... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Autor témy
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

:: E46 horizontalne nastavenie xenonov - VYRIESENE

Utorok, 19. Augusta 2008, 01:14

da sa smer xenonov do strany neakym svojpomocnym sposobom nastavit? uz ma to snorenie po krajniciach decentne stve...


REASON: vo falci blatnikov pod kapotou su gulate otvory kam treba strcit imbusovy kluc a tocit svetlami dolava doprava \:D/
Naposledy upravil/-a ice.blade v Nedeľa, 5. Septembra 2010, 12:34, upravené celkom 9 krát.
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Utorok, 19. Augusta 2008, 09:55

na halogenoch je taky srobik, da sa tocit rukou alebo imbusakom...
Tie srobiky su dve.. jeden je na nastavovanie vysky a druhy na smer...
Xenony asi nebudu mat na nastavovanie vysky, lebo to si robia sami, ale ten srobik na smer snad budu mat :roll:
Na halogenoch je ten srobik skryty z casti pod hranou blatnika, tak si ho tak lahko nevsimnes.... :roll: nech sa vyjadri niekto kto ma xenony 8)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Autor témy
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Utorok, 19. Augusta 2008, 16:43

no na optike co som ju prezrel je tam nastavenie sklonu vertikalne a este nastavenie clonky podla lavej alebo pravej polohy svetlometu... ine som tam nevidel ale zo spodu som to nesondoval... :-/
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Utorok, 19. Augusta 2008, 16:49

ice.blade napísal:
ale zo spodu som to nesondoval... :-/


No na halogenoch je to zhora.. aj vertikalne aj horizontalne nastavovanie... to vertikalne je lahko vidiet lebo je zhruba tam ako je ziarovka, ale to horizontalne je tak uplne na boku a ak sa dobre pamatam, tak je z casti pod falcom blatnika... skus pozriet tam... mal by to byt taky kvietkovy srob do ktoreho sa da dat imbus :D
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Autor témy
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Sobota, 23. Augusta 2008, 08:42

bud som slepy alebo blby nikde ziadny dalsi nastavovaci prvok na svetla okrem tych dvoch co som pisal som nenasiel :-/ nesky zhodim dole cele svetla a pozrem sa na to co to tam vlastne je...
 
Užívateľov profilový obrázok
BlackMW
BMW Waffenschmiede Pressburg
Príspevky: 3509
Registrovaný: 21.5.2007
Auto: E38
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Sobota, 23. Augusta 2008, 13:08

rozptyl svetla sa nenastavuje, je dany parabolou..
jeden srob je na vyskove nastavenie a jeden na horizontalne (doprava / dolava)
mozes skusit nasmerovat lave svetlo viac doprava a prave viac dolava..
same shit, different day..
There's no replacement for displacement..
Aké krásne ticho by bolo na svete, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.
Obrázok
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Sobota, 23. Augusta 2008, 18:13

ice.blade napísal:
bud som slepy alebo blby nikde ziadny dalsi nastavovaci prvok na svetla okrem tych dvoch co som pisal som nenasiel :-/ nesky zhodim dole cele svetla a pozrem sa na to co to tam vlastne je...


ja som si to pozrel dnes na mojom a na horizontalne nastavovanie je ten srob skryty pod falcom blatnika... je to uz skoro pri smerovke... zhora je jedna diera - ak si donej zasvietis, tak tam zrejme bude diera na imbusak ;)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
simumarek
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: BMW 318tds Touring
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky, Nitra

Nedeľa, 24. Augusta 2008, 19:29

Caute mam podobny problem s nastavenim v horizontalnom smere, len mne oba svetla svietia viac do prava ako by maly. Mam tam oba srobiky a vertikalne ich mam nastavene dobre, ale horizontalne nie. Na ktoru stranu mam tie srobiky tocit aby sa mi svetla natocili viac dolava? A este nemate niekto obrazok ako by mali presne tie svetla svietit? Teda ked sa postavim k stene ako maju ist ich linie? Dakujem
P.S. Mam halogeny s cockou
BMW 318 tds Touring MaxTDi
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Autor témy
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Streda, 10. Septembra 2008, 20:29

taka otazka je niekde manual ako rozmontovat e46kove svetla pred face do srobika? nasiel som tam tie nastavovacie skrutky kurnajs fakt boli az pri blatniku nechapacky ako som to tam nevedel najst :D len mam taky problem ze som si reflektor pekne natocil ako som chcel aby svietil a v prostriedku kde by to malo svietit najjasnejsie mam tmavsi pas ako keby tam bola neaka clonka ci co... cize vidim len okraje... najradsej by som to cele rozmontoval a zlozil to poriadne bo predchadzajuci majitel mal tie svetla tak rozstelovane ze mu to svietilo po oblohe a bochvie kde este...
 
Užívateľov profilový obrázok
simumarek
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: BMW 318tds Touring
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky, Nitra

Štvrtok, 11. Septembra 2008, 07:09

a mohol by si mi povedať postup ako natáčať tie svetlá do strán? Nejako nevviem na ktorú stranu mám točiť ten srobik keď mi svetlá svietia viac do prava a potrebujem ich posunúť do ľava.
BMW 318 tds Touring MaxTDi
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Autor témy
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Štvrtok, 11. Septembra 2008, 08:29

ja som s tym tiez najskor tocil ako blby... ze co to nejde ale potom som si vsimol ze sa mi parabola nataca sice pomalicky ale ide :) ked chces dolava tak by si mal tocit oproti smeru hodinovych ruciciek... je tam taky prasivy mechanizmus na ozubenych koleckach a mam taky pocit ze na jednej strane mam par zubkov urvanych... :( prinajhorsom tam kupim nove svetla...
 
Užívateľov profilový obrázok
simumarek
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: BMW 318tds Touring
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky, Nitra

Štvrtok, 11. Septembra 2008, 09:04

Ďakujem teda, keĎ prídem domov tak sa na to pozriem ešte raz.
BMW 318 tds Touring MaxTDi
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

hmm

Štvrtok, 11. Septembra 2008, 21:52

Chlapy behnite do dobreho servisu a tam ti to nastavi na tej kokocicine čo maju aj na stk.....a budeš to mat origo......je to ta zrkadlova blbost kde sa lame luč a on to presne vidi....ty si to nadstaviš podla svojho oka...ale nikdy tak ako ta optika.....:-)))))cca 100Sk nadstavenie.....2minuty......
8) 8) 8) 8)
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Štvrtok, 11. Septembra 2008, 21:58

ta kokocicina sa vola REGLOSKOP ;)... a ano, stym je to predsa len najlepsie... ale neviem, ze ci to vie merat aj to, ze ako svieti reflektor do strany.. myslim, ze to sleduje len vysku :roll:
Tak ci onak, zide sa vediet kde je ten srobik, nech ho aj tam v servise nehladaju :)))... mozes im to ukazat a budes velky sef :D:D:D 8)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
VLADKY242
Príspevky: 3706
Registrovaný: 11.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Štvrtok, 11. Septembra 2008, 21:59

alfi666 napísal:
ta kokocicina sa vola REGLOSKOP ;)... a ano, stym je to predsa len najlepsie... ale neviem, ze ci to vie merat aj to, ze ako svieti reflektor do strany.. myslim, ze to sleduje len vysku :roll:
Tak ci onak, zide sa vediet kde je ten srobik, nech ho aj tam v servise nehladaju :)))... mozes im to ukazat a budes velky sef :D:D:D 8)
Na normalnom regloskope vidiš výšku a aj do stran a svietivosť :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných