... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
MASAKER
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 28.11.2013
Auto: 330XD E92
Kraj: Bratislavský

Active cruise control (adaptivny tempomat) FAILURE + 2 ot.

Štvrtok, 28. Novembra 2013, 19:45

Zdravím vás páni,
takže: Mám v E92 adaptivny tempomat, ale nepouzival som ho... (jazda v meste , BLA BLA...)
Teraz ho relatívne potrebujem a nefunguje! Nastáva proces, ktorý je popísaný v príručke ako zlyhanie/nefunkčnosť.
nejde proste zapnut... kedze je adaptivny tak nefunguje ani v rezime standardneho tempomatu, co by mi stacilo, a to ma dost serie.
prístrojovka hovorí : "Active cruise control failure"

Ďalšia otázka, aby som nezakladal ďalší thread: Mám diagnostický kábel HEX-CAN Can-bus OBDII, ktorý požívam na moju A8 a preto viem že je plne funkčný. Je možné cez OBD prípojku v aute použiť tento kábel? Robil som s ním kamarátovi aj fábiu, čiže funguje aj u vozidiel, ktoré nemajú Can- bus zbernice. Je teda možné ho použiť, len pomocou inštalácie nejakého software? (ekvivalent VCDS a pod.) Budú sa dať čítať chybové kódy a mazať? resp. testovať funkcie? coding zatiaľ neplánujem ani riešiť , kedže auto je v úplnom poriadku až na ten tempomat.

3.ot.: kde nastavím, ktoré zrkadlo a ako sa má sklopiť pri cúvaní?

Za gramatické chyby sa ospravedlňujem:)
Ďakujem
 
Peter 530xd
Príspevky: 1
Registrovaný: 25.8.2014
Auto: E61xd
Kraj: Trnavský

Re: Active cruise control (adaptivny tempomat) FAILURE + 2 o

Utorok, 2. Septembra 2014, 17:04

Ahoj,
mám ten istý problém s ACC. Už ti funguje?
Kde bol problém?
Jeden deň fungoval úplne v pohode a na ďalší deň už nič.
Hláška active cruise control failed.
 
MASAKER
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 28.11.2013
Auto: 330XD E92
Kraj: Bratislavský

Re: Active cruise control (adaptivny tempomat) FAILURE + 2 o

Sobota, 29. Novembra 2014, 13:31

Zdar, nemám to vyriešené.
ALE: na a8 to prestalo fungovat preto, lebo geometriu musis robit s kalibráciou radaru. tak momentalne neviem ci to nema nieco s tym.

ad: ďalší možný problém je , že sa ten radar jemne pohol a keď má uhol len o stupeň iný ako má mať, nejde ho aktivovať. dnes ak sa podarí to rozoberiem:)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Active cruise control (adaptivny tempomat) FAILURE + 2 o

Nedeľa, 30. Novembra 2014, 20:13

Skus si stiahnut inpu, mozno ti to pojde, ale je mozne, ze pre spravnu funkcionalitu bude nutne ten kablik upravit a nasledne ti nepojde na oooo

K tomu tempomatu - zbehni si ho dat nastavit do bmw, kamos platil tusim 140€, popripade by som to vedel vypnut ako adaptive a tym padom by siel obycajny tempomat (to pre pripad ak by bola kamera poskodena, nova stoji 1/5 hodnoty auta)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
valer750
Príspevky: 489
Registrovaný: 16.1.2009
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenne

Re: Active cruise control (adaptivny tempomat) FAILURE + 2 o

Nedeľa, 30. Novembra 2014, 20:14

geometria na ACC vplyv velmi nema....robili sme geometrie na vsetkom moznom s ACC a nikdy nebol problem (aj na A8 D3 aj D4 )
kazdopadne si daj urobit diagnostiku konkretne na acc, zvycajne to vypise ze je radar rozladeny a musi sa nakalibrovat.
Pokial radar o jeden stupen vyhnes, nic sa nedeje, neznamena ze nebude funkcny. A ano mam aj ja ACC na E91 a menil som ho, kedze ostal prilepeny na stlpe:)
Celým menom Valér Postihač, keby nieco:)
E91 325dA
E34 540/6

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných