... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

[e60 530xd] + [e53 X5 4.4i]

Piatok, 8. Augusta 2014, 15:46

Dlho som váhal,či písať príbeh k takému autu ako e65. Po prvé je to sedma a po druhé zo začiatku som mal pocit, že ani zďaleka nemá také charisma ako e46,ktoré som mal pred ňou. Myslel som si to až do tohtoročnej dovolenky,na ktorej som si uvedomil, aké vďačné auto to je a že si ten príbeh plným právom zaslúži.Taký tichý,skromný služobník.
Mal by som asi začať tým,ako som sa k sedme dostal.Za svoj relatívne krátky život s vodičákom vo vrecku som mal množstvo áut (za 12 rokov asi 14 áut) a vďaka práci v nemenovanom trojpísmenkovom bazári(teraz riadne riskujem) som mal možnosť vyskúšať vačsie množstvo áut ,ako ich môžte nájst v menšom okresnom meste. Kedže život je zmena, zmenil som aj prácu. Pôvodne som pracoval vo svete, v ktorom sa po oznámení mladej rodine, že v ich budúcom aute je klimatizácia, deti s krikom a rukami nad hlavou radostne rozbehli do kruhu, manželka si skryla tvár do dlaní a mužovi stekali slzi dojatia po tvári. Moja nová práca však bola v BMW. Zrazu som sa zo starého sveta ocitol vo svete, v ktorom som zákazníkovi, ktorý priletel na slovensko v súkromnom vrtulníku, musel vysvetliť, že do jeho novej sedmy pre vozenie sa po slovensku do zajtra fakt nenamontujeme nočné videnie a internet,ani ked bude platit v hotovosti a bez zľavy. Ďalší zákazník chcel na X6 pre svoju čerstvú manželku,ktorá bola asi krajšou sestrou Heidy Klum, namontovať elektronické ťažne za 1500 Eur,aby mohol ťahať po pasienkach svoje ovce. Bolo to pre mňa nepochopiteľné. Mal so čo robiť vstrebať autá na ktorých som sa zrazu vyvážal, no vačší problém mi robilo pochopiť, že sú ľudia,ktorý neváhajú dať za špeciálny odtien červenej na 5ku 7 tis Eur na viac. No najviac ma dorazili jazdné vlastnosti každého bmw,v ktorom som mal možnosť sedieť. Moje skúsenosti s jazdenými bmw boli vďaka slovenskej schopnosti „šetriť na tých správnych miestach“ skôr negatívne. Tu som mal však možnosť vyskúšať radosť z jazdy tak,ako si ju predstavovali nemecký konštruktéri a nie tí slovenskí .To ma úplne dostalo. Samozrejme som mal možnosť jazdiť aj na nových mercedesoch a audi, ale na bmw aspoň v mojích očiach nestačilo ani jedno. Radosť z jazdy podľa mňa nie je reklamný slogan , je to parameter áut BMW ako napríklad farba.
Síce som po čase zmenil prácu a z Alenkinej krajiny zázrakov som zasa v realite, ale ovplivnilo ma to na toľko,že iné auto ako bmw som si pre seba nevedel predstaviť. Začalo to výmenou Audi A6 za E46 330D a krajina zázrakov bola späť. Nebudem to veľmi rozvádzať, ale tak ako toto auto,mi asi žiadne k srdcu neprirástlo. Aj keď to bola stará hejtra, malo osobnosť a ešte teraz keď si naň spomeniem, musím predstierať, že mi niečo padlo do oka...Bohužiaľ, kvôli práci a športovému podvozku som bol nútený nájsť niečo, čo by sa nebavilo nakopávaním môjho zadku pri každom prejazde igelitového sáčku na ceste. Aj keď bývam pod tatrami, Xka veľmi nemusím.Ostali mi na výber dve možnosti: 5 a 7. Obidve autá som už neraz predtým odkúšal,teda som vedel s čím mám do činenia. Pôvodne som hľadal skôr 5ku pre trochu lepší dizajn, ale keď vybehol inzerát na 7mu za celkom slušnú cenu, šiel som sa pozrieť.Lákal ma 8 valec, aj ked len 3,6L.
Keď sme došli na miesto,nedalo sa nevšimnúť nové S kko vedľa 7my pred firmou. Dobré znamenie, že nemám do činenia so slovenským typom konštruktérstva v kombinácii s poľskými šikovnými ručičkami a materiálmi. Predtucha sa naplnila, prvý majiteľ,na slovensku kupované, bmw servis, interiér na to,že majiteľ bol asi držiteľ zlatej VIP karty MC Donalds tiež vynikajúci.Jediné čo mi vadilo bol exteriér a farba. Po prevezení som však zabudol na farbu a dohoda bola na svete.
Takže teraz k tomu Bangleovmu výtvoru:

BMW 735i 200kW r.v.10/2002 320 tis km výbava je takmer social.Má všetko pre mňa dôležité,ale viem že sa nájdu ľudia, ktorým bude vadiť,že to nie je individuál s tv vzadu a že sa takú sedmu neoplatí ani pozerať a radšej som mal kúpiť peknú e36 ako majú oni. Mám tam ohrev sedačiek,chladničku,roletky,PDC,dažďový atď. a viac mi zatial netreba.Aspoň mám pri budúcom aute ako zdvihnúť latku.Nemá navi,nemá konfornté sedačky,nemá DD ani NIVO ,nemá logic 7.Kedže to tam nemám,musel som si vymyslieť ospravedlnenie pre rýpalov (a z časti aj pre seba ),prečo mi to nevadí...Navigácie je už v každej kalkulačke, sedačky sú po športových z 3ky ako z vaty, DD a NIVO sú určite dobré, ale nie viac ako dobrý stav auta a kým z rádia nejde čitý šum, je mi jedno ako a čo tam hrá.
Exteriér bola už iná káva.Jemne od kamienkov a asi 3 preliačiny.Lenže mojou nočnou morou bola farba auta porovnateľná s vnútornou stranou týždeň starých trenírok a kolesa ako z fiat panda.Kolesá su už vymenené za 20“ style 149 a farbu sa zatial rozhodujem,ako a či zmeniť.Po nejakom čase a hlavne zmene kolies mi to už tak nevadí.Vlastne celé auto pri pohľade zvonku mi pripomína pravú ruskú vodku. Prv Vám skrúti ústa,po treťom to už tak hrozné nie je a po siedmom Vám už chutí...ja som dopil desiaty.
Motor:735i nie je síce 750i ale ako tak ide a v 99% prípadov mi absolútne výkon postačuje.Tu zasa platí,aspoň sa mám pri ďalšom aute kam posunúť.Jedna z mála výhod tochto motora je, že by ma nemal čakať starý známy o-krúžok.Aby som opať podráždil niektorých ľudí,po kúpe som dal namontovať LPG.Dôvod,kalkulačka v mojej hlave,ktorá pernamentne beží na pozadí mi zahlásila,že po 3 rokoch úspora na palive pri mojom ročnom nájazde znamená nové auto zadarmo.
Opravy: 2 mesiace po kúpe posledný krát zapišťal alternátor a teraz po roku problém s riadiacou jednotkou abs.Na tie kilometre veľmi slušný výsledok.
Zajtra by už konečne aj do Popradu malo doraziť tohtoročné leto,tak spravím nejaké fotky a doplním do príbehu.
Ak niekto došiel až sem,tak nech sa ozve,pošlem mu plechovku red bullu a balenie popradskej kávy ;)
Naposledy upravil/-a MiLoSP v Streda, 27. Mája 2015, 22:59, upravené celkom 10 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2070
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: [E65 735i] kakao

Piatok, 8. Augusta 2014, 16:41

som zvedavý na foto :wink: prajem veľa šťastných km
(kávu a redbull si prosím :mrgreen: )
INSTAGRAM: korado_korado
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: [E65 735i] kakao

Piatok, 8. Augusta 2014, 17:32

na počudovanie neprsi a normalne zasvietilo slnko,tak aspon par foto:
Prílohy
fotka.JPG
fotka (2).JPG
fotka (1).JPG
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: [E65 735i] kakao

Piatok, 8. Augusta 2014, 17:36

Ďakujem za prianie a kávu s redbulom posielam poštovým kuriérom,podľa osobných skúseností bude zasielka určite doručená do vianoc. :D
korado napísal:
som zvedavý na foto :wink: prajem veľa šťastných km
(kávu a redbull si prosím :mrgreen: )
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: [E65 735i] kakao foto

Piatok, 8. Augusta 2014, 18:10

pekná je, keď si opisoval tú farbu čakal som niečo v štýle "sračkovo-hnedá" akú mali trabanty, ale takéto hnedé, hnedobronzové odtiene sú podľa mňa pekné, limuzínam typu 7er, S-klasse atď. to veľmi pristane
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: [E65 735i] kakao foto

Sobota, 9. Augusta 2014, 10:46

Vďaka. S tými kolesami to vyzerá oveľa lepšie,predstav si tu farbu,nevyleštenú , bežná špina na nej a k tomu maličké utopené kolieska s balónmi. Tie kolesá to ako tak zachránili,ale aj tak sa pohrávam s myšlienkou zmeny farby na bielu lesklú,možno nejaká decentná perleť.
 
Užívateľov profilový obrázok
nanomi
Príspevky: 182
Registrovaný: 15.6.2011
Auto: BMW E61 M5
Kraj: Prešovský

Re: [E65 735i] kakao foto

Sobota, 9. Augusta 2014, 11:04

Gratulujem !!
vcera u mna a ani sa nepochvali ,ze sa chysta na clanok a fotky na klub :thumbup:
Tak vitaj a vela stastnych km..
ps: to ABS dufam nejako uz dokopeme :wink:
A tu farbu nechaj originaaaal prosim!! je to naj co mozes na BMW mat!
BMW+Alpina+M
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11999
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: [E65 735i] kakao foto

Sobota, 9. Augusta 2014, 12:54

pribeh absolutne paradny :lol: :lol: :lol:
tato veta ma dostala najviac :-D
Má všetko pre mňa dôležité,ale viem že sa nájdu ľudia, ktorým bude vadiť,že to nie je individuál s tv vzadu a že sa takú sedmu neoplatí ani pozerať a radšej som mal kúpiť peknú e36 ako majú oni.


:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

no ale ked som uvidel fotky zvonka tak esteze som sedel, nemam rad velmi farebne auta, ale toto je neskutocna farba :shock: :shock: urcite to nemen a uz vobec nie za otrepanu bielu :-) takuto farbu a este ked je v takom stave, neni o com.. naozaj s tymi 20" dobry vyzera to auto :thumbup:
takze gratulacia
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
maniaczv

Re: [E65 735i] kakao foto

Sobota, 9. Augusta 2014, 14:07

fabra pekna :thumbup: cela 7 pekna \:D/
 
Užívateľov profilový obrázok
boris_diesel
Príspevky: 323
Registrovaný: 4.8.2011
Auto: E91 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: [E65 735i] kakao foto

Sobota, 9. Augusta 2014, 14:19

Farba je topka :thumbup: kolesá super ja na tvojom mieste by som skor uvažoval nad iným interierovým dekorom
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: [E65 735i] kakao foto

Sobota, 9. Augusta 2014, 15:11

Vďaka za pozitívne reakcie a za privítanie.
Nanomi-príbeh som začal písať spontánne,keď som prišiel domov,pomeral som a nakreslil podložky a zrazu som nemal čo robiť,tak som umyl auto a napísal pokec...
Čo sa farby týka, nečakal som také ohlasy.Je síce pravda,že pred nedávnom som zistil,že som čiastočne farboslepý (nerobím si srandu :D ) tak asi to nebude až tak hrozné ako to vidím ja :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
nanomi
Príspevky: 182
Registrovaný: 15.6.2011
Auto: BMW E61 M5
Kraj: Prešovský

Re: [E65 735i] kakao foto

Sobota, 9. Augusta 2014, 15:15

Od zaciatku ti tvrdim ,ze tu farbu absolutne neries, lebo je uplna Topka!! Daj to Bohusovi prelestit a uvidis 7div sveta , ako ja na M3 :shock:
BMW+Alpina+M
 
Užívateľov profilový obrázok
Slavino
Príspevky: 753
Registrovaný: 2.10.2012
Auto: F31LCI 320xDrive
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: [E65 735i] kakao foto

Sobota, 9. Augusta 2014, 17:19

pripajam sa k nazorom ze farba MUSI zostat,len jej (teda laku) treba povenovat trochu starostlivosti a lasky! ciernych a bielych aut beha viac ako dost po cestach. pribeh tiez velmi putavy a zaujimavo napisany =D>
nech ta sedmica poslucha a ty si ju naplno uzivaj!
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: [E65 735i] kakao foto

Nedeľa, 10. Augusta 2014, 16:07

Tak teda zmenu farby za bielu púšťam z hlavy. Jednoznačne sa však musím povenovať kapote a svetlám. Niektorým ženám pehy pristanú,ale na aute to nevyzerá bohvie ako...
Už len nájsť voľno a správneho lakýrnika.
 
Užívateľov profilový obrázok
lulu991
Príspevky: 557
Registrovaný: 4.9.2012
Auto: BMW 330xd
Kraj: Prešovský

Re: [E65 735i] kakao foto

Nedeľa, 10. Augusta 2014, 16:37

Vitaj dalsi Popradcan :) tiez sa pripajam k nazoru, ze ta farba je na toto auto super, akurat moc neviem prist na chut tomu interieru v E65 :-k tak ci tak, s tymi kolesami vyzera to auto super. P.S. fotil si na hlavnej do Smokovca, ci zle vidim? O:)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných