... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Suker
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 27.11.2007

E 46 autobateria

Utorok, 16. Septembra 2008, 20:41

Caute menil uz niekto baterku na E46?Co je lepsie original alebo nejaka nahrada,a ked tak potom aka pasuje ?a ake su ceny?dik za radu
 
Užívateľov profilový obrázok
profor
Príspevky: 933
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: E46 nemám
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pezinok

Utorok, 16. Septembra 2008, 20:52

myslím že keď bude mať rovnaké Ah tak je to v podstate jedno, ale nie nejaký lacák ala Tesco a taktiež nie pumpy nakoľko to nevieš kolko tá baterka tam už stála (myslím čas)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12249
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

hm

Utorok, 16. Septembra 2008, 21:07

Ja som menil pred par mesiacmi.......Hlavne aby mala vysoke AH, a dobrý štatovací prud.........značka.....či už Bosch,Banner,Exide,Akuma....atd.....
Ak máš v aute muziku tak pozeraj čím vyšie AH, tym ti dlhšie vydrží hrať....:-))))) 8)
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
VLADKY242
Príspevky: 3706
Registrovaný: 11.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Utorok, 16. Septembra 2008, 21:21

Origo baterka nieje to je len nalepka BMW baterky nerobi vždy iny vyrobca. Je na tebe aku daš . Len nie lacaky ako bolo pisane :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
chembos
Príspevky: 1772
Registrovaný: 20.3.2008
Auto: 535i&525D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Utorok, 16. Septembra 2008, 21:55

mno zas neni ani pravda cim viac Ah tym lepsie, pretoze ked mas velku baterku a chodis kratke trasi a alternator ti ju nestihne dobijat tak potom sa baterka skôr pokazi ako mensia, takze zalezi aj od auta a casu jazdenia, ked chodis malo tak kup taku ake ma auto odporucanu ale kvalitnu :wink:
Obrázok


>BMW e39 535i
>BMW e36 320i QP ex
>Jeep Cherokee 2,5TD Limited
>BMW e39 525 TDS
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12249
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

hm

Utorok, 16. Septembra 2008, 22:17

chembos napísal:
mno zas neni ani pravda cim viac Ah tym lepsie, pretoze ked mas velku baterku a chodis kratke trasi a alternator ti ju nestihne dobijat tak potom sa baterka skôr pokazi ako mensia, takze zalezi aj od auta a casu jazdenia, ked chodis malo tak kup taku ake ma auto odporucanu ale kvalitnu :wink:



Ved píšem......ak máš v aute muziku...to znamená viac komponenov tak silnu......inak bude stát 3hodiny s pustenu muziku a nenaštartuje.....:-))
Ak budeš mať slabú baterku tak na krátke vzdialenosti ju aj tak nedobiješ a po pár razoch ju možeš nabíjať, baterka sa dobije, vždy kolko potrebuje, či je 75AH,alebo 95AH........čim silnejšia tym viac ušetrenej energie tam je.....ale to je moj postrech....:-))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
chembos
Príspevky: 1772
Registrovaný: 20.3.2008
Auto: 535i&525D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Utorok, 16. Septembra 2008, 22:26

tak mas pravdu, ale mne sa raz stalo na bratrankovej felde ze mal tam baterku 65Ah a ta mu odisla po roku(znacka banner) a kupil tam samizda 45 nie som si uz isty a ta mu fachci teraz uz vise rok a pol, presne uz nepamatam, a chodieva stym len po blave,
ale tak zas skoda 4ever :-D
Obrázok


>BMW e39 535i
>BMW e36 320i QP ex
>Jeep Cherokee 2,5TD Limited
>BMW e39 525 TDS
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12249
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

hm

Utorok, 16. Septembra 2008, 22:37

chembos napísal:
tak mas pravdu, ale mne sa raz stalo na bratrankovej felde ze mal tam baterku 65Ah a ta mu odisla po roku(znacka banner) a kupil tam samizda 45 nie som si uz isty a ta mu fachci teraz uz vise rok a pol, presne uz nepamatam, a chodieva stym len po blave,
ale tak zas skoda 4ever :-D


Tak mne sa to stalo presne opačne.......ale to mohol byt vadny kus....každá baterka by mala mat zaruk tuším 3roky, aspon mne na nu dávaju, čo som teraz nahodil......ale stat sa to može....nehovorím, že nie.....Ale AH s tym nemá nič....:-)))) 8) 8)
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
chembos
Príspevky: 1772
Registrovaný: 20.3.2008
Auto: 535i&525D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Utorok, 16. Septembra 2008, 22:48

hmm neviem ale ked tak uvazujem Amper hod je vlastne jej kapacita, a ked napr vymlatis baterku uplne, a das ju nabijat cez nabijacku tak neni jedno ci je tam 1hod alebo 12 hod, takze v aute ked mas bateriu po dlksiom hrani s nenastartovanym motorom z polky vymlatenu, tak podla mna pri 5 min jazdeny ju nenabijes na full, takze neviem, ale ked ma baterka mensiu kapacitu da sa nabit rychlejsie
ale zas ide aj oto aky motor chce snou startovat, pretoze diesel napr potrebuje vecsiu ale to zas ma aj silnejsi alternator
tod moja uvaha
Obrázok


>BMW e39 535i
>BMW e36 320i QP ex
>Jeep Cherokee 2,5TD Limited
>BMW e39 525 TDS
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Utorok, 16. Septembra 2008, 22:54

hehe.. vtomto plati, ze vacsia je stale lepsia ;)

Baterku si predstav ako kreditku.... cim vacsi limit (Ah) nanej mas, tym viac mozes minat... samozrejme, dolezity je aj denny limit (startovaci/najvacsi vybijaci prud)...

Predstav si, ze minies naraz 10tisic (startovanie 200A/5sec), tvoj denny limit je 20tisic (400A vybijaci prud), takze si v pohode...
Pocas nasledujucich dni budes splacat naspat na kreditku 1000 za den, tak za 10 dni si vratil dlh :).. mozme to prirovnat ktomu, ze napr. za 10min dobijania alternatorom, si baterka vezme spat co sa vybila ;)

Cize - limit na kreditke sme nevycerpali,,, je uplne jedno, ci je limit 100 tisic alebo 200... ty si minul len 10tis.. ostatne je rezerva ;)
A takisto ako ani v kreditke nemusis splacat to, co si neminul, tak takisto ani vacsia baterka sa nepotrebuje viac dobijat....

Aaale raz, ked budes potrebovat viac ako tych 100tis, tak ten vacsi limit zide 8)


PS: nudil som sa :D
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Utorok, 16. Septembra 2008, 22:58

:lol: :lol: pekné vysvetlenie.. ale som z toho kôň.. keby si to napísal bez kreditky tak by som to asi skôr pochopil :lol: no nič, idem si to prečítať ešte raz bez kreditky :lol:
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Utorok, 16. Septembra 2008, 22:58

chembos napísal:
v aute ked mas bateriu po dlksiom hrani s nenastartovanym motorom z polky vymlatenu, tak podla mna pri 5 min jazdeny ju nenabijes na full, takze neviem, ale ked ma baterka mensiu kapacitu da sa nabit rychlejsie



Vtom mas samozrejme pravdu - ale keby si tak dlho hral stou slabou baterkou, tak nenastartujes vobec ;) - poucenie - netreba pocuvat hudbu 5 hodin a potom len 5 minut jazdit ;)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Utorok, 16. Septembra 2008, 23:02

nebere sa akumulator ako spotrebny material nahodou? by som typoval zaruka tak cca 9 mesiacov ale to je jedno... ja som na bave mal aj slabe aj silnejsie baterky... co som sa cudoval ze dokaze jazdit aj na 45Ah 390A celkom v pohodke len neradim mat svetla pustene dlhsie ako pol hodinu v kuse bez nastartovaneho motora :)

PS: nema niekto po ruke autonabijacku? :D
 
Užívateľov profilový obrázok
chembos
Príspevky: 1772
Registrovaný: 20.3.2008
Auto: 535i&525D
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Utorok, 16. Septembra 2008, 23:04

sak hej hej, ja ani nepocuvam a aj keby nahodou mam tam 75ah a to staci no, ale tak uvazoval som
a ten pribech stou kreditkou je krasny =D> , pochopil som ale no neviem,
pretoze ked ty nastartujes auto(minies 10 tis) a prejdes do tesca a s5 (to mas dalsi start) a auto ti nedobi kolko zobralo(cize si tolko lovov nezarobil s5 na kreditku) tak vlastne baterku nemas nabytu, a pokial budes chodit na aute len praca a s5 a mas to 500metrov, tak neviem neviem,
aaale keby sa vyjadril autor temy bol by som rad, pretoze ani neviem co vtom aute ma za motor a ci ma aj nejaku musax porobenu mno heh
Obrázok


>BMW e39 535i
>BMW e36 320i QP ex
>Jeep Cherokee 2,5TD Limited
>BMW e39 525 TDS
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Utorok, 16. Septembra 2008, 23:06

no asi chápem chembosa.. chceš tým povedať že sú ludia čo si aj viac krát za deň požičajú a potom nemajú ako splácať.. tak? :lol: :lol: :lol:
niečo na tom asi bude. ale aj taká baterka musí niečo vydržať a altík niečo hádam dobije. nemalo by sa stať že sa vybije ked beháš iba do práce :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných