... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
BA:VOR:AK
Autor témy
Príspevky: 177
Registrovaný: 15.8.2008
Auto: F30 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Niečo mi škrká pri zadných kolesách

Pondelok, 18. Augusta 2008, 00:23

Ahojte , pls potrebujem help pretože boli sme s kamarátmi vonku na parkovisku ktore bolo mierne s kopca. Po vypnuti motora som zabudol zatiahnut rucnu brzdu a auto sa samovolne zacalo spustat dole skopca. Po niakych 5 metroch sa to rozbehlo asi na 5 Km/H a tak som rychlo zatiahol ručnú brzdu ... auto samozrejme hned zabrzdilo ... lenze po opetovnom nastartovaní a rozbiehani a aj pocas jazdy mi v obidvoch zadných kolesach škrípe akoby o seba treli plechy ... Nemá to žiadne prejavi na jazdných vlastnostiach ale proste nieco tam škrípe ... občas to prestane ale po urcitych minutach to znova zacne ... kontroloval som len tak na oko že ci sa nieco neotrhlo a vsetko vyzeralo byt v poriadku ... zvuk sa oziva akoby jedneho aj z druheho zadneho kolesa ... Kamaráti mi vraveli že keď som dal ručnú brzdu tak mi vihodilo do dost velkej výšky zadok auta ... nvm co to moze byt mozno ste sa stym uz niekto stretli

Je to BMW E36 sedan 320i

PS: pozeral som aj na tomto fóre aj na inych a videl som že vela ludi ma podobne problémi ale niesom si isty kazdy piše že mu to robili brzdové platničky ... alebo ložiská ... lenže mne to robia obidvé kolesá nie len jedno ... preto si niesom istý ...

Kazda rada je výtana ...ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Pondelok, 18. Augusta 2008, 01:21

jednoducho bez z autom neaku kradsiu vzdialenost napr na benzinku si kupit cigy :) a potom si zisti teplotu kotuca... ak si na nom spalis prst ako ja vcera tak ti na beton tru platnicky o kotuc... som si to vsimol az po cca 10tich km jazdy a prst spaleny na sracku :D
 
killian
Príspevky: 487
Registrovaný: 29.8.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava/Hlohovec

Re: Niečo mi škrká pri zadných kolesách

Pondelok, 18. Augusta 2008, 01:47

BA:VOR:AK napísal:
Ahojte , pls potrebujem help pretože boli sme s kamarátmi vonku na parkovisku ktore bolo mierne s kopca. Po vypnuti motora som zabudol zatiahnut rucnu brzdu a auto sa samovolne zacalo spustat dole skopca. Po niakych 5 metroch sa to rozbehlo asi na 5 Km/H a tak som rychlo zatiahol ručnú brzdu ... auto samozrejme hned zabrzdilo ... lenze po opetovnom nastartovaní a rozbiehani a aj pocas jazdy mi v obidvoch zadných kolesach škrípe akoby o seba treli plechy ... Nemá to žiadne prejavi na jazdných vlastnostiach ale proste nieco tam škrípe ... občas to prestane ale po urcitych minutach to znova zacne ... kontroloval som len tak na oko že ci sa nieco neotrhlo a vsetko vyzeralo byt v poriadku ... zvuk sa oziva akoby jedneho aj z druheho zadneho kolesa ... Kamaráti mi vraveli že keď som dal ručnú brzdu tak mi vihodilo do dost velkej výšky zadok auta ... nvm co to moze byt mozno ste sa stym uz niekto stretli

Je to BMW E36 sedan 320i

PS: pozeral som aj na tomto fóre aj na inych a videl som že vela ludi ma podobne problémi ale niesom si isty kazdy piše že mu to robili brzdové platničky ... alebo ložiská ... lenže mne to robia obidvé kolesá nie len jedno ... preto si niesom istý ...

Kazda rada je výtana ...ďakujem

dvihni zadok na heveri a skus tocit kolesami, ci je tam nejaky odpor.
 
Užívateľov profilový obrázok
BA:VOR:AK
Autor témy
Príspevky: 177
Registrovaný: 15.8.2008
Auto: F30 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Pondelok, 18. Augusta 2008, 10:34

No práveže ono to vôbec nebrzdí kolesá... všetko šlape ako pred tým akurát že to pri nižších rýchlostiach začne škrípat... Hned po tom čo sa trocha rozbehnem tak škrípanie prestane ...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

hmm

Pondelok, 18. Augusta 2008, 13:14

mne to robilo,ked bola vyskočena strunka z pakne.....tiež to škripalo.....pozri to....one to nema čo byt.....pakne neškrípaju,ale ked tak piskaju....ale tie to nebudu....podla mna....
 
Užívateľov profilový obrázok
BA:VOR:AK
Autor témy
Príspevky: 177
Registrovaný: 15.8.2008
Auto: F30 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Pondelok, 18. Augusta 2008, 13:45

No práve som to bol trocha prevetrat a už po cca 500 metroch som zastavil aby som to skontroloval .. Zadné brzdy boli totálne horuce... tak že mám podozrenie že to bude asi v tom ... :roll:
 
.fox.
Príspevky: 283
Registrovaný: 17.2.2008
Auto: E46
Kraj: Žilinský

Pondelok, 18. Augusta 2008, 14:05

ked to mne vydavalo podobny zvuk, slo to len z jednej strany, hned som to hodil na hever a mal som vo vnutri v bubne uplne rozsypanu rucnu brzdu......
 
Užívateľov profilový obrázok
BA:VOR:AK
Autor témy
Príspevky: 177
Registrovaný: 15.8.2008
Auto: F30 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Pondelok, 18. Augusta 2008, 23:19

mno v stredu/štvrtok/piatok to ide do servisu idu mi meniť predné čapi takže sa mi hned pozru aj na zadok ... no uvidíme čo to bude ...
 
ZdenoTO
Príspevky: 51
Registrovaný: 28.7.2008
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Engerau

Piatok, 22. Augusta 2008, 22:13

No ako to dopadlo? Čo to bolo?
Všetci sú blázni ... len ja som lietadlo --O--
 
Užívateľov profilový obrázok
BA:VOR:AK
Autor témy
Príspevky: 177
Registrovaný: 15.8.2008
Auto: F30 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Piatok, 22. Augusta 2008, 23:57

mne keby som to vedel hned napisem to sa neboj hned ako sa to dozviem to tu bude len problem je v tom ze som sa dozvedel ze moj servisak je na dovolenke tak musim pockat ... takze hned jak to auto tam odvezem tak to sem pisnem co to je ale jazdim dalej ... niekedy to uz ani nerobi ... brzdi su sice mrte vrele ked dojazdim ale skusal som aj na kamosovom aute a mal ich take iste ... skusal som aj ze som presiel kusisko bes brzd a boli take iste ako na zaciatku ( Studene ) ... takze uvidime fakt podla mna su to tie loziska ... mno teras mam iny problem ... ale na to by som mal ratsej vytvorit inu sekciu ...

Ps : hned ako sa dozviem co to bolo tak to tu mate ...
 
Užívateľov profilový obrázok
BA:VOR:AK
Autor témy
Príspevky: 177
Registrovaný: 15.8.2008
Auto: F30 320i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Streda, 3. Septembra 2008, 22:19

mnooo doslo mi to z opravi ... a servisak povedal ze to je niaka odtrhnuta niaka strunka v rucnej brzde tak ale opravil to a ze uz si stym nemam robit problemi ... :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

hmm

Streda, 3. Septembra 2008, 23:27

Presne ako u mna!!!! 8) 8) 8)
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Štvrtok, 4. Septembra 2008, 07:37

Jo jo aj u mna !! :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných