... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
srdosh
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 22.7.2011
Auto: BMW 530xd e61
Kraj: Žilinský

vymena rele

Nedeľa, 9. Decembra 2012, 16:17

Akurat vymienam rele zhavenia na E46-tke 110 kW... A ani za **** nemozem odkrutit jednu matku na ktorej drzi, pretoze ten pristup tam je dost na hovno. A aby toho nebolo malo, je za nim este ta trubka, cez ktoru sa meria olej v motore. Dost sa hyba a keby som potiahol, vytiahnem ju. Je to normalne ze za kyve? alebo to treba dat do servisu?
 
Mikidolar
Príspevky: 45
Registrovaný: 27.6.2011
Auto: Bmw F31 318d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: vymena rele

Pondelok, 10. Decembra 2012, 10:29

Pozor daj na to trubku v ktorej je ryska oleja ja som ju raz vytiahol a vytiekol mi olej..
a ked som ju daval dnu tak mi uz netesnilo tesnenie na spodku tej trubky a musel som zhanat nove..
BMW F31 Touring 318d
EX: BMW E46 Touring 330d
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: vymena rele

Pondelok, 10. Decembra 2012, 10:46

hlupost. olej vo vani nie je tak vysoko aby ti vytiekol cez otvor ked vyberies mierku komplet von. X krat sme mali takto mierky vonku a nic nevytieklo. jedine ze si tam mal olej nad maximom. druha vec je, ze to tesnenie musi sadnu ked to davas spat. ale zase vravim, vsetko sa da spravit ked je clovek opatrny a pracuje najprv hlavou a az potom rukami.
 
duko
Príspevky: 173
Registrovaný: 1.2.2009
Kraj: Bratislavský

Re: vymena rele

Streda, 12. Decembra 2012, 16:01

Pozor,u e46 320d 110kw je normálna hladina oleja vyššie ako je osadenie mierky oleja. Pre zlepšenie prístupu vypusti cca 1l oleja uvolni horné uchytenie trubky mierky oleja a vytiahni ju smerom hore. Je utesnená o krúžkom ak netiekol dá sa použiť znova.
 
Užívateľov profilový obrázok
srdosh
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 22.7.2011
Auto: BMW 530xd e61
Kraj: Žilinský

Re: vymena rele

Piatok, 14. Decembra 2012, 22:34

Dakujem za odpovede... Trubku som radsej nevytahoval, aj ked ten pristup k zhaviacemu rele bol dost zufaly. Ale uz je vymenene, takisto aj zhavice a auto startuje aj pri -22, ako bolo nedavno, vyborne :) Olej tiez netecie, zatial :mrgreen:
 
bona1
Príspevky: 102
Registrovaný: 9.11.2008
Auto: 330d Touring 135 kw
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: vymena rele

Sobota, 15. Decembra 2012, 11:42

Aj na 330d je hladina vyssie. Mal som stare tesnenie, a krasne to tieklo pomalicky. ked som pohol s trubkou,zacalo tiect viacej olej.
 
duko
Príspevky: 173
Registrovaný: 1.2.2009
Kraj: Bratislavský

Re: vymena rele

Nedeľa, 16. Decembra 2012, 13:19

kosti123 napísal:
hlupost. olej vo vani nie je tak vysoko aby ti vytiekol cez otvor ked vyberies mierku komplet von. X krat sme mali takto mierky vonku a nic nevytieklo. jedine ze si tam mal olej nad maximom. druha vec je, ze to tesnenie musi sadnu ked to davas spat. ale zase vravim, vsetko sa da spravit ked je clovek opatrny a pracuje najprv hlavou a az potom rukami.

Keď si chceme na tomto fóre vzájomne pomáhať skúsenosťami a radami, bolo by dobré,keby sa k jednotlivým problémom vyjadrovali ľudia,ktorí o tom niečo vedia alebo majú osobnú skúsenosť.BMW osadzuje autá rôznymi motormi a preto čo platí pre jednu motorizáciu nemusí platiť pre inú.Preto nemôžem napísať "hlúposť,olej vo vani nie je tak vysoko aby vytiekol cez otvor,x ,krát sme mali mierky vonku a nič nevytieklo". Je možné že iné motory majú hladinu oleja pod osadením mierky a preto je nutné sa vyjadrovať k určitému typu motora,s ktorým mám skúsenosť,lebo potom vzniká chaos ,vzájomne si nepomôžeme a šíria sa dezinformácie.
 
Užívateľov profilový obrázok
srdosh
Autor témy
Príspevky: 55
Registrovaný: 22.7.2011
Auto: BMW 530xd e61
Kraj: Žilinský

Re: vymena rele

Nedeľa, 16. Decembra 2012, 23:25

Keď si chceme na tomto fóre vzájomne pomáhať skúsenosťami a radami, bolo by dobré,keby sa k jednotlivým problémom vyjadrovali ľudia,ktorí o tom niečo vedia alebo majú osobnú skúsenosť.BMW osadzuje autá rôznymi motormi a preto čo platí pre jednu motorizáciu nemusí platiť pre inú.Preto nemôžem napísať "hlúposť,olej vo vani nie je tak vysoko aby vytiekol cez otvor,x ,krát sme mali mierky vonku a nič nevytieklo". Je možné že iné motory majú hladinu oleja pod osadením mierky a preto je nutné sa vyjadrovať k určitému typu motora,s ktorým mám skúsenosť,lebo potom vzniká chaos ,vzájomne si nepomôžeme a šíria sa dezinformácie.


=D> =D> =D> Toto sa mi paci...
 
Mikidolar
Príspevky: 45
Registrovaný: 27.6.2011
Auto: Bmw F31 318d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: vymena rele

Pondelok, 17. Decembra 2012, 09:12

duko napísal:
Keď si chceme na tomto fóre vzájomne pomáhať skúsenosťami a radami, bolo by dobré,keby sa k jednotlivým problémom vyjadrovali ľudia,ktorí o tom niečo vedia alebo majú osobnú skúsenosť.BMW osadzuje autá rôznymi motormi a preto čo platí pre jednu motorizáciu nemusí platiť pre inú.Preto nemôžem napísať "hlúposť,olej vo vani nie je tak vysoko aby vytiekol cez otvor,x ,krát sme mali mierky vonku a nič nevytieklo". Je možné že iné motory majú hladinu oleja pod osadením mierky a preto je nutné sa vyjadrovať k určitému typu motora,s ktorým mám skúsenosť,lebo potom vzniká chaos ,vzájomne si nepomôžeme a šíria sa dezinformácie.


:smile: Tiez ma to zarazilo ked niekto napise hlupost a ponizi mna.. ked viem ze mi z vlastnej skusenosti vytieklo 1,5l oleja asi tyzden po vymene takze ..
a urcite keby som na tuto temu natrafil skor a tycku by som vytiahol s vedomim ze olej nevytecie tak by som sa ti asi velmi pekne podakoval..
BMW F31 Touring 318d
EX: BMW E46 Touring 330d
 
Užívateľov profilový obrázok
luky93939
Príspevky: 248
Registrovaný: 14.8.2012
Auto: BMW 525d e60 e46ex
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Levoca

Re: vymena rele

Pondelok, 24. Decembra 2012, 13:39

zdravim chcem vymenit tu jednotku zhavenia . vedel by mi niekto povedat z ktorej strany sa tam lebsie a najrychlejsie dostanem? dik
 
duko
Príspevky: 173
Registrovaný: 1.2.2009
Kraj: Bratislavský

Re: vymena rele

Utorok, 25. Decembra 2012, 15:02

Najrýchlejšie sa tam dostaneš zospodu po odstránení spodných krytov motora,nachádza sa pod štarterom hovorím o 320d 110kw.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných