... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Autor témy
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Nedeľa, 14. Apríla 2013, 22:14

Kde prezuvate svoje pneu a v akej cene ?
Kde maju normalny pristup...

Po sobote som znechuteny z pristupu a cien alebo zijem este v nejaky starych casoch.

Zaujimalo by ma kolko platite za:
Prezutie pneu ked nie su na aute - cize servisak nedemontuje pneu z auta ani nemontuje.
Prezutie RUNFLAT a nie RUNFLAT.
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
JaroWD
Príspevky: 80
Registrovaný: 15.9.2012
Auto: BMW e46 318i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenne

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 12:13

Dnes idem do servisu vymenit sadu kolies so zimnymi za sadu s letnymi gumami. Letne kola vyvazit. Dufam, ze ma nejebne :D
Jedna pmeumatika je tak ojazdena, ze ak koleso polozim kolmo na zem tak hned padne :( Bo ex-majitelovi ho bolo tazko dofukat na benzinke -_-"
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Autor témy
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 12:54

Tak ja som v sobotu zazil taky pristup ze ani to sem nenapisem lebo by tu bola cenzura :evil:

Cena za prezutie 4 pneu - podotykam neboli na aute cize mechanik ich nedemontoval z auta a ani nemontoval na auto.

Cena cez 50 EUR s 10% zlavou
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 12:58

bezna cena za prezutie 4 kolies tzn vyzutie zimnych, obutie letnych, vyvazenie = 30€, ak sa dohodnete 3ja a viaceri tak vedia davat zlavy az na 20€ za auto zalezi ako sa dohodnete...

ja mam zas fajn skusenosti pri vyzuvani gum, vsade pytaju za vyzutie tolko co za komplet prehodenie pneu az na jeden fajn servis na poliankach... keby som nenechaval stare gumy zlikvidovat platil by som par centov za vyzutie az sa divim kedze je to 15-20min dost skaredej roboty :) a to este mi chalan ukazal ako mi koleso hadze ze by bolo dobre ho dat vyrovnat
Naposledy upravil/-a ice.blade v Pondelok, 15. Apríla 2013, 12:59, upravené celkom 1 krát.
 
lacos31
Príspevky: 337
Registrovaný: 5.2.2009
Auto: E36 325TDS
Kraj: Banskobystrický

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 12:59

U mna veris neveris 16-20€ demontaz,montaz,vyvazovanie a samozrejme z auta na auto.
 
Užívateľov profilový obrázok
fafa111
Príspevky: 1093
Registrovaný: 2.5.2011
Auto: E36 320i coupe
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 13:39

Pokiaľ tu nebudete písat rozmery diskov a ukony ake robili v pneuservise, či to boli ALU disky, alebo plechy, potom kolko zavaží davali (proste všetko to čo ovplyvňuje cenu), tak tie vaše informácie sú "bezcenné" Niečo také ako informácia od škôlkárov.
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 13:45

ale no, zas zavazia nestoja majland tak isto ukony sa vykonavaju v 99% rovnake, vymotnuju sa kolesa, vytiahnu ventilky a caka sa kym kolesa vyfucia, hodia sa na vyzuvacku vyzuju sa, bud natru nove pneu po kraji alebo disky, nasadi sa nova guma, nafuka sa a ide sa vyvazit... ak je clovek sikovny za 5min ma koleso hotove, pripravene na nahodenie, nech su to alu alebo plechy jedno aka velkost... sak na to su uz v servisoch masiny a nie majzle, teda tam kde pacia kolesa by som v zivote nikdy nesiel :D

chces snad povedat ze gram zavazia stoji 1 euro a kazdemu hned menia ventilky za 2 eura? :D neblazni
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 13:53

naposledny keď som bol v pneuservise tak som platil cca 10€ za nahodenie štyroch gúm na holé disky (225/55R16 - alu), vyváženie, nalepovacie závaža, a následná výmena kolies na aute, ale dobrá cena bola asi preto lebo som si tam kúpil gumy :D
minulý rok som platil cca 15€, za rovnakú prácu, vtedy som si gumy doniesol sám, ale to bolo na ďalekom východe, tu v BA chce byť každý za rok milionár :evil:
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
fafa111
Príspevky: 1093
Registrovaný: 2.5.2011
Auto: E36 320i coupe
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 13:54

všetko to ovplyvnuje cenu, ludia si to nevšimaju, v pneuservise sa nepýtajú začo to vlastne platia. Povedia im konečnú sumu, vyskočia im oči a zaplatia. Potom sa doma škrabú za uchom, prečo kamarat tam zaplatil o 10€ menej ako ja. Ak ti tu nasekám sumy ktoré som platil v rôznych pneuservisoch za prezutie 4 gúm čo z toho budeš mať, ked nevieš s čím (rozmery) sa robilo a čo (úkony) sa robilo?
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Autor témy
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 14:02

245 40 r18 elektrony samozrejme
Vyzuvali sa runflat obuvala sa klasika

Na blocku nie je uvedena gramaz je tam:

Vyvazovaci material 1 koleso..... 4 x 2,18 EUR
nic ohladom gramaze zavazia tam nie je.

mne nejde doslova o centy a porovnavat ale za vyzutie gum, obutie a vyvazenie dat cez 50 EUR, k tomu 2 hodiny cakat s tym ze si chlapci robili popri ine auta 5 cez 9te no co je vela to je vela na kolko som sa telefonicky objednal. Cakam len reakciu niekoho kde to funguje bez problemov na kolko jazdim po celej SR nie je mi problem to prezut hocikde.

Mozno sa mylim a krivdim tomu pneuservisu tak by som rad vedel kolko sa plati inde to je cela podstata. Mozno to tak funguje vsade su podobne ceny ale snad niekde Vas nedorbe veduci predajne ked Vam mechanici pacia pajsrom na M kovom elektrone ze im nedje vyzut guma a ze ja zakaznik som mechanikom nepovedal ze je to runflatt, ze to musia na inom stroji robit u nich nie na beznej vyzuvacke. Ked idem do najvacsieho pneuservisu v meste tak cakam aj kus odbornosti :evil:
Ja som spotrebitel a nemam co komu ukazovat ktoru pneu maju na ktorom stroji robit :evil: tie disky nestoja 5 korun.

Rozculeny som sorry.
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
Užívateľov profilový obrázok
fafa111
Príspevky: 1093
Registrovaný: 2.5.2011
Auto: E36 320i coupe
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 14:17

Davam ti zapravdu, k zakaznikovi by sa tak nemali spravat a hlavne ne nejaký vedúci. On v tebe nema čo vyvolávať pocit viny. To preto, aby si lahšie ťahal peniaze z vrecka?
Ja by som fakt nabehol na tých zamestnancov s tým pajsrom, mne je tiež proti srsti škrabať farbu hoci na neviditeľnom mieste.
Moj subjektívny pohľad je že 90 ludí zo 100 by dokázalo zasiahnuť, ak niekto robí to čo sa im nepáči, ale len 2 ľudia z tých 90 sa na to dokážu odhodlať.
Sorry za OT
 
Užívateľov profilový obrázok
RACERMAN
Autor témy
Príspevky: 1381
Registrovaný: 16.10.2011
Kraj: Banskobystrický

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 14:25

Ved ked som videl ako to pacia tak som hned vyletel po nich a som im povedal svoje aj veducemu, asi mi to zratali pri plateni potom,kazdopadne posledny krat ten pneuservis u mna.
E60 530d SILVER METALLIC, custom audio, video mod with wifi screen casting
Ex: E90 325i, E46 320d, CLK320, A6 2.8i, A4 2.6i, Passat 1.9Tdi 96kw, a vela iných
YAMAHA YZF R6, ATV QUAD
Servis, diagnostika, kódovanie,...ISTA, DIS, INPA, NCS, TOOL32, WinKFP...
Čistenie klimatizácie interiéru ozónom
 
JaroWD
Príspevky: 80
Registrovaný: 15.9.2012
Auto: BMW e46 318i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenne

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 14:45

V Humennom -
Vymena zimnej sady kolies 16" plechy za letne 17" elektrony s vyvazenim 15€. Na pockanie za 5 minut hotove...
 
Užívateľov profilový obrázok
gusto
Príspevky: 604
Registrovaný: 28.7.2007
Auto: 325ti
Kraj: Trnavský

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 15:38

Uvedomte si jednu dolezitu vec, a to ci platite majitelovi pneuservisu, ktory musi platit najomne, leasing na stroje, mzdy, odvody, dane, atd... alebo mechanikovi (ktory pochopitelne nema naklady ziadne) do vacku. To je dost velky rozdiel. Mam par znamych, ktori chodia aj s drahymi autami prezuvat za lacno "k Jozkovi", lenze Jozko de facto iba okrada svojho zamestnavatela, ktory je zas idiot, ak si to nevie ustrazit... Na druhej strane, ak je cena vysoka, mala by aj sluzba byt na patricnej urovni. Minuly tyzden som bol vyzdvihnut dve zakaznicke sady letnych kolies v nemenovanej predajni BMW v BA, kde boli na sezonu uskladnene. Disky spinave jak hovado este od jesene, gumy zodrane - o com, samozrejme, nemal klient ani potuchy. Pritom cena za uskladennie vyssia ako u nas, pricom my vsetky uskladnene kolesa resp. gumy pred uskladnenim kompletne umyjeme a gumy naimpregnujeme Autoglymom, aby nestarli a su uskladnene v suchom a temperovanom sklade...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Kolko platite za prezutie pneumatik kde sa oplati ist

Pondelok, 15. Apríla 2013, 17:43

v ke mam jednu dielnu kde chodim s radosou, specializuju sa skor na japoncou (mitsu) - sidlia v barci ako je lpg cerpacka a az tak uplne dozadu, je tam aj nejake calunictvo
predminuly rok som cvakal ako znamy len 20e za zavazia ale popravde som este u nikoho take nevidel, akoby plastove, pritom moje kolesa ze 18" boli najmensie co tam mali, spolu so mnou sa obuvala nejaka carrera a vonku cakali dalsie 2 Eva. bol som tam nahadzovat viac sad najduchou a hocijakych gum, avsak v zivote mi gumy nevybrovali ci uz pri 60/90/120, proste nikdy aj ked boli disky mierne krive.

v ba som vystriedal uz 3 pneuservisy, avsak spokojny som este nebol, hoc v jednom aj ochota starsieho pana bola, avsak chudak ma asi pokazenu vyvazovacku. tomu som nechal korunu ked pre nic ine, tak fakt aspon za tu ochotu ze bol ochotny mi prezut koleso aj o 17:00 hoc zatvara o 16:30. avsak naprvy pokus v nonstope na kopcianskej potesili s prevazenim (16" za 10e) no na druhy krat strasne sklamali, som ich vyrusil asi pri rannej kave o 9:30.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných