... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
alfi666
Autor témy
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 19:37

Zdravim pani, netusi niekto z vas ako zmenit jazyk hlasoveho ovladania z nemciny na anglictinu? :)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 19:59

alfi666 napísal:
Zdravim pani, netusi niekto z vas ako zmenit jazyk hlasoveho ovladania z nemciny na anglictinu? :)

Iba tusim :wink: . Nerobil som to (ale chystam sa dat to urobit) - ak sa mylim opravte ma.
Treba zmenit VO z nemciny na anglictinu a zaktualizovat softver v aute. No je tam este jeden problem - FSC kod (aktivacny kod, v tomto pripade pre hlasove ovladanie), bez jeho zadania sa ovladanie aj tak zablokuje. Takze treba niekoho kto ho vie precitat a po aktualizacii zapisat alebo to dat urobit do BMW.
 
alfi666
Autor témy
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 20:31

Aha... a nejake tusenie mate, ze co takato sranda moze stat v BMW?.. co som zhruba hladal po nete, tak to vyzera, ze treba pol auta prekodovat... takze je to na niekolko hodin... tak predpokladam, ze celkom palka :)

Neviem ci sa nejdem radsej ucit nemecky :D
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 20:55

to by som zvazil skor rovno prerabku na CIC..a ta podporuje voice control v anglictine nativne...nehovoriac o milion dalsich vyhod oproti zastaralej CCC, ktoru mas teraz
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 21:19

voMacK napísal:
to by som zvazil skor rovno prerabku na CIC..a ta podporuje voice control v anglictine nativne...nehovoriac o milion dalsich vyhod oproti zastaralej CCC, ktoru mas teraz

Osobne mám pocit že fráza zastaralá by sa hodila na mk1 navi a určite nie pre CCC,tak sa netvár že CIC je niaka strašná šupa.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 21:35

alfi666 napísal:
Aha... a nejake tusenie mate, ze co takato sranda moze stat v BMW?.. co som zhruba hladal po nete, tak to vyzera, ze treba pol auta prekodovat... takze je to na niekolko hodin... tak predpokladam, ze celkom palka :)

Neviem ci sa nejdem radsej ucit nemecky :D

Neviem presne co to stoji, myslim ze niekto pisal o cca 100€ za aktualizaciu softu. Ja som volal do BMW ale k cene sme sa nedostali lebo ma presviedcali nech to nerobim lebo hrozi ze sa odpali radio atd. a robia to na riziko zakaznika. Viem ze sa niekedy moze nieco nepodarit ale stratil som chut na sluzby ktore dodavatel moze beztrestne odflaknut - odpalit si to dokazem aj sam :wink: .
Nemcina ma ale vyhodu vo vyslovnosti, neviem ci by auto rozumelo mojej anglictine.
 
PetoK
Príspevky: 9697
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 21:38

Mám rovnaký názor ako Pedro299... Vomack, nič v zlom, ale mám v poslednej dobe dojem, že všetko ostatné okrem F10 je šrot... zobuď sa... sú aj iné, lepšie káry, tak tu nemachruj... je to iba obyčajná vyššia stredná trieda... už len sedma E65 čo mám je určite pohodlnejšia a komfortnejšia ako tvoje auto... a nikde sa tu nevystatujem :thumbup:

Je tu vela ludí čo nemá ani boardmonitor... a o nejakej CCC mašine ani nesnívajú... /E30,E36,E46,E34,E39 a pod./

Alfi: ja byť tebou, na celý voice control kašlem... mám to v aute tiež, je to podla mňa iba vec na machrovanie... v reále to je takmer zbytočné... potrebné veci máš na volante a zbytok pod rukou na i-drive...
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 22:35

hosi, chapete ma zle...
nemyslel som to zle a uz vobec nie povysenecky!
Ale ked je niekto ochotny dat take peniaze za update infotainment-u, tak si myslim, ze update rovno na CIC je mudrejsia volba...
A mam priamu moznost porovnavat CIC vs CCC prakticky denodenne a verte, ze aj vam by ta CCC zacala pripadat zastaralo..vyvoj ide dalej..
Kolko moze asi stat prerabka na CIC?


PetoK -F10 vs E65 to je velmi diskutabilne ;)
E65 je pohodlnejsia pre zadnu posadku [bez debaty]. Ale pre sofera? Preco? F10 vyhrava vybavou [ano ak opat neratame vybavu pre zadnu posadku] aj odhlucnenim..a ked nie si zrovna obor, tak sa do F10 popraces uplne v pohode :)
Ale som zvedavy na tvoj nazor, boli doby ked som zvazoval aj E65, ale nakoniec som ju zavrhol .....

P.S. Mne aj CIC v mojej F10 pripada zastaralo, ked som videl najnovsiu verziu, co sa dava od 10/2012 :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 23:11

voMacK napísal:
hosi, chapete ma zle...
nemyslel som to zle a uz vobec nie povysenecky!
Ale ked je niekto ochotny dat take peniaze za update infotainment-u, tak si myslim, ze update rovno na CIC je mudrejsia volba...
A mam priamu moznost porovnavat CIC vs CCC prakticky denodenne a verte, ze aj vam by ta CCC zacala pripadat zastaralo..vyvoj ide dalej..
Kolko moze asi stat prerabka na CIC?

PetoK -F10 vs E65 to je velmi diskutabilne ;)
E65 je pohodlnejsia pre zadnu posadku [bez debaty]. Ale pre sofera? Preco? F10 vyhrava vybavou [ano ak opat neratame vybavu pre zadnu posadku] aj odhlucnenim..a ked nie si zrovna obor, tak sa do F10 popraces uplne v pohode :)
Ale som zvedavy na tvoj nazor, boli doby ked som zvazoval aj E65, ale nakoniec som ju zavrhol .....

P.S. Mne aj CIC v mojej F10 pripada zastaralo, ked som videl najnovsiu verziu, co sa dava od 10/2012 :)

Nie je softverovy update z CCC na CIC, jedine vyhodit CCC a namontovat iny hardver. Instalacia tiez myslim nie je iba ze sa vymenia moduly. Vysledna cena je radovo vyssia ako aktualizacia softveru.
F10/11 je celkom pekne auto, ten 8 stupnovy automat by som si chcel skusit, novy naftovy trojliter by som bral ihned a interier je konecne pekny - takze myslim ze sa mas cim chvalit :wink: .
 
PetoK
Príspevky: 9697
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 23:13

Ešte dodám k názoru Vomack... Nechcem to tu riešiť, lebo to nikam nevedie. Asi si zrejme nesedel, resp. neurobil tisíce KM v poriadnej nabitej sedme, keď napíšeš toto... :oops:

Ako môže porovnávať najvyššiu triedu so strednou? Nič v zlom, ale nedaj sa vysmiať... akou výbavou? Že máš novší infotainment? Tak dobre... máš EDC ? máš dynamic drive? Máš nivo? Máš masážne klimatizované sedačky? Máš Logic7 ? Máš comfort access ? Máš hydrokufor? Nemáš ? Tak tu nerieš nezmysly a neporovnávaj neporovnateľné... to je všetko čo k tomu dodám... :thumbup:

BTW, samozrejme to zas neber že ťa zhadzujem, určite máš parádne auto, o dosť novšie ako ja... určite gratulujem a prajem tisíce šťastných KM... a nech kára poslúcha... :thumbup:
Naposledy upravil/-a PetoK v Utorok, 19. Februára 2013, 23:24, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 23:23

ja som neporovnaval konkretne kusy..ja som porovnaval modely ako take... 8)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
PetoK
Príspevky: 9697
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 23:26

OK, uzavrime to že všetky BMW sú parádne káry, a nech nám slúžia k spokojnosti... =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 23:28

amen! :D :thumbup:

k tomu CCC este - da sa teda do neho dat eng voice control?
Lebo mna jak som kupil E60 strasne nasralo, ze aj ked som ho prepol do ENG, tak Anca furt ocakavala DE prikazy....stetka..
A potom som videl aj komplet zoznam prikazov a ked si to clovek osvoji tak to celkom ulahci cestu..a hlavne musi clovek menej cumiet na display, riadi to hlasom a to prispieva k bezpecnosti premavky.hlavne u cloveka ako ja co sa furt v niecom vrta :mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Voice control - zmena jazyka

Utorok, 19. Februára 2013, 23:38

voMacK napísal:
amen! :D :thumbup:

k tomu CCC este - da sa teda do neho dat eng voice control?
Lebo mna jak som kupil E60 strasne nasralo, ze aj ked som ho prepol do ENG, tak Anca furt ocakavala DE prikazy....stetka..
A potom som videl aj komplet zoznam prikazov a ked si to clovek osvoji tak to celkom ulahci cestu..a hlavne musi clovek menej cumiet na display, riadi to hlasom a to prispieva k bezpecnosti premavky.hlavne u cloveka ako ja co sa furt v niecom vrta :mrgreen:


vykasli sa uplne nato. Anglictinu si nacvicis niekde inde a v nemeckom bmw aute sa nauc laskavo tych niekolko fraz po nemecky. Do zivota sa ti urcite nemcina zide! :D
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Voice control - zmena jazyka

Streda, 20. Februára 2013, 00:30

airbone napísal:
vykasli sa uplne nato. Anglictinu si nacvicis niekde inde a v nemeckom bmw aute sa nauc laskavo tych niekolko fraz po nemecky. Do zivota sa ti urcite nemcina zide! :D

Cakal som ze aspon ty napises nieco technicke k veci.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných