... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

25tds problem s vodou

Sobota, 22. Júna 2013, 12:51

.
Naposledy upravil/-a sineDko v Nedeľa, 17. Apríla 2016, 13:55, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: 25tds problem s vodou

Sobota, 22. Júna 2013, 14:59

mal som podobne problemy ale nebolo to bmw a ani dizel ale benzin. objednal som tesnenie pod hlavu, lebo tlacilo z valcov do okruhu vody, nakoniec som to menil, ale kebyze viem ze tesnenie je dobre, co aj bolo tak sa tomu vyhnem. vysledok bol ten ze boli uvolnene asi tri skrutky hlavy motora :). Prve co by som skusil dotiahnut skrutky, ale ak niesu uvolnene tak pravdepodobne uz tesnenie pod hlavu treba riesit. ja som ich mal take volne ze som to rukou dokazal tocit.
este taka vec brachovi na e36 tlacilo lebo bol zavzdusneny okruh vody a v chladici asi do tretiny objemu sajrajt vo forme piesku, pri tolkorocnom aute aj ten by sa zislo precistit t.z. vypustit vodu, vybrat chladic a vyplachnut ho.

kazdopadne skus tie skrutky hlavy
Môj airbrush blog

Obrázok
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: 25tds problem s vodou

Sobota, 22. Júna 2013, 15:05

.
Naposledy upravil/-a sineDko v Nedeľa, 17. Apríla 2016, 13:55, upravené celkom 1 krát.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 25tds problem s vodou

Sobota, 22. Júna 2013, 16:00

pre krista, len tam nic nepretahuj, ak mas podfuknute tesnenie, alebo prasknutu hlavu, tak to oprav normalne, nie ako zobrak dotahovat skrutky.. Ja som s tym jazdil asi pol roka ked to tlakovalo, niektori aj dlhsie, ale nic nevybuchlo.. takze si myslim ze mas najvyssi cas, a ze to nebude len miniaturny kaz.. ked otvoris nadobku na zohriatom motore, ta voda tam stoji? alebo vygrcia 2L? a potom ked das povedzme 4000RPM, a drzis, strieka voda v hrdle expanzky, a voda stoji pekne dole?

Inac ten chladic to robi casto, na jednej E39 tiez tlakovalo vodny okruh, a nedala sa otvorit expanzka bez toho aby mi vytiekla 1/3 zmesy po zemi, po vymene chladica za novy to bolo v poriadku, hadice makke, nadobka sa dala otvorit bezprostredne po jazde. Ale ked tvrdis ze je novy, a tiez si myslim ze by to nesposobilo taky tlak, mas najskor ten vacsi problem, vo vrtuli chybu nehladaj, kym sa to auto hybe, uchladi sa, to boz pri 140..
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: 25tds problem s vodou

Sobota, 22. Júna 2013, 16:54

preco ako zobrak? v mojom pripade tesneniu nic nebolo. Vyskusat ci su skrutky volne moze, a ak su volne tak vieme v com je problem. Ja som voje dal opravit normalne a doteraz lutujem ze som to spravil. Ak davat niekomu robit motor tak len preverenemu a spolahlivemu cloveku, nie v najblizsom servise, lebo na slovensku to tak chodi ze ti to viac doj... ako opravia. Dotiahnutim skrutiek (ak su samozrejme volne) nic nepokazis, nemyslim si ze niekto ma taku silu ze to pretiahne viac ako treba, popripade zaobstarat momentovy kluc. co som daval opravovat svoj motor, odvtedy to radsej opravujem vsetko sam, ale ak clovek nema k tomu vztah tak musi hladat
Môj airbrush blog

Obrázok
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: 25tds problem s vodou

Sobota, 22. Júna 2013, 16:56

.
Naposledy upravil/-a sineDko v Nedeľa, 17. Apríla 2016, 13:55, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbrushdoc
Príspevky: 188
Registrovaný: 26.9.2012
Auto: BMW E39 530D
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: 25tds problem s vodou

Sobota, 22. Júna 2013, 17:20

no voda nebude striekat, ked otvaras viecko tak fuci vzduch. keby bola prasknuta hlava tak olej vo vode by mohol byt, a vela pary cez vyfuk. Vsetko je mozne, musis skontrolovat
Môj airbrush blog

Obrázok
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 25tds problem s vodou

Sobota, 22. Júna 2013, 17:31

nemas v tom moc prehlad, ak by sla para z vyfuku tak sa nepohne z miesta a vari neustale, toto je budto mala prasklina, alebo tesnenie, ja som na svojom tiez nenasiel znamku poskodenia, a bolo podfuknute, a ani som nenasiel kde, takze tak.. no ja to berem, ved som myslel ze to bude robit sam :D Podla priznakov si myslim ze mas to iste co som mal ja, mierny defekt, auto sa tvarilo uplne v pohode, akurat pri prudkej jazde vyhadzovalo vodu cez hadicku, no nikdy nevarilo, ani nic neroztrhlo..
 
sineDko
Autor témy
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: 25tds problem s vodou

Piatok, 19. Júla 2013, 16:58

.
Naposledy upravil/-a sineDko v Nedeľa, 17. Apríla 2016, 13:55, upravené celkom 1 krát.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 25tds problem s vodou

Piatok, 19. Júla 2013, 18:16

tak to uz chcelo ineho vylacha ujebat tie sroby, je to celkom kus bytelnej ocele. Nie nadarmo sa to vola stretch-bolts, zatiahnes raz, podla navodu, a uz sa toho nechytas, ak nieco, tak musis davat nove, pretoze sa pretahuju na moment, cim sa zdeformuju.. Tak nech sluzi este aspon 500k :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných