... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
yanek
Autor témy
Príspevky: 33
Registrovaný: 8.5.2014
Auto: BMW e60 530i
Kraj: Prešovský

e61 530xd, auto zdochynalo uz vobec nestartuje

Nedeľa, 12. Októbra 2014, 16:29

Caute, pisem v mene kamarata ktory nieje na klube a ma nasledovny problem... auto zdochynalo raz za cas, niekedy to nespravilo za 1000km ani raz niekedy aj trikrat za 20km. Vymenil sa palivovy filter auto sa zdiagnostikovalo okrem dvoch zhavicov to nemalo ine vaznejsie chyby... auto uz nestartuje a pri to akl zdochlo vysvietilo kontrolky dsc abs prevodovku, nasledna diagnostika ukazala mechanicke poskodenie prevodovky.. Auto slo ku chalanovi do servisu,otazka je ze ci to zdochynanie mohlo mat suvis povedzme ze s tou odchadzajucou prevodovkou :?:
new car new ID

BMW e60 530i
BMW e46 330d
BMW e36 318 ex
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e61 530xd, auto zdochynalo uz vobec nestartuje

Nedeľa, 12. Októbra 2014, 20:10

yanek napísal:
Caute, pisem v mene kamarata ktory nieje na klube a ma nasledovny problem... auto zdochynalo raz za cas, niekedy to nespravilo za 1000km ani raz niekedy aj trikrat za 20km. Vymenil sa palivovy filter auto sa zdiagnostikovalo okrem dvoch zhavicov to nemalo ine vaznejsie chyby... auto uz nestartuje a pri to akl zdochlo vysvietilo kontrolky dsc abs prevodovku, nasledna diagnostika ukazala mechanicke poskodenie prevodovky.. Auto slo ku chalanovi do servisu,otazka je ze ci to zdochynanie mohlo mat suvis povedzme ze s tou odchadzajucou prevodovkou :?:

to zdochinanie mohlo teoreticky zapricinit poskodenie prevodovky - priklad ides po dialnici a zadochne ti motor tak kym ho znovu natocis ides defakto akoby si bol tahany - co je nad urcitu rychlost a vzdialenost zakazane a moze mat fatalne dosledky pre prevodovku
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12254
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: e61 530xd, auto zdochynalo uz vobec nestartuje

Nedeľa, 12. Októbra 2014, 21:00

To by bol riadny buchot keby koli prevodovke zdochol motor!!Najpr hladajte chyby na motore...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
marekkk
Príspevky: 2
Registrovaný: 4.5.2014
Auto: BMW E60 530xD
Kraj: Banskobystrický

Re: e61 530xd, auto zdochynalo uz vobec nestartuje

Streda, 15. Októbra 2014, 22:06

mne robilo a signalizovalo nieco podobne vymenili mi cidlo klukoveho hriadela sa to tusim volalo 70 eur original diel a auto ide ako hodinky...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: e61 530xd, auto zdochynalo uz vobec nestartuje

Štvrtok, 16. Októbra 2014, 05:42

ak boli vadne zhavice, potom nesla ani regeneracia dpfka, nasledne je mozne ze tak upchalo dpf, ze jednoducho ani nestartne, ci? nemal problem s tahom aj predtym?
co robi auto? toci naprazdno? alebo ani netoci? ma snahu aspon chytnut?
kde stoji auto, podla mna by to chcelo diag,
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: e61 530xd, auto zdochynalo uz vobec nestartuje

Štvrtok, 16. Októbra 2014, 20:13

jararak napísal:
ak boli vadne zhavice, potom nesla ani regeneracia dpfka, nasledne je mozne ze tak upchalo dpf, ze jednoducho ani nestartne, ci? nemal problem s tahom aj predtym?
co robi auto? toci naprazdno? alebo ani netoci? ma snahu aspon chytnut?
kde stoji auto, podla mna by to chcelo diag,

aby motor zdochinal(a znovu siel) kvoli DPF mi pride nerealne, uz davno pred takym silnym upchanim by bol v limp mode....
takisto indicia o DSC/prevodovke mi k tomu moc nesedi....ale jeden nikdy nevi :D
 
qido
Príspevky: 28
Registrovaný: 19.7.2010
Auto: E61 napriklad
Kraj: Prešovský

Re: e61 530xd, auto zdochynalo uz vobec nestartuje

Sobota, 18. Októbra 2014, 09:16

Zatopeny kufor?
 
Užívateľov profilový obrázok
yanek
Autor témy
Príspevky: 33
Registrovaný: 8.5.2014
Auto: BMW e60 530i
Kraj: Prešovský

Re: e61 530xd, auto zdochynalo uz vobec nestartuje

Pondelok, 27. Októbra 2014, 16:44

auto je mojej kamaratky, servisoval ho KOKI TEAM v Presove, dnes som ho bol pozriet auto je nastartovane, chalani nasli vadne cidlo, auto zatial jazdi testuju ho ale je podozrenie presne aj na cidlo kluky ktore tu bolo spomenute. tak uvidime ci sa to teraz vyriesilo alebo bude musiet ist von aj to :-k
new car new ID

BMW e60 530i
BMW e46 330d
BMW e36 318 ex

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných