... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
luckyboy007
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 8.4.2007
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

e39 zrkadla ztmievacie

Sobota, 25. Októbra 2014, 15:27

Zdravim Vas,kupil som zrkadla samo ztmievacie,el.sklapatelne,riadiacu jednotku,ovladac a tiez vnutorny spatak...v aute mam len klasicke+ zklapanie praveho dole pri cuvani
Otazka 1-bude mi toto vsetko stacit,ked to vymenim,prekablujem podla schemy...alebo to treba este nakodovat???
2-vsimol som si,ze prave zrkadlo ma taku zlatistu farbu a lave normalne do modra,obe vyzeraju neposkodene,preco su rozdielnej farby teda???(na ceskom fore tiez toto riesili a nikto nevedel,ale viaceri napisali,ze tiez maju rozdielnu farbu na zrkadlach a normalne im to ztmieva)
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2067
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Sobota, 25. Októbra 2014, 16:05

čo sa týka zrkadiel, bolo ich viac druhov, myslím tri (do zlata, modré a priesvitné)
so zapojením snáď poradí niekto znalejší problematiky :wink:
INSTAGRAM: korado_korado
 
Užívateľov profilový obrázok
arco
Príspevky: 57
Registrovaný: 29.9.2010
Auto: E39 528iA Touring
Kraj: Bratislavský

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Utorok, 28. Októbra 2014, 12:06

Na funkciu ztmievania vonkajsich zrkadiel potrebujes mat aj vnutorne (stredne) stmievacie, to ma dve cidla a "riadi" zatmievanie vonkajsich.
Myslim, ze to kodovat nebude treba. Ked sa pozeram do WDSka, nejde to cez BUS, ale to vnutorne zrkadlo riadi tie vonkajsie na priamo. Ale mozno ma niekto opravi ;)
Budes musiet asi natiahnut nove kable, pripadne pozri ci nemas uz osadene kable v dverovom konektore (10 kontaktovy, pin 5 a 6).
Takisto nad zrkadlom musi byt 10 pinovy konektor, tam je ale uz privedeny signal z kadecoho (Lichtmodul, Grundmodul, ...)

Mal by si eventuelne zaujem vybartrovat tie skla zrkadiel? Ze by si mal dve rovnakej farby? Mne ukradli a mal som ponuku tiez na kazde inej farby...
1997 BMW E39 528iA Touring
1997 BMW E36 318iA Touring "Notarztwagen" - RIP
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Utorok, 28. Októbra 2014, 19:16

Kolko si dal za tie zrkadlá ? ja to mám z výroby, lenže jedno je už menené za obyč a druhé prestalo fungovať, asi vytieklo
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Utorok, 28. Októbra 2014, 19:17

Modré zrkadlo je nestmievacie má len 2 kontakty na vyhrievanie. Také ktoré vyzerá ako klasické bytové teda bez farebného tónu tak to je stmievacie má okolo seba taký čierny lem a má 4 kontakty 2 na stmievanie a 2 na vyhrievanie. To do zlata ja som si myslel že to je vypálené stmievacie ale ak je také originál tak som sa mýlil. Okrem toho stmievacie zrkadlo je úplne iné má iný celý obal je väčšie.

toto je nestmievacie:
Obrázok

a toto stmievacie:
Obrázok
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
Užívateľov profilový obrázok
luckyboy007
Autor témy
Príspevky: 22
Registrovaný: 8.4.2007
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Štvrtok, 30. Októbra 2014, 10:53

Kupil som to ako komplet z buracky... 2kompletne zrkadla vonkajsie,vnutorne zrkadlo ztmievacie a ma v sebe aj oba senzory,tlacitka z dveri vodica,riadiacu jednotku.....na mieste som ich aj vyskusal ci zklapaju,ale ztmievanie som neskusal,takze hadam budu fungovat....dal som za vsetko 100€ tak nebolo o com....dufam,ze budeto ztmievanie fungovat,obe zrkadielka maju ten hruby ramcek ako na druhom obrazku a ziadne skvrny ani stopy po vyteceni....len lave je normalne svetle a prave ma zlatistu farbu,no dufam ze nebude vypalene ako pises
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Piatok, 31. Októbra 2014, 07:58

za 100e je bezkonkurencna cena, aj ked len na dalsi rozpredaj :D

boli zlate a modre tie spetaky, preco, netusim

ps: neni este nieco z toho auta ked za take dobre ceny? :D
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Piatok, 31. Októbra 2014, 14:43

Boli modré(občajné), zlaté nejaké som našiel na nete ale väčšina bola takých klasických bez farby ako to na druhom obrázku....

No ak tam máš rámik ako na druhom obrázku tak to je OK to sú stmievateľné :) A ak máš to všetko tak by to nemal byť problém nahodiť. A tá cena :D tak tá je strašne smišna to si kúpil fakt parádne nakoľko jedno to stmievacie monochromatické stojí 300€ :D takže za 100€ aj s tým všetkým je kúpa storočia... Takže dávaj bacha aby si s nimi nič nespravil lebo to nie je ako obyčajné čo stojí 10-20€ :D

Ešte jedna poznámka.. dúfam že nemáš fólie lebo ak hej tak sú ti tie spätné na nič... A ak máš v interiéry ledky tak to je už čistá hrôza.... Cez fólie sa ti stmievať nebudú a to stropné svetlo svieti rovno na ten senzor takže keď večer niekoho budeš vykladať/nakladať do auta a rozsvieti sa ti svetlo v interiery 15s nebudeš vidieť na skrze nič v tých zrkadlách. Vlastná skúsenosť... ja som si myslel že mi ani nefungujú lebo mám fólie takže sa nestmievali potom som vymenil interiérové žiarovky za ledky a už som zistil že fungujú lebo vždy keď sa rozsvietia tak zrkadlá stmavnú úplne a nevidím ani hovno :D Ale bez fólií to musí byť paráda :)
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
hessy

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Nedeľa, 2. Novembra 2014, 10:59

To sú zase múdrosti... Jasné že keď na zrkadlo zasvieti svetlo tak stmavne že nič nevidis inak by nebolo monochromaticke ne.. keď stmavne aspoň zistis že funguje. Co sa tyka fólií tiež blbosť funguje aj cez fólie mal som vzadu zrkadlovky a žiaden problém nebol.
Co sa tyka klasických stmievacich a zlatých tak tie zlaté stmavuju o čosi lepšie má to lepší účinok v noci neoslnuju toľko auta za tebou ako tie klasicke
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Nedeľa, 2. Novembra 2014, 11:21

ja mam obycajne ziarovky nie ledky a tiez sa stmievaju ked sa zazne vnoci, co ine to ma robit.

a ako hessy mam zrkadlove folie a funguje to uplne bezproblemu
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Nedeľa, 2. Novembra 2014, 22:17

hessy napísal:
To sú zase múdrosti... Jasné že keď na zrkadlo zasvieti svetlo tak stmavne že nič nevidis inak by nebolo monochromaticke ne.. keď stmavne aspoň zistis že funguje. Co sa tyka fólií tiež blbosť funguje aj cez fólie mal som vzadu zrkadlovky a žiaden problém nebol.
Co sa tyka klasických stmievacich a zlatých tak tie zlaté stmavuju o čosi lepšie má to lepší účinok v noci neoslnuju toľko auta za tebou ako tie klasicke


A čo si myslíš že ja sem chodím niečo napísať preto že nemám čo robiť a vymýšľam si tu rozprávky ktoré tu ty nádherne komentuješ... Alebo mám za každú somarinu natáčať video ako sa to správa. V živote mi to ti zrkadlá nestmavilo keď sa mi nejaký stíhač v noci lepil na zadok. Zrejme preto že keď je ďaleko tak ten svetelný tok na ten senzor nie je dostatočný a keď je blízko tak svieti pod takým uhlom že to už na ten senzor nedopadne. Opačne po kým som mal sulfidky či už to bolo vlnovou dĺžkou alebo svietivosťou problém s tým že keď sa stropné svetlo rozsvietilo nebol.

xy ľudí môže mať xy stupňov priehľadnosti fólii ako aj spektrom svetla ktoré prepúšťa. xy krát to môže fungovať úplne inak ja nikomu neprajem aby mu to nestievalo s fóliami. Ani nikomu nekážem aby to predal. Je možné že cez moje to neprejde neviem ja tie svetlá iného auta cez fólie vôbec nevnímam akurát vo vonkajších spätných mi to vadí. Tak mám potom asi veľmi silné fólie keď to všetkým tak krásne funguje.

Oo PS ďakujem že si ma poučil o tom ako fungujú monochromatické spätné zrkadlá #-o
Naposledy upravil/-a tomikelly v Nedeľa, 2. Novembra 2014, 22:40, upravené celkom 1 krát.
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
Užívateľov profilový obrázok
tomikelly
Príspevky: 907
Registrovaný: 2.1.2011
Auto: BMW e39 530d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Lučenec

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Nedeľa, 2. Novembra 2014, 22:31

A aby to neboli samé somriny a disvanie môjho príspevku. Tak ako si už určite videl vo WDS tak do interiérového spätného zrkadla idú všetky vedenia. Zo spätných zrkadiel idú dve dvojice vždy pin 1 a 3 na pin 4,5,6,7 je to stimevací signál potom tam musíš natiahnuť napájanie na pin 3 z poistky F21 (za odkladacou skrinkou) potom z LCM (svetelný modul) pin 39 na pin 1 a pin 10 je zem GND. Zvyšok säťáku je ako na obyčajnom teda plus sklápanie ale to nemusíš riešiť lebo na to potrebuješ nový dverný modul s tlačítkom na sklápanie a hovoríš že máš všetko tak len to zapojiť. Ešte som tam videl 8 zapojenú na F48 a 9 na GM (general modul) to bude v prípade že je to spätné s alarmom. Nemal by to byť problém ale ako so všetkým stráviš s tým istý čas :D
BMW e39 530d M-packet | Príbeh
http://www.bmw-europe.eu
Kontakt: 0949 711 300
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Pondelok, 3. Novembra 2014, 07:45

cize kupim toto: http://m.ebay.com/itm/181570292369?nav=SEARCH
nakablujem a mam aj vonkajsie stmievacie?
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Pondelok, 3. Novembra 2014, 07:51

ebola joooj

zatmievacie zrkadla su uplne ine ako klasicke, klasicke su zhodne s e46, take male hranate
zatmievacie su zhodne s e38, take vecsie asi o 2cm a oble, toto je icovina v popise, americke a este nefunkcne
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
EBOLA
Príspevky: 4381
Registrovaný: 3.10.2007
Auto: E46 325xiT, mini 1,6
Kraj: Banskobystrický

Re: e39 zrkadla ztmievacie

Pondelok, 3. Novembra 2014, 09:34

jj stmievacie su "kvapku" drahsie :-D
http://m.ebay.com/itm/141444121066?nav=SEARCH

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných