... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Autor témy
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Streda, 9. Januára 2013, 15:02

Cavte, stratil som kluc od kara, je to 523i 99rok ironia je, ze druhy kluc k autu je vovnutri v stredovej priehradke. Moja ot je da sa nejako otvorit auto nejakou nedestrukcnou metodou? Pripadne bol by niekto ochotny kto ma E39 pred fl vyskusat, ked si sadne do auta a zamkne central dialkovim, ci sa da otvorit zvnutra kluckou, pripadne stlacenim tlacitka na zamknutie-otvorenie auta vo vnutri vozidla. Nechcem zatial rozbijat okno, hladam ine riesenie...
Dikes
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
PetoK
Príspevky: 9724
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Streda, 9. Januára 2013, 15:23

Ak by sa ti podarilo cez ladvinky nejak otvorit kapotu, skus napichnut diag - predface E39 tam ma zasuvku a poslat mu s DIS, v menu component activation povel na odomknutie... kedze je GM napajany stale, mohlo by to teoreticky ist, mal by odpovedat aj ked nie je zapnuty kluc... je to ale len moja uvaha, nikdy som to tak neskusal... ale vsak vyskusaj... samotny zamok ti kluckou znutra asi otvorit napojde, ak je zamknuty double-lockom...
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Autor témy
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Streda, 9. Januára 2013, 15:42

PetoK napísal:
Ak by sa ti podarilo cez ladvinky nejak otvorit kapotu, skus napichnut diag - predface E39 tam ma zasuvku a poslat mu s DIS, v menu component activation povel na odomknutie... kedze je GM napajany stale, mohlo by to teoreticky ist, mal by odpovedat aj ked nie je zapnuty kluc... je to ale len moja uvaha, nikdy som to tak neskusal... ale vsak vyskusaj... samotny zamok ti kluckou znutra asi otvorit napojde, ak je zamknuty double-lockom...

toto zrejme nepojde, pretoze diag. vyzaduje zapnuty kluc... zial
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Streda, 9. Januára 2013, 17:09

dasto, nerob unahlene zavery, mozem to oskusat na nejakej e39 ktora ma zasuvku vpredu, uvidime ci to pojde alebo nie

pokial nemas startnute tak ti nebude fungovat tlacidlo centralu na stredovej konzole, tolko vieme


jedna z moznosti je vratat zadne dvere
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Autor témy
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Streda, 9. Januára 2013, 17:47

jararak napísal:
dasto, nerob unahlene zavery, mozem to oskusat na nejakej e39 ktora ma zasuvku vpredu, uvidime ci to pojde alebo nie

pokial nemas startnute tak ti nebude fungovat tlacidlo centralu na stredovej konzole, tolko vieme


jedna z moznosti je vratat zadne dvere

dikes, uz som to vyriesil, zavolal som sluzbu ktora sa tym zaobera, 60€ a vytiahol mi kluce zvnutra, skusal najprv odomknut pomocou vlozky, ale kedze bola zima, tak to po polhodke vzdal, zobral tie vankusiky, odtiahol dvere zvrchu a podrilo sa mu vytiahnut kluce.
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Autor témy
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Streda, 9. Januára 2013, 22:07

dalsia ot, je nejaka moznost vyrobit kluc ktory bude realne fungovat? Dialkove, immo, alebo len cez bawariu? robil to uz niekto?
http://shop.rfsystem.sk/bmw/208-bmw-old-3-tlacitkovy-kluc-hu58.html
mam tento typ kluca, len nieje v predaji s dialkovym a immo. V pripade ak by som prehodil elektroniku z ineho kluca do tohto a dal ho vyrezat, da sa imobilizer a central nakodovat?
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Štvrtok, 10. Januára 2013, 08:07

kup si tento kluc a das si ho vyrezat a od niekoho z buracky, ten z buracky vyberies jadro a malo by to ist nakodovat - imobilizer, central ako do pojde nakodovat urcite


mimochodom ten gm modul sa da nacitat pri zamknutom aute, bohuzial odomknut ani stiahnut okno nepusti :(, mozno som nato len isiel zle (skusane na 2000/6 530d)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Autor témy
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Štvrtok, 10. Januára 2013, 12:45

jararak napísal:
kup si tento kluc a das si ho vyrezat a od niekoho z buracky, ten z buracky vyberies jadro a malo by to ist nakodovat - imobilizer, central ako do pojde nakodovat urcite


mimochodom ten gm modul sa da nacitat pri zamknutom aute, bohuzial odomknut ani stiahnut okno nepusti :(, mozno som nato len isiel zle (skusane na 2000/6 530d)

aha, takze nejaka malamoznost tu predsa len je. V motive mi vraveli ze za kluc je to 180€, v pripade ak pojdem do toho, aby som kupil novy, dal ho vyrezat, kupil nejaky ko a z toho pouzil vnutornosti a + kodovanie, mam silnu obavu, ze by to vyslo podobne prachy. Takze tu sa zrejme oplati objednavka noveho priamo original. Ty by si vedel nakodovat imobilizer a DO v takto poskladanom kluci?
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Štvrtok, 10. Januára 2013, 13:05

na DO su tu navody, to je odomykanie a zamykanie auta, stlacanie tlacidiel a este nieco so zapalovanim + vsetko treba nejake sekundy robit

co sa tyka toho dalsieho kluca do ews, viem to iba velmi hrubo teoreticky, prakticky som to este nerobil :(
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
moila
Príspevky: 248
Registrovaný: 1.3.2007
Auto: Toyota Verso
Kraj: Bratislavský

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Utorok, 15. Januára 2013, 12:44

ja ked som si objednaval kluc na e46ku tak stal v AWT BA iba 150Eur, cakal som nan dost dlho, ale potom mi ho priamo v aute technik zosynchrnonizoval. Ziadne kodovanie cez pc, sadol do auta, urobil par naucenych ukonov a voila, kluc fungoval.
Osobne by som ani neodporucal davat kluc=čepeľ robit nejakemu kluciarovi, ked som to kedysi davno chcel este na compacte robit, nevedel mi poriadne urobit kopiu a ani immobilizer som nevedel dat do takej polohy, aby mi ho v poho nacitala jednotka. Prosto "trtkačka".
EX - e39 528i Tour, EX - e46 330Ci - Cabrio, EX - Saab 9-3 Aero Cabrio, EX - e36 318ti - Compact, EX - Skoda Rapid 130 :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Utorok, 15. Januára 2013, 20:55

moila - to preto ti nemusel nic davad do ews pretoze kazde BMW (aspon tie starsie) mali 10 klucov, 4 si dostal na ruku, 6 ostalo na sklade klucov.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
norotaus
Príspevky: 97
Registrovaný: 20.3.2011
Auto: BMW E65 740i
Kraj: Bratislavský

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Streda, 16. Januára 2013, 12:20

pokial by sa niekomu zamklo auto s klucami...tak viem otvorit auto pomocou vzduchoveho vankusa... otvarame auta uz par rokov...
BMW F07 530d GT
BMW E65 740i facelift
BMW E61 530d Tour/ex
BMW E39 523i Touring/ex
BMW E36 325td Limousine/ex
BMW E36 328i Individual /ex
BMW E36 320i Limousine /ex
BMW E36 320i Coupe /ex
BMW E36 316i Limousine /ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Mio 46
Príspevky: 126
Registrovaný: 16.6.2008

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Streda, 8. Mája 2013, 20:55

Ak si to ešte nedoriesil vedel by som ti pomôct. Aj poskladaný rozbehat. Aj nový klúč komplet vyrezanie,nakodovanie, zablokovanie klucov ktore nemaš, na počkanie. Dá sa aj diamantový klúč alebo vyskakovačka.
BMW klúče. Oprava,výroba nové aj vyfrézovanie. Kódovanie imobilizéru.Píšte PM.
Pozri Služby, zdielaná obchodná sekcia.
http://www.bmwklub.sk/sluzby/vyroba-bmw-klucov-t78865.html
 
Užívateľov profilový obrázok
dasto
Autor témy
Príspevky: 1057
Registrovaný: 19.2.2008
Auto: E39 523iAt (sporak)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Štvrtok, 9. Mája 2013, 06:36

Mio 46 napísal:
Ak si to ešte nedoriesil vedel by som ti pomôct. Aj poskladaný rozbehat. Aj nový klúč komplet vyrezanie,nakodovanie, zablokovanie klucov ktore nemaš, na počkanie. Dá sa aj diamantový klúč alebo vyskakovačka.

neriesil som to, zmieril som sa s objednavkou v bmw, momentalne mam jeden kluc, takze sa snazim byt opatrny a keby nieco, objednavam origo. Ale ak by si vedel urobit lepsiu cenu ako oni, nebranim sa...
radosť - jazda - bmw :.... vieme o čom ten slogan je

jetzt?
ex E39 523iA touring (sporak LPG)
ex E36 coupe 320i
 
Užívateľov profilový obrázok
Mio 46
Príspevky: 126
Registrovaný: 16.6.2008

Re: strata klucov, nudzove otvorenie auta bez kluca ako?

Sobota, 29. Júna 2013, 09:58

Soráč dlho som sa neozval u mna to mas za polovicu, ale uz to mas asi poriesené.
BMW klúče. Oprava,výroba nové aj vyfrézovanie. Kódovanie imobilizéru.Píšte PM.
Pozri Služby, zdielaná obchodná sekcia.
http://www.bmwklub.sk/sluzby/vyroba-bmw-klucov-t78865.html

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných