... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Kryt rozvodov M50 vs M52

Streda, 4. Júna 2014, 09:00

Neviete niekto ako moc su zamenne kryty rozvodov M50 a M52? Mam v E34 M52B28 a riesim vymenu vodnej trubky pod sanim za original hadicu. Mam tu kryt rozvodov z M50, ktory ma nalisovanu kratku trubku na ktoru pride hadica chladenia. M52 motor ma kryt len s dierou a v nej O-kruzok a trubku co ide popod cele sanie. Ja sa chcem prave tejto trubky zbavit, aby som mohol pouzit original drziak elektriky z M50, a konecne pod sanim zorganizoval veci tak ako maju byt. Moja otazka znie, vie niekto priemer diery v M52 kryte rozvodov? O-kruzok ma rozmer 18.2x3 avsak mam pocit ze diera a trubka maju priemer vacsi. Vymenu celeho krytu rozvodov za M50 robit nechcem, pretoze predpokladam ze sa poskodi tesnenie pod hlavou, a to by som nerad. V USA sa daju kupit "adaptery" ktore sa nalisuju do M52 krytu, avsak ceny postovneho su vacsinou este vyssie ako predrazene kusy trubky... ( http://store.vacmotorsports.com/vac---m ... p1769.aspx )

Otazka znie, nemate niekto "na stole" M52 motor pripade len kryt rozvodov z neho? Rad by som vediet vnutorny priemer tej diery, ci by nahodou nestacilo prelisovat natrubok na hadicu z M50 krytu rozvodov... Rozoberat cely motor a vypustat vodu aby som to zmeral a zistil ze to napr nepasuje mi moc nevyhovuje, kedze autom kazdy den jazdim do prace.

Pre lepsiu predstavu:
M52 kryt rozvodov ma takuto dieru
Obrázok

M50 kryt vypada takto (na fotke je M52 kryt s nalisovanym adapterom ale snad sa chapeme)
Obrázok
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných