... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
renekovac71
Autor témy
Príspevky: 162
Registrovaný: 18.5.2008
Auto: BMW 525 iX
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Todtmoos,SchwarzWald,Deutschland

Kto ake audio ma??

Utorok, 17. Júna 2008, 00:53

ako som dal do poriadku elektriku,som namontoval ,,este len do zadu -vymena orig repro za MacAudio 2x120 Wat + Subworfer 500 Wat (tube)-Toxic + Zosilovac Toxic Power 1000 Wat (mozne 4x250 alebo 2x250 + 1x500 Wat) tie repra chcem este (ked budu dukatiky) menit za eXtreme-2x300 W..chcem sa spitat-ma niekto namontovane BassPump??ake skusenosti?? lebo chcem do predu tiez jeden zosik 1000 Wat +2x260wat Toxic a 2x basspump na umocnenie zadneho subworfra.samo idem montovat aj power memori,bo uz toto mi plieska baterku ked stojim..
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Utorok, 17. Júna 2008, 07:26

He, a naco ti je v aute tolko brajglu? Ja mam seriove audio a hra to bezva, nepotrebujem aby mi do zadku mlatil nejaky subwoofer, obzvlast v priestore 2x2 metre.
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: Kto ake audio ma??

Utorok, 17. Júna 2008, 08:58

renekovac71 napísal:
idem montovat aj power memori,bo uz toto mi plieska baterku ked stojim..


:lol:

No pekne... Ja som tiez na seriovych 6x speakroch + som vymenil stock bmw business cd za mp3 radio panasonic a vpohode to staci (pre mna)
 
Užívateľov profilový obrázok
pysta
Príspevky: 150
Registrovaný: 12.8.2006

Utorok, 17. Júna 2008, 12:34

power memori je co? nejaka specialita dellu?
Mne tam nahadzali do kufra nejake krabice, omotali riadiacu tazneho nejakymi poistkami, vpredu dali nejake MB Quart iked som vravel ze od Mercedesu nic nechcem, a pol dna rozmyslali kam dat vyhybky. HU musela ist druha ako prva, BMW OEM je fakt na nevydrzanie...
 
Užívateľov profilový obrázok
2bad
Príspevky: 471
Registrovaný: 28.3.2008
Auto: BMW 530d e39
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Utorok, 17. Júna 2008, 19:42

ja mam klasicku JBL 300W RMS 1200max + zosilovac JBL 400W RMS xxx W max :-) potom 500W toxic zosik na repro ale dozadu neviem dat nejake repro, lebo v e36 boli take tuby na repro mensie ako 13... maju nejaky spešl rozmer. ak s tym ma niekto skusenosti, dajte mi vediet ;) dufam ze nevadi ak pisem do temy BMW5 :-D
Felicia "novy xicht" 1.3MPi 50kw ex
BMW e36 M52 320i 110kw ex
BMW e39 M57 530dA 142kw - aktual

Obrázok

http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq ... re=related
 
renekovac71
Autor témy
Príspevky: 162
Registrovaný: 18.5.2008
Auto: BMW 525 iX
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Todtmoos,SchwarzWald,Deutschland

Utorok, 17. Júna 2008, 22:47

nejde o to aby to bilo ako dive,aj ked niekedy padne dobre nejake techno na plne gule.....ide hlavne o kvalitu zvuku,lepsia vybava,viac watov,zvyraznene basi....aj ked to bude pustene potichu,je to o nadherne cistom zvuku a dobrom frekvencnom rozpeti..tu sa da vnimat v skladbach pukot stromov..selest listia,stebot vtakov...kto si rad pusta v aute -bacha,smetanu,enigmu alebo eru,,mi da urcite za pravdu---ze v tomto zanri kavlitna vybava umocni zazitok..
co sa tika e36--existuju repraky vysokokvalitne malich rozmerov (bose,pionier a pod) su sice drachsie ale stoji to za to...
BMW 525D,e39,r.v.2002,touring,v el,tiptronik
 
Užívateľov profilový obrázok
Zelo ZH
Príspevky: 412
Registrovaný: 29.12.2006
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Streda, 9. Júla 2008, 23:35

renekovac71 napísal:
nejde o to aby to bilo ako dive,aj ked niekedy padne dobre nejake techno na plne gule.....ide hlavne o kvalitu zvuku,lepsia vybava,viac watov,zvyraznene basi....aj ked to bude pustene potichu,je to o nadherne cistom zvuku a dobrom frekvencnom rozpeti..tu sa da vnimat v skladbach pukot stromov..selest listia,stebot vtakov...kto si rad pusta v aute -bacha,smetanu,enigmu alebo eru,,mi da urcite za pravdu---ze v tomto zanri kavlitna vybava umocni zazitok..
co sa tika e36--existuju repraky vysokokvalitne malich rozmerov (bose,pionier a pod) su sice drachsie ale stoji to za to...


Sorry ze budem svina, ale co je na toxikoch kvalitne???? aka kvalita zvuku? Ako do autohifi robim uz nejaku tu chvilu, ale kvalitou zvuku sa to neblizi ani radiu za 15 a nejakym kvalitnym repro za 4 litre bez zosiku.... Nejdem sa hrat na mudreho, ale zosik za 4000 sk nema ani zdaleka taky vykon, ako je na nom napisane a kvalita je uplne inde.... Ak chces kvalitu tak potom ries Audison, DLS, U dimension a podobne znacky u zosikov a repro... JL audio, MB quart, Hertz, DLS, Audio system a podobne....
To v sluzobnom Jumpery mam 10 krat kvalitnejsiu hudbu.... Radio Becker Mexiko a komponentne repro Hertz Hi-energy....
BMW E34 540i 6q Saloon M paket
V8 FOREVER
BMW E24 635 CSi
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Štvrtok, 10. Júla 2008, 07:26

Zelo a čo povieš na infinity? celkom sa mi zapáčila tá značka a aj zvuk je tiež super :roll:
 
Užívateľov profilový obrázok
daweed
Príspevky: 580
Registrovaný: 17.9.2007
Bydlisko: BA

Štvrtok, 10. Júla 2008, 10:12

Infinity Kappa Perfect su super, kamarat ich mal a hrali neskutocne az na to, ze musel maximalne stiahnut vysky na nich a stale ked to zapistalo tak som myslel ze mi puknu okuliare hahaha, tie vysky sa fakt nedali, inac super... Ja som chcel kedysi aj woofer od Infinity zobrat, ale dako som a ku tomu nedostal.
 
Užívateľov profilový obrázok
daweed
Príspevky: 580
Registrovaný: 17.9.2007
Bydlisko: BA

Štvrtok, 10. Júla 2008, 10:18

No ale kedze uz KONECNE mam aj ja hudbu porobenu tak strucne info (coskoro uz aj pribeh auta zalozim, ale este stale nieje na to chvila hehe)

Radio: Alpine 9887R Imprint

Predne repro: Alpine Type-X 17cm komponenty

Zadne repro v kabine ziadne.

Repro v kufry: Alpine Type-R 13cm coaxialy

Subwoofre: 2x Alpine Type-R 12" (500Watt RMS kazdy)

Zosik na woofre: Apline PDX 1.1000 (1000 Watt RMS pri 1 Ohme / digitalny zosilovac)

Zosik na repro: Alpine PDX 4.100 (4 x 100 Watt RMS / tiez digital)

No a este tam mam pribite dva Apline TME-M780 displaye a Xbox360 Elite s bezdratovym ovladacom...

A hra to jak jebleeeee
Prílohy
IMG_0973.jpg
IMG_0973.jpg (157.22 KiB) 2642 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
trunek
Príspevky: 1032
Registrovaný: 30.1.2008
Auto: E39 540i + E53 4,8
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlate Moravce

Štvrtok, 10. Júla 2008, 10:36

Zelo ZH napísal:
Sorry ze budem svina, ale co je na toxikoch kvalitne???? aka kvalita zvuku? Ako do autohifi robim uz nejaku tu chvilu, ale kvalitou zvuku sa to neblizi ani radiu za 15 a nejakym kvalitnym repro za 4 litre bez zosiku.... Nejdem sa hrat na mudreho, ale zosik za 4000 sk nema ani zdaleka taky vykon, ako je na nom napisane a kvalita je uplne inde.... Ak chces kvalitu tak potom ries Audison, DLS, U dimension a podobne znacky u zosikov a repro... JL audio, MB quart, Hertz, DLS, Audio system a podobne....
To v sluzobnom Jumpery mam 10 krat kvalitnejsiu hudbu.... Radio Becker Mexiko a komponentne repro Hertz Hi-energy....



musim len suhlasit s tvojim nazorom. Vo felde som mal Clarion za 30t s casovymi korekciami, 32 pasmovy equalizerom na kazdy kanal zvlast, repra boli Hertz a nepocul som krajsie vysky za 5000sk ako od Hertzu. Teraz to idem dat do E39ny a samozrejmostou bude Dinamat. V seriovej hudbe som menil len radio (na skusku len tak zapojene na kabloch) a rozdiel bolo pocut uz v tedy. Doma pocuvam hudbu na LP platniach cez elektronkovy zosilnovac na sluchadka a sluchadka Senheiser HD25 a zo ziadnou mp3 sa to porovnat neda. Ked bola felda vyladena, bolo pocut rozdiel medzi mp3kou s bitreitom 128 a 328. Nestaci menit len radio alebo len repro. Mozete mat radio za 30000 a prepojite ho obycajnim Cinch konektorom, tak to nema zmysel. Alebo darmo da niekto 5ku za kabel ked radio stalo 5ku. Doma som si robil zosik s menicom napatia s vykonom "iba 70W" a hral o dost hlasnejsie ako 250W kenwood. Subwoofer mam bandpass (napocitane podla programu z netu. bol nan odkaz v jednom cisle autohifi) a je super. Je to dvojcievkovy Hertz HX300D s citlivostot 99dB. Takze podstatny je kazdy detail.

Nieco ine je, ked niekto nepatri medzi audiofilov a to co pocuje zo seriovej hudby sa mu paci. Taky kludne spava a tato tema nie je prenho (bez akejkolvek urazky). Je to otazka casu, ale bude tu prispevok o mojej zastavbe audia. Treba na to vsak peniazky :(
pri bmw sa zacinaju auta / E39 520i ´98 + E39540i 01 + E53 4,8is 05´
 
Užívateľov profilový obrázok
Zelo ZH
Príspevky: 412
Registrovaný: 29.12.2006
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Piatok, 11. Júla 2008, 07:09

trunek napísal:
musim len suhlasit s tvojim nazorom. Vo felde som mal Clarion za 30t s casovymi korekciami, 32 pasmovy equalizerom na kazdy kanal zvlast, repra boli Hertz a nepocul som krajsie vysky za 5000sk ako od Hertzu. Teraz to idem dat do E39ny a samozrejmostou bude Dinamat. V seriovej hudbe som menil len radio (na skusku len tak zapojene na kabloch) a rozdiel bolo pocut uz v tedy. Doma pocuvam hudbu na LP platniach cez elektronkovy zosilnovac na sluchadka a sluchadka Senheiser HD25 a zo ziadnou mp3 sa to porovnat neda. Ked bola felda vyladena, bolo pocut rozdiel medzi mp3kou s bitreitom 128 a 328. Nestaci menit len radio alebo len repro. Mozete mat radio za 30000 a prepojite ho obycajnim Cinch konektorom, tak to nema zmysel. Alebo darmo da niekto 5ku za kabel ked radio stalo 5ku. Doma som si robil zosik s menicom napatia s vykonom "iba 70W" a hral o dost hlasnejsie ako 250W kenwood. Subwoofer mam bandpass (napocitane podla programu z netu. bol nan odkaz v jednom cisle autohifi) a je super. Je to dvojcievkovy Hertz HX300D s citlivostot 99dB. Takze podstatny je kazdy detail.

Nieco ine je, ked niekto nepatri medzi audiofilov a to co pocuje zo seriovej hudby sa mu paci. Taky kludne spava a tato tema nie je prenho (bez akejkolvek urazky). Je to otazka casu, ale bude tu prispevok o mojej zastavbe audia. Treba na to vsak peniazky :(


ty si moj clovek.... presne o tomto som pisal..... ja zas MP3 ani nepocuvam, absolutne.... teraz mam Becker Grand prix ( v testoch dal do smutku aj Alpine) a aj ked MP3 zere nedavam ich do toho, zvacsa bud originali, alebo palene z origo.... Woofer momentalne Hertz HSX 300D, ale ten je docasne, ide do mojho coupe iS a do kombika mam uz nachystane Hertz Mille 2500 (tohoroku naj woofer podla EISA) a cakam kym pridu do predaja nove zosilnovace audison Thesis.... cize okolo novembra.... inak predne a zadne repro bude Hertz Mille MLK3 (predok) a MLK2 (zadok) a center Mille MLK 165.... Headunitn Kenwood DDX8027 s dolby prologic (Cena 69 990) :D
BMW E34 540i 6q Saloon M paket
V8 FOREVER
BMW E24 635 CSi
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Zelo ZH
Príspevky: 412
Registrovaný: 29.12.2006
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Piatok, 11. Júla 2008, 07:11

Mimo napísal:
Zelo a čo povieš na infinity? celkom sa mi zapáčila tá značka a aj zvuk je tiež super :roll:


infinity mozem len pochvalit, za tie peniaze je to velmi slusne..... a aj skusenosti mam s nimi dobre, cize ak sa ti pacia, tak urcite ich ries, budes spokojny..... len potom neodflakni kabelaz, zosik a radio.... nieze das za repro 6ku a nechas tam seriove radio a seriove kable, to su potom vyhodene peniaze...
BMW E34 540i 6q Saloon M paket
V8 FOREVER
BMW E24 635 CSi
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Piatok, 11. Júla 2008, 07:43

Zaujimava debata :lol: Ja o audio viem len tolko, ze celkom dobre radia su NAKAMICHI :smile:
 
peters
Príspevky: 21
Registrovaný: 31.10.2007
Bydlisko: Turčianske Teplice

hudba

Piatok, 11. Júla 2008, 09:25

hmm, myslím, že Audison a Hertz je celkom dobrá komdinácia, v E 39 combi mám všetko origo, len som pridal subbas Hertz a zosik Audison, signál som stiahol zo zad repro, spínací prúd z anteny, subik som dal na pravo do onímacieho dekla nad baterku, a stačí to :D , len trochu rezonujú dvierka na nádrž :D :D :D , ale vnútri to nepočuť, a vonku mi to nevadííííí, hlavne, že to hrá fajn, a nezavadzia v kufri žiadna krabica

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných