... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Autor témy
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

tahanie do strany pri brzdení

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 12:20

caute. mal som brzdy trw - 10 000km, ktore sa podarilo zvlniť, myslim ze nekvalitny material :roll:
pri brzdeni na snehu na dialnici, ale aj za dažda, a pravdepodobne aj za sucha (ale to osm si zatial nevsimol) ťaha auto na prve zošliapnutie pedala do pravej strany, je to dost nebezpecne,kedze auto ide v podstate do šmyku. cim to moze byt?
brzdy som zase vymenil za nove, Pagid ( udajne top kvalita) , myslel som ze to bolo tymi kotucmi... :(
robi to iba ked dlhsie nebrzdim a potom stlacim brzdu silnejsie, ak brzdenie opakujem po kratkej dobe tak to neurobi myslim..
geometria je urobená v lete, tento rok
:?: #-o
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: tahanie do strany pri brzdení

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 18:12

skoč na bubny.......možno ide jedno prasa skorej ako druhé......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Lewelboss
Príspevky: 325
Registrovaný: 17.7.2012
Auto: M550d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Dudince

Re: tahanie do strany pri brzdení

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 18:19

mam da sa povedat rovnaky problem.. 100%-ne viem, ze mi brzdi viac soferova strana (predok aj zadok) ako strana spolujazdca.. Bolo to jasne vidiet na PC.
Otazka ale znie, ako sa da takato situacia vyriesit. Cim to je, ze brzdi viac moja strana? Zly brzdovy valec? prasce? alebo..?
F10 M5
E46 330CD
E82 120D
F10 M550D
ex E60 535d Manual

Ride or DIE !

DDCpowerUP CHIPTUNING, Meranie vykonu...
 
hansm5
Príspevky: 647
Registrovaný: 16.1.2009
Bydlisko: CR

Re: tahanie do strany pri brzdení

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 18:49

muze byt v haji silent na rameni,krivy kotouc a muze byt i zarostla hadicka :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Autor témy
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: tahanie do strany pri brzdení

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 19:40

TT-SIMIK napísal:
skoč na bubny.......možno ide jedno prasa skorej ako druhé......

a kde su bubne na 4x4 v okolí ? v PN nemali ked osm bol na stk.. :x
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
Užívateľov profilový obrázok
matus22
Príspevky: 857
Registrovaný: 11.8.2008
Auto: e46 330D touring
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: tahanie do strany pri brzdení

Piatok, 21. Decembra 2012, 14:03

ked riešiš brzdy tak bubny na 4x4 nepotrebuješ....najprv odmeria predok a potom zadok
alebo ideš merať výkon ?
BMW E46 330d r.v. 01 M57 touring pribehy-nasich-aut/drl-a-diagnostika-t70065.html
ex: BMW E36 318ti r.v. 96 M44 compact pribehy-nasich-aut/predane-koniec-pribehu-t10136.html
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Autor témy
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: tahanie do strany pri brzdení

Piatok, 21. Decembra 2012, 14:16

v manuale od auta je pisane, ze ak sa auto aj taha na odtahovke tym stylom,ze je jedna naprava na zemi, treby odpojit kardan. a myslim ze to iste plati aj pri tomto teste brzd, neviem, ci je OK ze jedna naprava ide, a druha stojí. ja mam permanentný nahon 4x4 , takze neviem neviem... stredny diferacik by som nerad kupoval za 1500e :thumbup:
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
lucas22
Príspevky: 165
Registrovaný: 3.11.2010
Auto: e36
Kraj: Košický

Re: tahanie do strany pri brzdení

Utorok, 28. Mája 2013, 08:17

zdravim,

mam nieco podobne na e91 325xi.
Pri brzdeni za dazda, po dhlsej dobe, auto taha doprava. Po vysuseni brzd nie. Na suchu nie. Vyriesili ste to?

Nasiel som aj clanok na auto.cz presne na toto.
http://www.auto.cz/bmw-ma-problem-smyk- ... okru-66855
 
boc.yan
Príspevky: 3
Registrovaný: 12.1.2018
Kraj: Banskobystrický

Re: tahanie do strany pri brzdení

Utorok, 23. Januára 2018, 14:03

caute dnes sa mi stalo 2 alebo 3 x to iste na mokrej dialnici, ked som dlhsie nebrzdil, pri nahlom zoslipanuti brzdy slo auto vyrazne dolava, ked sa to akoby rozbrdilo uz to bolo ok...co to moze byt?, kotuce by uz bolo mozno treba vymenit a tento mesiac mi ukazuje aj vymenu brzdovej kvapaliny, ale to by nemal byt dovod.
 
Užívateľov profilový obrázok
Haus
Príspevky: 34
Registrovaný: 7.3.2012
Auto: E46
Kraj: Bratislavský

Re: tahanie do strany pri brzdení

Utorok, 23. Januára 2018, 14:17

mozu to byt kotuce alebo valceky. Pri vymene kotucov si vymen aj valceky a gumicky v strmenoch. je to v podstate zanedbatelna investicia !
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: tahanie do strany pri brzdení

Utorok, 23. Januára 2018, 15:08

Odpojiť snímače počtu otáčok kolies a liehovou fixou nakresliť čiarku od stredu k okraju na kotúče z oboch strán, auto rozbehnúť a zastaviť bez brzdenia. Postupne skúšať s jemným brzdením. Ak ju bude odmazávať iba z jednej strany je zašpinený vodiaci trň strmeňa - vyčistiť prípadne vymeniť. Potom vyskúšať to isté so zapojenými snímačmi lebo neviem či sa bavíme o aute s ASC alebo DSC ako to máš v nicku ( E91) lebo si to dal do E46. Vyššie levely majú plnú riť elektroniky a tam jedine diagnostika jednotky ABS. V každom prípade z mechanickej stránky musia byť všetky pohyblivé súčasti brzdového systému v top stave lebo sa ináč logické elektrické obvody systému budú správať nelogicky. Pokiaľ nemáš jamu v garáži alebo zdvihák máš problém, na vnútornú stranu kotúča sa nepozrieš. Mechanik sa s tým v servise nebude obťažovať. Jemu stačí zelené číslo v tolerancií na diagnostike a správne nastavený momentový kľúč. Ináč tie vodiace trne ktoré nikto nemení pri výmene doštičiek stojí kus JEDNO € ! ( potrebuješ ich 8 - voda do ostrekovačov je drahšia ](*,) ). V tvojom prípade by som sa zameral na Ľ predné koleso kde je zmenšený nástup brzdového účinku lebo sa chytá iba jedná doštička tá vonkajšia. Vnútorná najskôr "visí" preto nevidíš, že kotúč nie je vyleštený po celej ploche. Pokiaľ dáš dole koleso a vyberieš doštičky mal by si byť schopný rukou hýbať strmeňom +/- 1 cm do strán. Pokiaľ to tak nie je alebo to ide ťažko máš príčinu tvojho problému. Pri tejto vade sa sila vyvinutá hydraulikou piestiku rozloží v pomere 1:1 na doštičku a prekonanie odporu trňa čo v počiatku znamená že ti zaberie iba jedna doštička na ĽP oproti normálnemu účinku PP kolesa čo v konečnom dôsledku je 1/4 brzdná sila vadného kolesa oproti druhému. To sa nestane pokiaľ by si prudko zabrzdil a počiatočná nesymentria by sa okamžite vyrovnala. Rizikom je hranica kedy do toho vstúpi ABS a povolí tlak aby nedošlo k zblokovaniu PP kolesa. Preto za mokra to pocítiš najviac lebo PP koleso dosiahne optimum brzdého účinku 4-krát rýchlejšie oproti ĽP z dôvodu osušenia trecej polochy kotúča. Pritom si systém myslí, že tak to má byť a vodič brzdí v pravej zatáčke - tu nie je žiadna spätná väzba v systéme okrem " ťahania volantu vpravo". No a po novom kedy sa už meria ovalita brzd neprejdeš na STK kvôli lenivosti mechanika a ušetreným 8-im eurám.
Naposledy upravil/-a janest v Utorok, 23. Januára 2018, 16:08, upravené celkom 1 krát.
 
stanleyt318
Príspevky: 152
Registrovaný: 2.4.2012
Auto: E90, E38, E34
Kraj: Trnavský

Re: tahanie do strany pri brzdení

Utorok, 23. Januára 2018, 15:42

Mal som rovnaky problem, po vymene prednych brzd a kotucov sa s autom hned z uvodu jazdilo a brzdilo divoko (o com som nevedel) a od vtedy tahalo do strany pri kritickom brzdeni. Vyskusal som vsetko mozne aj nemozne, bol som pri x odbornikoch az nakoniec pomohla vymena kotucov za nove a kvalitnejšie a bolo po probleme...
4. E90 320i ´05
3. E90 318d ´07
2. E38 750i ´94
1. E34 525tds ´93
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: tahanie do strany pri brzdení

Utorok, 23. Januára 2018, 16:12

stanleyt318 napísal:
Mal som rovnaky problem, po vymene prednych brzd a kotucov sa s autom hned z uvodu jazdilo a brzdilo divoko (o com som nevedel) a od vtedy tahalo do strany pri kritickom brzdeni. Vyskusal som vsetko mozne aj nemozne, bol som pri x odbornikoch az nakoniec pomohla vymena kotucov za nove a kvalitnejšie a bolo po probleme...
Kotúče a doštičky sa musia k sebe hodiť. Samozrejme fejk bude fejkom aj keby mal laserom vypálené logo Brembo. Pozor na športové kotúče tie sa musia najskôr zohriať a v reálnej premávke sú takmer nepoužiteľné. Ich počiatočné brzdné vlastnosti sú horšie ako čínske blato.
 
Užívateľov profilový obrázok
E46Vlad
Príspevky: 3
Registrovaný: 25.1.2018
Auto: BMW E46 320d 2003
Kraj: Košický

Re: tahanie do strany pri brzdení

Štvrtok, 25. Januára 2018, 06:12

kedy bola výmena brzdovej kvapaliny?
 
Jan595
Príspevky: 1
Registrovaný: 14.2.2021
Auto: BMW 330XD
Kraj: Prešovský

Re: tahanie do strany pri brzdení

Nedeľa, 14. Februára 2021, 08:48

Ahojte, ako mnohi z Vas, tak aj ja som mal problem pri tahani do strany. Mam E91 330xd. Zahadu sa mi podarilo odstranit. Nieje to mechanicka vada. Ak mate problem, tak napiste. Alebo prijdite za mnou.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných