chcem sa spytat, od niekoho co uz to rozoberal, ci mozem demontovat vynutie cerpadla tak aby som nenarusil vodnu cast? Ked nato tak pozeram, tak by to mali drzat tie 4 skrutky po stranach tej kovovej casti cerpadla (ta vyssia cast).
Tiez by mi pomohlo, keby niekto, kto ma diesel s Webastom, zmeral na svojom pomocnom cerpadle odpor vynutia (diel 5 na obrazku, su dva pri sebe - mensi je ventil, vacsi cerpadlo, vytiahnut konektor a zmerat multimetrom, pri vypnutom zapalovani nenabehne ziadna porucha), lebo podla cisla dielu su moznosti dost obmedzene (iba dieslove E90/1/2/3) a kupovat nove za cca. 300e sa mi tiez nechce.

Rad by som sa pokusil prevynut vynutie, alebo ked to nepojde a bude to zlozite tak zohnat s ineho auta a prehodit iba vynutie. Ale nato musim poznat aspon odpor vynutia, ci to bude pouzitelne.
Naposledy upravil/-a lionlion v Piatok, 14. Novembra 2014, 17:40, upravené celkom 1 krát.
 
trno20
Príspevky: 64
Registrovaný: 18.6.2013
Auto: BMW E91 335xi
Kraj: Zahraničie

Re: E90- Nefukcne webasto

Nedeľa, 9. Novembra 2014, 10:13

Zdarvim,

ja som minule opravoval "Auxiliary water pump " pomocou tohoto navodu:
http://www.bmwklub.sk/navody-a-manualy/how-it-s-made-2-oprava-pomocneho-vodneho-cerpadla-t90757.html

Boli naozaj zodrate uhliky a preruseny obvod. Ja prepdokladam ze pumpa bude podobna ak nie rovnaka aj pri webaste.
M.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Autor témy
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: E90- Nefukcne webasto

Nedeľa, 9. Novembra 2014, 10:23

Diky za navod, to som tu vobec nenasiel. Pozriem sa nato.

Pri Webaste pumpu nemam, mam iba tu na blatniku.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Autor témy
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: E90- Nefukcne webasto

Piatok, 14. Novembra 2014, 17:40

OPRAVENE, dnes som vymenil, podla navodu vyssie, uhliky na pridavnej vodnej pumpe a vsetko ide ako ma. Uhliky som sice presne take nezohnal, mali sice rozmer 5x7x15, ale pilnik to poriesil. Material uhlikov by mal byt zhodny.

Navyse tu pumpu som vobec nevyberal, robil som to namieste.
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: E90- Nefukcne webasto - opravene

Štvrtok, 15. Januára 2015, 10:40

Mne tiez nefunguje Webasto, ked spustim cez iDrive, tak mi len preblikne klimapanel a nic...cez diagnostiku bola zistena chyba ohladom "fuel pump". Zevraj nekomunikuje palivova pumpa s nejakou riadiacou jednotkou.

Nestretol sa s tym niekto? Moze to byt poistka alebo relatko alebo....??

Dakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Autor témy
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: E90- Nefukcne webasto - opravene

Štvrtok, 15. Januára 2015, 17:47

Palivova pumpa je napajana priamo s Webasta, Webasto samo si ju riadi a poistka tam nieje. Mozno ze je dakde kabel cvaknuty, ide tusim po podlahe s vonku popod auto.

Na webaste su 2 konektory, v kazdom s nich po 2 kable, cize spolu ich je 4 kusy. Tie hrubsie kable su napajanie webasta (plus minus) ovlada to JBE jednotka, to je ta RJ v ktorej su aj poistky (za kastlikom spolujazdca). Tensie kable, bielo-modry je komunikacny s klima-panelom. Hnedo-cerveny je napajanie (plus) pre fuel-pump pre webasto. Pumpa ma ukostrenie na lavom blatniku v kufri auta v tom velkom spolocnom ukostreni. Inac pumpu najdes na lavej strane pod autom, je vzadu hned s prednej strany nadrze, vyzera ako maly filter.
 
potmehuth
Príspevky: 1385
Registrovaný: 2.9.2010
Kraj: Nitriansky

Re: E90- Nefukcne webasto - opravene

Piatok, 16. Januára 2015, 08:39

Dakujem pekne za super objasnenie :thumbup: :thumbup: este sa dostat na zdvihak a popozeram to.

Nevies, po ktorej strane ide ten kabel?

Webasto je na pravej strane, nadrz je na pravej strane a ukostrenie je na lavej. Skusim pravu stranu, ta mi logicky vychadza.
 
Užívateľov profilový obrázok
lionlion
Autor témy
Príspevky: 849
Registrovaný: 24.9.2009
Auto: E90 325d
Kraj: Košický
Bydlisko: Michalovce

Re: E90- Nefukcne webasto - opravene

Piatok, 16. Januára 2015, 18:35

Ja ho mam urcite na lavej a aj vsetko ostatne je na lavej, kabel takisto, okrem nadrze ta je pod celym autom aj nalavo aj napravo samozrejme. Ujasnime si ze sa bavime o vodicovej strane.... vodic = lava, spolujazdec = prava

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných