... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
lubesko
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 29.5.2013
Kraj: Bratislavský

Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Streda, 28. Augusta 2013, 21:54

Zase niečo nové.....no takže keď prechádzam po nejakej nerovnosti niečo bucha je to presne taký zvuk ako keď je uvoľnený výfuku a trepe o spodok no naschval keď som menil spojku som nezaložili výfuku a išiel som skúšať auto bez neho co sa stalo že ten buchot pokračoval. Na zdviháku sme obzerali hľadali niečo uvoľnenie no nič krytý mám všetky uchytenie výfuku bol dole no za boha sme nenašiel príčinu je to vec ktorá nieje až tak vážna no schválené či mi niekto nevie pomôcť chcel by som zistiť čoto je naozaj......:)
Ani rezerva to nieje.......:)

Vopred dikes.
 
Užívateľov profilový obrázok
Peters2
Príspevky: 415
Registrovaný: 12.9.2009
Auto: BMW e46 tour 999PS
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Štvrtok, 29. Augusta 2013, 14:08

je to taky pukot niekde od predu, najskor z lavej strany auta? Citis to na podlahe pri pedaloch? Ak hej, tak ja mam presne tu istu zavadu na ktoru nemozem prist... pomenych vela veci, poskusal som kadeco a stale nic. Vinnu davam zatial silentu motora, asi laveho ked to citit tam... Ale na xd su pomerne dost drahe tie silenty tak to zatial neriesim :(
 
Užívateľov profilový obrázok
lovec31
Príspevky: 741
Registrovaný: 25.8.2010
Auto: bmw 330d 150kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: martin

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Štvrtok, 29. Augusta 2013, 14:08

asi nieco s kardanom...ulozenie , hardyna.....
 
Užívateľov profilový obrázok
Peters2
Príspevky: 415
Registrovaný: 12.9.2009
Auto: BMW e46 tour 999PS
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Štvrtok, 29. Augusta 2013, 15:52

u mna urcite nie... auto sa skoro ani nepohne a hned "pukne". Par krat mi to spravilo aj ked auto stalo na mieste,len bolo na naklonenej rovine smerom dolava a vtedy som zhasol motor a "puklo"... preto mam podozrenie na silent motora. Inak ked som auto nalozil, cca. 350kg do kufra tak to nespravilo celou cestou.
 
lubesko
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 29.5.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Štvrtok, 29. Augusta 2013, 21:07

Umňa to je plechový zvuk kardan nie nič necítim len počujem. Len ako keby nejaký plech trieskal o spodok ale len po prechode nerovnosti väčšej nechápem pozeral som zospodu všetko bude to kus nad výššie asi no neviem čo......



Aj keď niekedy silnejšie buchnem s dverami tak počujem ten zvuk je to presne taký ako keď Vám niečo vysí napr výfuk je to divné.....
 
Užívateľov profilový obrázok
Sk1r3x
Príspevky: 768
Registrovaný: 30.11.2011
Auto: AUDI A6 C7
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Šurany

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Piatok, 30. Augusta 2013, 15:01

sa postav vedla auta a rozhyngaj ho , keď to bude pukať tak volačo s podvozkom a najskôr stabilizátori.

Robí ti to v malých rýchlostiach alebo velkých ? Alebo stále ?
 
Bruti
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Piatok, 30. Augusta 2013, 15:52

mne teraz ukrutne, ale ukrutne vrzga zadna naprava... netusim co to moze byt, aj minimalne nerovnosti pocut, niekto spominal ulozenie pruzin - tomu by som sa necudoval, dlho neprsalo, je to tam samy prach...ale namazat to tiez nema vyznam ako ani silikonom pretriet tesnenia dveri :D

nevie niekto co zvykne najviac vrzgat vzadu? Je to e46t
 
lubesko
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 29.5.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Sobota, 31. Augusta 2013, 12:12

Vyskúšam som naozaj zvedavý čo to je inak zadok som menil teda pružiny nemôžem si pomôcť a niesom nejaký mechanik no ja som presvedčený že to je nejaký plech ale ešte raz popozeram všetko a pobucham všade no neviem.........;)
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Sobota, 31. Augusta 2013, 16:09

pozri krycie plechy na brzdach, tie ktore su za kotucom, ak je uvolneny pekne to rezonuje
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
lubesko
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 29.5.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Utorok, 3. Septembra 2013, 23:50

dasto napísal:
pozri krycie plechy na brzdach, tie ktore su za kotucom, ak je uvolneny pekne to rezonuje



Tak toto ma vôbec nenapadlo a toto môže byť o 2 týždne budem na zdviháku okamžite skontrolujem.....!
Dikes za typ !
 
Ivank
Príspevky: 386
Registrovaný: 30.6.2009
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Piatok, 6. Septembra 2013, 13:04

Hej hej..treba pozret tie plechy na brzdach...nemusis ist na zdvihak.
Zdvihni pred barakom na hever ...brnkacka
 
lubesko
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 29.5.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Piatok, 6. Septembra 2013, 22:25

Dobre chlapi.......;)
 
Užívateľov profilový obrázok
majdo-dk
Príspevky: 259
Registrovaný: 18.11.2010
Auto: BMW 330cd e46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolny Kubin/Bratislava

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Piatok, 13. Septembra 2013, 00:28

Tie brzdove stity by ti skor skripali ako buchali. A ja mam podobny problem.. Auto mi mesiac stalo kvoli uple inej zavade ale dnes ked som sa siel vozit tak mi cosi skripalo. Myslel som ze to bol stit lebo to pochvilke prestalo. Ale ked som siel uz nedkvor cez spomalovac a zadnimi kolesami uz troska rychlejsie tak mi nieco buchlo ako keby mi spadol na zem vyfuk a aj to dalej skripalo a buchalo ako keby som ten vyfuk zasebou aj tahal. Tak som da pouzrel a nic netrcalo a neviselo. Potom uz bol klud len celu cestu z auparku az domov mi cosi suchalo taky jemny suchot. A ked som siel na do roboty tak zase najskvor buchlo a potom suchalo. Je to szrasne hnusny zvuk a neviem co to je. Ak mi vie niekto poradit budem mooooc vdacny.
BMW e46 330d tour

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
majdo-dk
Príspevky: 259
Registrovaný: 18.11.2010
Auto: BMW 330cd e46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Dolny Kubin/Bratislava

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Piatok, 13. Septembra 2013, 22:25

Takze neska som bol pozriet co mi to buchalo a kedze vcera prsalo tak som si nevsimol oranzove koleso. Umna buchalo a skripalo lave zadne koleso... a ked som dal dole kotuc tak som mal pakne rucnej brzdy zodrate na kov a pruzinky co mali drzat pakne na mieste mi vypadli. Objednal som komplet novy mechanizmus rucnej a ked sa to vymeni tak napisem ci je uz klud.
BMW e46 330d tour

Obrázok
 
lubesko
Autor témy
Príspevky: 74
Registrovaný: 29.5.2013
Kraj: Bratislavský

Re: Divný buchot zospodu no skrytý.......:)

Utorok, 12. Novembra 2013, 09:43

Zdravím chcem len informovať čo mi to vlastne búchalo nakoniec co bol jeden z ochranných plechov pri prednom ľavom kotúči som rád že sa to vyriešilo......:)
Hodil dom tam podložku lebo to bolo obžraté a už je pokoj.......

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 31 neregistrovaných