... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
drroman
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 27.4.2013
Kraj: Zahraničie

Zvuk pri zatizeni

Štvrtok, 9. Mája 2013, 19:40

Ahoj,dneska jsem si vsiml,ze kdyz zapnu klimu,nebo preradim ve volnobehu pri stani na d nebo r tak se zmeni zvuk motoru zacne se ozyvat takove klepani.na volnobeh je zvuk motoru pekne tichy,nikdy bych nerekl,ze je to diesel,ale po zatizeni na volnobeh se ten zvuk zmeni a je poznat takovy ten dieselovy klapot.je to normalni,nebo ja nejsem normalni? :)jo a je to e61 525d
 
gsxrr
Príspevky: 95
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: bmw
Kraj: Prešovský

Re: Zvuk pri zatizeni

Piatok, 10. Mája 2013, 05:47

a nie je to tym ze zopnutim kompresora klimy doslo k vyssiemu zatazeniu motora a preto ta zmena zvuku? podla mna to tak ma byt, aj mne huci motor trocha inak ked bezi klima,na vsetkych autach s klimou to tak je
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Zvuk pri zatizeni

Piatok, 10. Mája 2013, 05:55

Zvuky po zapnuti kompresora pocujem aj ja, uvidim co tam zistim pri vymene remenov a ci sa potom hlucnost strati.
 
drroman
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 27.4.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Zvuk pri zatizeni

Piatok, 10. Mája 2013, 14:01

Asi to bude normalni,jen jsem asi trochu precitlively :D diky za uklidneni.
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Zvuk pri zatizeni

Piatok, 10. Mája 2013, 17:06

drroman napísal:
Ahoj,dneska jsem si vsiml,ze kdyz zapnu klimu,nebo preradim ve volnobehu pri stani na d nebo r tak se zmeni zvuk motoru zacne se ozyvat takove klepani.na volnobeh je zvuk motoru pekne tichy,nikdy bych nerekl,ze je to diesel,ale po zatizeni na volnobeh se ten zvuk zmeni a je poznat takovy ten dieselovy klapot.je to normalni,nebo ja nejsem normalni? :)jo a je to e61 525d

toto iste robi aj mne.... mam ale manual... ked mam neutral, tak len pocut sepotanie kladiek, ale akonahle zapnem klimu tak sa vyrazne rozklepoce...
alebo ked zmagnem spojku, tak sa zvysia otacky, proste si pridá, ako keby sa pripravil na rozbeh :D

mam jednu trisku v péčku... na neutrale vykazuje plusove alebo minusove hodnoty uz som zabudol... (ale stale v norme), ked pridam otacky, tak hodnoty dorovná...

Myslim, ze prave tato chybna triska roby tento HRNCOVÝ klepotavy efekt len pri rozbiehani, alebo pri malom pridani "plynu" ....... uz pri vacsich otackach sa tento klepotavy efekt strati...

chcel by som vazne vediet ci toto moze robit prave triska... kompetentny, prosim vas, vyjadrite sa

a ty by si si mohol urobit diagnostiku ci nemas vychýlené hodnoty nejakej trisky, pre potvrdenie tohto hrncoveho efektu

dakujem ((:
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Zvuk pri zatizeni

Piatok, 10. Mája 2013, 17:23

drroman napísal:
Asi to bude normalni,jen jsem asi trochu precitlively :D diky za uklidneni.

No ja s tym klepotom spokojny nie som :wink: .
 
drroman
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 27.4.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Zvuk pri zatizeni

Sobota, 11. Mája 2013, 08:18

No,ja taky nejsem spokojeny :(
 
drroman
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 27.4.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Zvuk pri zatizeni

Sobota, 11. Mája 2013, 08:19

coWon napísal:
toto iste robi aj mne.... mam ale manual... ked mam neutral, tak len pocut sepotanie kladiek, ale akonahle zapnem klimu tak sa vyrazne rozklepoce...
alebo ked zmagnem spojku, tak sa zvysia otacky, proste si pridá, ako keby sa pripravil na rozbeh :D

mam jednu trisku v péčku... na neutrale vykazuje plusove alebo minusove hodnoty uz som zabudol... (ale stale v norme), ked pridam otacky, tak hodnoty dorovná...

Myslim, ze prave tato chybna triska roby tento HRNCOVÝ klepotavy efekt len pri rozbiehani, alebo pri malom pridani "plynu" ....... uz pri vacsich otackach sa tento klepotavy efekt strati...

chcel by som vazne vediet ci toto moze robit prave triska... kompetentny, prosim vas, vyjadrite sa

a ty by si si mohol urobit diagnostiku ci nemas vychýlené hodnoty nejakej trisky, pre potvrdenie tohto hrncoveho efektu

dakujem ((:
toto je presne ono taky mam pocit jako by klepala tryska
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Zvuk pri zatizeni

Sobota, 11. Mája 2013, 09:23

Skus si urobit prosim diagnostiku... keby si bol blizsie tak by som ti to odmeral... fakt by ma to zaujmalo a rozmyslam ze to niecim skusim precistit... keby mi to niekto potvrdil... tak ju vymenim... jedna triska hore dole.. to nie je az take nakladne
 
drroman
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 27.4.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Zvuk pri zatizeni

Sobota, 11. Mája 2013, 11:49

nevite nekdo kdo by to nacetl pobliz ostravy?
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Zvuk pri zatizeni

Sobota, 11. Mája 2013, 16:40

O mna to bude zrejme bud kompresor alebo nieco okolo pohonu (spojka?). Nie je to nic neobvykle, na webe je toho plno, je k tomu aj SIB od BMW.
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Zvuk pri zatizeni

Sobota, 11. Mája 2013, 17:22

Laco19 napísal:
O mna to bude zrejme bud kompresor alebo nieco okolo pohonu (spojka?). Nie je to nic neobvykle, na webe je toho plno, je k tomu aj SIB od BMW.

ee, urcite u mna to nie kompresor ani spojka... a spojka neklepoce ale zotrvak... toto je vyslovene zvuk takticky
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Zvuk pri zatizeni

Sobota, 11. Mája 2013, 17:23

drroman napísal:
nevite nekdo kdo by to nacetl pobliz ostravy?

a na ceskom klube sa nespytas?
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Zvuk pri zatizeni

Sobota, 11. Mája 2013, 18:10

coWon napísal:
... a spojka neklepoce ale zotrvak ...

Spojka klimakompresora :wink: . No v nej urcite nebude problem lebo ked je vypnuta tak je ticho ale potesil by som sa ak by som sa mylil - je to jednoduchsie ako vymena klimakompresora.
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Zvuk pri zatizeni

Nedeľa, 12. Mája 2013, 01:57

Laco19 napísal:
Spojka klimakompresora :wink: .
prepac, zle som to precital

Laco19 napísal:
No v nej urcite nebude problem lebo ked je vypnuta tak je ticho ale potesil by som sa ak by som sa mylil - je to jednoduchsie ako vymena klimakompresora.
a tomuto akosik nerozumiem :-k


1. ked zapnes klimu, logicke ze si auto (motor) pridá ... zacne klepot
2. ked len troska pridas "plyn" nohou (s vypnutou klimou).... nezacne klepotat podobne? potom prestane v okamihu so silnejsim plynom (otackami) to uz mi diagnostika ukazala ze triska hodnoty doravnava k hodnotam ostatnych trisiek (a neziaduci zvuk sa eliminuje)
3. alebo v okamihu ako sa s autom rozbiehas? prakticky ten isty efekt ako v bode 2

najlepsie je to pocut ked stojis vedla nejakej steny alebo auta (kvoli odrazu)... lebo zvuk motora je viac pocut z boku ako z predu

na toto musime prist ani keby co bolo (:
rozpisujem to tu jak deges ((: ci? :lol:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných