... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
JaroWD
Autor témy
Príspevky: 80
Registrovaný: 15.9.2012
Auto: BMW e46 318i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenne

318i "padaju" otacky na volnobehu

Piatok, 26. Júla 2013, 13:26

Ahoj,
vcera a asi pred mesiacom sa mi stalo nasledovne - po nastartovani malo auto (e46 318i r.v.98) na volnobehu cca 650 otacok. Po chvile zacali "padat" na cca 300 otacok. Hned jak zisla rucicka na tych 300 otacok vratila sa na povodnych 600 a potom zase 300.. Takto chvilu dookola. Neskor to prestalo asi do minuty. Auto sa pri tom dost triaslo a nebolo daleko od zdochnutia motora.
Vedel by mi niekto povedat, preco sa takto spravalo a co by to mohlo robit ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Flasho
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.2.2012
Auto: e60 545iA e46 330iA
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: 318i "padaju" otacky na volnobehu

Piatok, 26. Júla 2013, 18:06

Filter odvzdušňovania klukovej skrine, regulátor voľnobehu. Začal by som tým, že to dám na diag, ak nič nenájde, tak vymeň ten filter, stým nič nestratíš, preventívne sa má meniť, čiže budeš mať do budúcna o starosť menej, a potom by som skúsil ten voľnobežný ventil.

JaroWD napísal:
Ahoj,
vcera a asi pred mesiacom sa mi stalo nasledovne - po nastartovani malo auto (e46 318i r.v.98) na volnobehu cca 650 otacok. Po chvile zacali "padat" na cca 300 otacok. Hned jak zisla rucicka na tych 300 otacok vratila sa na povodnych 600 a potom zase 300.. Takto chvilu dookola. Neskor to prestalo asi do minuty. Auto sa pri tom dost triaslo a nebolo daleko od zdochnutia motora.
Vedel by mi niekto povedat, preco sa takto spravalo a co by to mohlo robit ?
Oprava BMW Riešenie a odstránovanie elektronických, či mechanických závad, takisto ponúkam aj ND za bezkonkurenčné ceny.
Recenzie o mne: bmw3-e46/flasho-super-odbornik-dakujem-t78793.html
Tel.č. +421918113450
 
djmetla
Príspevky: 154
Registrovaný: 25.5.2013
Kraj: Košický

Re: 318i "padaju" otacky na volnobehu

Piatok, 26. Júla 2013, 20:33

Mne podobné spôsobovalo senzor otáčok kľukovky ale existuje i senzor ot. vačkovej hriadeľe :) na Diesel neviem či na benzíne to je tiež
 
Užívateľov profilový obrázok
ONDRO318
Príspevky: 69
Registrovaný: 23.11.2011
Auto: 330i e46
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: okolie Banovce nad Bebravou

Re: 318i "padaju" otacky na volnobehu

Nedeľa, 8. Septembra 2013, 20:36

Caute aj ja mam 318i tento rocnik... tak isto mi kolisaju otacky trosku ..motor raz ide pravidelne a raz nie ..taky divny chod ma ..akoby vynehaval valec alebo ja neviem ..dost sa chveje .. niekedy mam volnobeh normalne okolo 800-900 ot./min. a obcas klesne naozaj len na chvilu na cca 500 niekedy menej..zatrasie celym autom a ide opat..je to ozaj len nachvilu..... neviem cim to moze byt ... a druha vec ..mozno to suvisi ...ale motor fuci :shock: je pocut sycanie dost intenzivne a ked ho zhasnem tak on tak vydychne to je normalne to mi robilo vzdy lebo sa vyrovna podtlak v potrubii ale nieco fuci a dost dlho v "zadnej" casti sania ..ide to z miest ako sa spaja vrchny diel so spodnym (vo vnutri je nejaka klapka ktora prepaja sacie hrdla) tam zozadu ide hadica odvetrania z veka ventilov a nad tym je podtlakova hadica na posylovac brzd ...ked motor zhasnem tak s tychto miest ide dost silne sycanie ako som uz spominal a dost dlho nejakych 3-5 sek. akoby motor niekadial nasaval vzduch este ale ved to je hlupost lebo nema preco ked je zhasnuty.... je to take zvlastne ..motor vykony ma ide to v pohode len mne sa to proste nepaci a neviem co to moze sposobovat.... a Flasho kde sa tento filter nachadza vies mi to popisat prosim trosku blizsie? a volnobezny ventil? ved volnobeh sa da anstavovat na skrtiacej klapke cez skrutku ktora v podstate tvori "doraz" pre skrtiacu klapku..alebo je tam este nieco ine co mi do teraz mohlo ujst?
Dakujem Vam....
 
TERMITKO
Príspevky: 12
Registrovaný: 21.3.2013
Auto: BMW E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: 318i "padaju" otacky na volnobehu

Streda, 11. Septembra 2013, 08:04

Skús si skontrolovať podtlakove hadice, brat mal tento problém a mal rotrhnitu hadicu vzadu za motorom pod kabinovym filtrom ide to do nejakého ventilu asi ti zo ťahá falošny vzduch a je to už za vahou vzduchu preto ti kolisanie sorry za vyjadrovanie nie som mechanik.urcite treba ísť od najjednoduchšieho vzadu budeš musieť zhodiť aj ten plech v ktorom je uložený kabinovy filter, bratovi to pomohlo a robilo mu to to iste napis potom
 
Užívateľov profilový obrázok
ONDRO318
Príspevky: 69
Registrovaný: 23.11.2011
Auto: 330i e46
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: okolie Banovce nad Bebravou

Re: 318i "padaju" otacky na volnobehu

Sobota, 14. Septembra 2013, 22:36

Nazdar chalani ...bol chybny ten separator oleja ... stal ma 30€ vymenil som to za cca pol hodku a vsetko funguje ako ma ... otacky su staale ..nekolisu ...a pri zhasnuti motora uz ziadne "fucanie"! je to v poriadku
Prílohy
IMG_1671.JPG
porovnanie novy/stary spodna strana .. je vidno jak tam v strede chyba nejaky klip alebo ventil alebo co je to ....
IMG_1670.JPG
IMG_1669.JPG
 
Užívateľov profilový obrázok
Flasho
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.2.2012
Auto: e60 545iA e46 330iA
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: 318i "padaju" otacky na volnobehu

Nedeľa, 15. Septembra 2013, 09:15

ONDRO318 napísal:
Nazdar chalani ...bol chybny ten separator oleja ... stal ma 30€ vymenil som to za cca pol hodku a vsetko funguje ako ma ... otacky su staale ..nekolisu ...a pri zhasnuti motora uz ziadne "fucanie"! je to v poriadku



Ako som spomínal, filter odvzdušnovania kľukovej skrine :)
Oprava BMW Riešenie a odstránovanie elektronických, či mechanických závad, takisto ponúkam aj ND za bezkonkurenčné ceny.
Recenzie o mne: bmw3-e46/flasho-super-odbornik-dakujem-t78793.html
Tel.č. +421918113450

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných