... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
pexo
Autor témy
Príspevky: 138
Registrovaný: 23.5.2008
Auto: E39 530i BlackBeauty
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 09:43

caute. chcem sa vas opytat ci ma niekto nejake skusenosti s objednavanim dielov na bmw cez ebay.a z USA. pretoze co som pozeral tak su podstatne lacnejsie ako u nas. budem rad za vase skusenosti a nazory.
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 09:48

objednavanie z USA cez ebay cohokolvek (nie len dielov) je lakave, ale musis zvazit, aka bude vysledna cena tej veci, ked si pripocitas clo, ktore budes musiet zaplatit.
 
MajkoKNM
Príspevky: 136
Registrovaný: 15.2.2011
Auto: ukradnuta e36
Kraj: Žilinský

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 09:57

ja stale nechapem ze ake clo... objednaval som uz z ebayu asi 6x a vzdy cena+postovne a konec. A ebay sa uz neoplati... ceny su hrozne, respektive take ako tu a berem odtial len preto ked neviem nieco zohnat doma. Koli cenam urcite nie.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 10:01

tak to si mal stastie alebo si objednaval len lacne prkotinky. Pri dovoze tovaru z USA ten podlieha colnemu konaniu. Cena za tovar sa berie vratane ceny dopravy a potom z nej si nuteny zaplatit DPH a clo (ak mu podlieha podla ceny).
Takze suma sumarum sa moze cena suciastky vysplhat kludne aj o 30% hore po zaplateni tychto volovin, a to este nepocitam naklady za dopravu. Vsetko co ma hodnotu nad 30usd podlieha tomuto. Ak vam zasielatel napise na nejaku drahsiu vec cenu 30usd, nepomoze to. Colnici balik otvoria a ked uvidia ze tam je znatelne drahsia vec ako deklarovana hodnota, poslu vam vyrozumenie ze mate zasielku u nich a musite vydokladovat kolko ste za danny tovar zaplatili. Potom podla toho vyrubia poplatky :)
Ja zasa vsetko objednavam z DE alebo z Anglicka. Nepodlieha to ziadnemu clu ani ziadnym poplatkom. Volny obeh tovarov v EU :)
 
Užívateľov profilový obrázok
arg7
Príspevky: 242
Registrovaný: 30.5.2011
Auto: E46 320d limo
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 10:37

Objednavam skoro kazdy mesiac veci z americkeho ebayu a este na nic som neplatil clo. Vsetko mi nosi postarka priamo domov, az na nejake rozmernejsie veci ako napr. obuv. Objednaval som dokonca hodinky ktore stali 120€ a to iste..az domov. S tymi 30USD je to uplna kravina, co viem tak clo sa plati nad 150€, takze tak :-"
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 10:43

ja som platil clo aj za obycajnu blbu knihu z USA. Ale pravda je, ze sa to riesi az od 150€ a niekde su urcite zhovievavejsi colnici nez inde. kazdopadne veci z USA nekupujem ak nemusim, To iste sa da zohnat vramci EU lacnejsie. Veci z Ciny vam poslu dokonca casto aj bez postovneho...
 
pexo
Autor témy
Príspevky: 138
Registrovaný: 23.5.2008
Auto: E39 530i BlackBeauty
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Kežmarok

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 11:34

ok. diky. to som chcel vediet. lebo som si tak prezeral stranky na ebay a aj ine a vela veci je tam na bmw za lakave ceny, len som nevedel ako je to s clom.
 
Užívateľov profilový obrázok
buy-10
Príspevky: 363
Registrovaný: 20.6.2011
Auto: BMW 530xD limo 2006
Kraj: Bratislavský

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 12:12

veci do 22euro z americka neplatis ani clo ani DPH...do 150euro platis len DPH, nad 150euronov platis oboje cize DPH + CLO... teraz som bol na colnici, lebo moja zasielka mala hodnotu 22,90euro skoro som si to hodil... takze DPH ma nemynulo... ale fakt to zavisi od colnika, ked sa nahovno rano vysere tak aj ked budes mat 22,01eura tak ti da zaplatit DPH... ale mam este vcelku dobru skusenost stym ze ked ti ten dotycny napise na balik ze GIFT, darcek tak vtedy mi to zatial vzdy vsetko preslo... DH kotucove brzdy na bike za 300euronov... a ine somariny, hodnota vacsia ako 150euro... cize fakt to hlavne zavisi na tom ko... ze ako sa vychrape...
 + BMW = :twisted:
---------------------------------------------------
WWW.FACEBOOK.COM/FLIPPER221
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 12:33

clo sa prati nad tych 20 ci 22 eur ci kolko to je ale vacsinou len vtedy ked je veci v baliku viac a hrozi moznost nasledneho predaja... ja som uz objednal cez 200balikov, vacsina z ciny a len za jeden som platil clo..balik stal asi 60e a bolo tam asi 20ks rovnakych veci..clo som platil 10eur, teda nastastie to nebolo pre mna takze zaplatil si to dotycny...
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 12:53

objednávam z Číny, nikdy nebol problém s CLO. Aj drahšie veci.
Jedine čo mi raz zadržali boli tenisové rakety z Canady. Ale tam cena bola 4 kusy, cena jednej 170€. Tak asi preto :-k
Podla mňa dosť záleží aj od samotného colníka, čo sa bude cliť a čo nie. #-o
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 15:08

Colnici tie baliky prezeraju a davaju preclievat asi len tak namatkovo. Uz som kupil vela veci aj z USA aj z Ciny a colnica mi to zadrzala uplne nahodne. Vecsinou tie male prkotinky z Ciny neodchytavaju (ani ked su drahe), niekedy aj z USA nechaju balicek bez povsimnutia. Ak odosielatel je firma, je takmer iste, ze colnici si ma zavolaju, balicky od beznych smrtelnikov az tak nepodozrievaju.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Pondelok, 10. Decembra 2012, 17:40

kazdy jeden balik s vanosov mi pozeraju kurvy :(, ale uz mi to posielaju konecne domov na dobierku a nemusim stale jak <$!?> behat tam, hlavne cez cele slovensko
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Utorok, 11. Decembra 2012, 00:14

zmienky o pouzivani PS premazane
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6558
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Utorok, 11. Decembra 2012, 14:15

arg7 napísal:
Objednavam skoro kazdy mesiac veci z americkeho ebayu a este na nic som neplatil clo. Vsetko mi nosi postarka priamo domov, az na nejake rozmernejsie veci ako napr. obuv. Objednaval som dokonca hodinky ktore stali 120€ a to iste..az domov. S tymi 30USD je to uplna kravina, co viem tak clo sa plati nad 150€, takze tak :-"


Lebo si objednavas male picoviny a tie davaju bokom a seru na nich, tak isto lacnu bizuteriu. Ked si objednas nieco drahsie, dozvies sa ako to chodi. Mne ti kosicki colnici spoplatnuju aj ked z USA objednam diody za 40usd, tak platim DPH. Otvoria balik a poslu mi domov kopiu faktury, navyse takmer stale chcu doklad o zaplateni. Toto sa tyka veci posielanych cez postu, ale ak si das nieco poslat DHL, FEDEX, EMS, ak tam bude realna faktura, dph ani clo ta neminu. Navyse sa do celkovej ceny pocita aj doprava (DHL, EMS atd.)
Raz mi dokonca zdanili aj cinsky telefon za 80usd z dealextremu, navyse presne vedeli jeho cenu lebo oni vsetky tieto stranky poznaju. Kedze si z KE kraja, patrime pod tu istu colnicu
S tymi 30usd to nie je ziadna kravina, lebo to je cca 22eur a vsetko nad 22eur sa plati DPH, nad 150eur dph aj clo:



Legislatíva EU ustanovuje systém pre oslobodenie od cla v zmysle Nar. 918/1983, kde čl. 27 ustanovuje hodnotu pre zásielky tovaru nepatrnej hodnoty (v zmysle Nar. 274/2008 zmenené od 1.12.2008 na 150 EUR)

V zmysle vyššie spomenutej novely však dochádza opätovne k zmene, a to nasledovne:

- zásielky do 22 EUR: úplne oslobodenie od cla aj DPH (okrem tovaru podliehajúcemu SPD) - stav ako pred 1.12.2008
- zásielky s hodnotou nad 22 EUR a do 150 EUR: oslobodene od cla, ale s výberom DPH (ak podlieha, aj SPD)
- zásielky nad 150 EUR: výber cla aj DPH (ak podlieha, aj SPD)

* SPD = spotrebná daň

Od 1.4.2009 sa bod b) mení v zmysle vyššie spomínanej novely Z.z. 83/2009 nasledovne:
b) zásielky, ktorých hodnota nepresahuje 22 eur
 
alfonzito
Príspevky: 198
Registrovaný: 11.1.2008
Auto: E46 330iA tour
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Myjava

Re: objednavanie dielov na bmw z USA a z ebay

Sobota, 15. Decembra 2012, 16:40

Balík za 300€ z usa mal okolo 30kg.v balíku tri rovnaké veci a žiadne clo ani daň.čiže je to o náhode či zrovna ten tvoj budú riešiť.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných