... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
drago94
Autor témy
Príspevky: 41
Registrovaný: 20.11.2012
Auto: 320i E46
Kraj: Trnavský

Klepání od přední nápravy - sport. podvozek

Utorok, 4. Novembra 2014, 14:11

Ahojte, mám na E46 sportovní podvozek. Měnil jsem před rokem komplet přední ramena, čepy řízení a tyčky stabilizátoru. Teď se ale při jízdě po nerovnostech na silnici ozývá takový tupý klepání. Co by to mohlo být? Slyším to u strany spolujezdce, taky když vytočím volant na levou stranu a couvám, tak v tom kole u spolujezdce strašně lupe, jako kdyby byla zutá guma u kola. :(
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4113
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Klepání od přední nápravy - sport. podvozek

Utorok, 4. Novembra 2014, 14:26

drago94 napísal:
Ahojte, mám na E46 sportovní podvozek. Měnil jsem před rokem komplet přední ramena, čepy řízení a tyčky stabilizátoru. Teď se ale při jízdě po nerovnostech na silnici ozývá takový tupý klepání. Co by to mohlo být? Slyším to u strany spolujezdce, taky když vytočím volant na levou stranu a couvám, tak v tom kole u spolujezdce strašně lupe, jako kdyby byla zutá guma u kola. :(

Vidím to na uloženie tlmiča.
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i
 
drago94
Autor témy
Príspevky: 41
Registrovaný: 20.11.2012
Auto: 320i E46
Kraj: Trnavský

Re: Klepání od přední nápravy - sport. podvozek

Utorok, 4. Novembra 2014, 15:17

Hmm to mě nenapadlo. Může se s tím, ještě aspoň 14 dní jezdit? Nebo se tím kurví tlumič?
 
Užívateľov profilový obrázok
paca
Príspevky: 333
Registrovaný: 21.2.2007
Bydlisko: South Moravia

Re: Klepání od přední nápravy - sport. podvozek

Utorok, 4. Novembra 2014, 17:24

a ty gumové kosti stabilizátoru jsi taky měnil? ale spíš bych to taky viděl nějaký problém s pružinou nebo tomu podobné
Obrázok
e36 320i convertible
 
drago94
Autor témy
Príspevky: 41
Registrovaný: 20.11.2012
Auto: 320i E46
Kraj: Trnavský

Re: Klepání od přední nápravy - sport. podvozek

Utorok, 4. Novembra 2014, 17:52

Kosti jsem měnil, jelikož mám sport. podvozek, tak jsem nesehnal jiné než od JOM. Ty jsem měnil před rokem.
 
BrunoSoprano
Príspevky: 444
Registrovaný: 22.6.2008

Re: Klepání od přední nápravy - sport. podvozek

Streda, 12. Novembra 2014, 19:12

drago94 napísal:
Kosti jsem měnil, jelikož mám sport. podvozek, tak jsem nesehnal jiné než od JOM. Ty jsem měnil před rokem.


Jom klepká aj ta-technix ,aj ešte zopár značiek lacnejších štelovákov,jak keby si mal vybité tyčky stabilizátora,je to nekomfortný podvozok a nestíha hlavne ak máš ťažký diesel ,tie predné tlmiče sú jednoducho šit,tenké struny,ten podvozok je dobrý akurát na vzhlad auta a rovnú cestu,akonáhle je nerovnosť na ceste drrrb ,búcha klepe,kotkodáka,skáče jak koza,dokonca vo vysokých rýchlostiach je až nebezpečný,nechápen ako ho mohli pustiť do predaja ,obúchať výrobcovi o hlavu, pre bmw hlavne pre diesel absolútne nevhodný... je dobrý akurýt na úplne hladký asfalt a lahké autá.... s tým už nič nespravíš,klepkať už bude furt,jedine vymeniť predné tlmiče za origo+nejaké športové struny...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných