... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
vintage
Autor témy
Príspevky: 88
Registrovaný: 5.5.2010
Auto: e39 535iA
Kraj: Bratislavský

e39 xenon problem

Pondelok, 12. Novembra 2012, 08:29

Ahojte

hladal som na nete nieco podobne ale nenasiel som tak sa obraciam na Vas. Mam e39 r.v. 11/1997. Benzin 535iA. Pred nejakym casom mi odisla predna hmlovka na spolujazdcovej strane. Pripisujem to tomu ze mala prasklinu na sklicku a casto bola zarosena. Pravdepodobne kondenz ju zrusil.

Minuly tyzden mi zacal BC hlasit : ABBLENDLICHT PRUFEN

Pozrel som von a vidim ze nesvieti xenon na spolujazdcovej strane nad tou hmlovkou. Objednal som teda nove vybojky a osadil ich. A co sa nestalo. Xenon stale nesvieti.

Popozeral som teda rozne fora bmw a zistil som ze na 90% to bude mrtvy HID BALLAST teda starter xenonou. Nasiel som par na predaj a predpokladal som ze ho vymenim a bude. Lenze po dokladnej obhliadke mojho auta som zistil ze moj funkcny xenon na soferovej strane uz ma uchyteny pofacelift ballast kde je mensia krabicka a konektor sa pripaja na vybojku pootocenim o stvrt otacky. Lenze na druhej strane kde je problem s nefunkcnym xenonom je ballast este z predfaceliftu kde je koncovka vacsia, pripaja sa na vybojku troma skrutkami a aj ten kovovy box je vacsi a drzi na inom uchyte.

Fotky prikladam dole.

Moje otazky teda su:

1. Moze byt problem v elektrike ako takej kvoli tej hmlovke? ( smerovka, kruzky, aj dialkove idu )
2. Aky postup navrhujete? Stretli ste sa uz s niecim takym?
3. Da sa to predface uchytenie vybojky a uchytenie startera xenonu nejako prerobit aby som to mal tak ako na tej funkcnej strane? Popripade ci neviete kto tieto veci v okoli BA, PK, TT vie urobit a nezderie ma z koze.


PS: Tie kable na fotkach su dorobene AE od predosleho majitela. Tie funguju v pohode. Skusal som ostatne vybojky do toho svetla a stale tma.

Dakujem za kazdu radu.
Prílohy
2012-11-11-040.jpg
Strana kde to vobec neni v pohode
2012-11-11-041.jpg
Strana kde je to v pohode
 
Užívateľov profilový obrázok
Rado520iE39
Príspevky: 142
Registrovaný: 8.2.2010
Auto: BMW X3 E83 3.0D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Hviezdoslavov

Re: e39 xenon problem

Pondelok, 12. Novembra 2012, 10:33

vymen starter a malo by to ist. a s tym uchytenim by to nemal byt tiez problem. alebo ked si neni isty tak vyber starter z vodicovej strany a hod ho na spolujazdcovu stranu, teda tam kde to nejde a odskusaj ak pojde tak vymen starter :wink:
PROTECT ME FROM WHAT I WANT

BMW X3 E83
 
Užívateľov profilový obrázok
vintage
Autor témy
Príspevky: 88
Registrovaný: 5.5.2010
Auto: e39 535iA
Kraj: Bratislavský

Re: e39 xenon problem

Pondelok, 12. Novembra 2012, 12:25

Nazdar, chcel som to vyskusat ale ten stary ma uchytenie vybojky riesene uplne inak. Na koncovke je nejaky odpor a koncovka ma na sebe taky velky kruzok a uchytava sa to cele troma srobami a drzi to tu vybojku. Dava sa to cele na to gumove tesnenie.

Este ma napadlo ze mozno niekto prerabal aj tu novsiu stranu ktora funguje nakolko co som cital tak na novsich svetlach s novsim starterom niesu ziadne 3 sroby a drzi vybojku drotik na ktorom je nejaka plastova krytka. Na to cele ide guma a az nakoniec sa pripaja konektor.

Ja mam ale aj na tom druhom svetle ( s novsim starterom ktory funguje ) taky plastovy kryt ktory drzia tri sroby. Takze cele mi to pride akoby niekto uz prerabal tu funkcnu stranu z toho povodneho systemu aby mu sedel novy starter a aby uchytil vybojku.

Otazne je ci sa da kupit nejaka uchytka na tie sroby aby som tam vedel udrzat tu vybojku. Na tom vynovenom funkcnom svetle mam na tej povodnej gume s troma srobami danu nejaku ciernu krtku ktora sa tam srobuje do tych dier a drzi tu vybojku. Na tom celom je natiahnuta este jedna guma a az nakoniec ide konektor. Takze evidentne to prve svetlo je prerobene a niekde tu uchytku na sroby museli zohnat. Rovnako aj tu dalsiu gumu ktora to kryje kedze bez nej by ta vybojka bolo zozadu nekryta. Len bohuzial nemam ani tusenie kde a to je asi najvacsi problem.

Nasiel som na nete ze sa daju zohnat drziaky na ten starter na ebay za 20 dolacov takze to by som poriesil. Ale neviem ako uchytim tu vybojku kedze ten novy konektor mi ju nijako neudrzi.

Objednal som uz starter aj drziak.

Prikladam fotky noveho a stareho konektoru.
Prílohy
celis-front-03.jpg
Stary konektor
celis-front-03.jpg (55.22 KiB) 2235 zobrazení
IMG_9172.jpg
Stary konektor so srobami
IMG_9172.jpg (51.28 KiB) 2235 zobrazení
HID Ballast.jpg
Novy konektor bez srobov
HID Ballast.jpg (63.19 KiB) 2235 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
vintage
Autor témy
Príspevky: 88
Registrovaný: 5.5.2010
Auto: e39 535iA
Kraj: Bratislavský

Re: e39 xenon problem

Pondelok, 12. Novembra 2012, 13:30

Takze po patrani som o krok dalej. Krytka na sroby a uchytenie sa da zohnat priamo v BMW. Len neviem ako sa odtial objednava. jedna sa o polozku 12 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=63&fg=05

LOW BEAM COVER 10/1998 63128387527 $23.78

Este by som potreboval taketo gumove tesnenie cim to cele zakryjem a bude to cele prerobene ako ta lava strana. To neviem zohnat nikde. Na ebay to niekto davnejsie mal ale uz je to prec.

Ak by ste vedeli ako tieto veci objednat a kde dajte mi pls info budem vam vdacny.
Prílohy
$(KGrHqR,!poE+o!k)7izBQMwnfwPgQ~~60_57.JPG
$(KGrHqN,!rEF!YRFkepGBQMwnl1Ucg~~60_57.JPG
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: e39 xenon problem

Pondelok, 12. Novembra 2012, 18:47

 
renner
Príspevky: 266
Registrovaný: 13.12.2009
Auto: BMW e39 523i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stakčin

Re: e39 xenon problem

Utorok, 13. Novembra 2012, 06:05

ahoj mohol by si odfotiť ako vyzera to svetlo prerobene na novy štarter v tom mieste kde je vybojka ?Aj ja to budem riešiť na nove štartery
 
fmsteel
Príspevky: 24
Registrovaný: 25.4.2010
Auto: 530d
Kraj: Trnavský

Re: e39 xenon problem

Nedeľa, 18. Novembra 2012, 14:20

Nazdar! Nechcem otvoriť novú tému, tak píšem sem, dúfam, že to nevadí... Ja mam ten problém, že keď zapínam xenony, tak mi prebliknú skoro všetky kontrolky na palubovke a niekedy sa zapnú všetky smerovky... potom mi nefunguje ani kľúč, a nemôžem zamknút auto, ale naštartovať ide.. auto je ročník 2001 530d... Za každú radu Vám ďakujem!..
 
Užívateľov profilový obrázok
vintage
Autor témy
Príspevky: 88
Registrovaný: 5.5.2010
Auto: e39 535iA
Kraj: Bratislavský

Re: e39 xenon problem

Pondelok, 19. Novembra 2012, 08:09

renner napísal:
ahoj mohol by si odfotiť ako vyzera to svetlo prerobene na novy štarter v tom mieste kde je vybojka ?Aj ja to budem riešiť na nove štartery



Nazdar bol som pracovne mimo. Ta prerobena strana vyzera uplne normalne ako na modeloch s tym novym starterom. Vobec to nerozoznas. Musis zohnat len dve veci. Taku plastovu krytku ktora bude drzat na 3 torxoch tu vybojku ( namiesto tej velkej povodnej koncovky ) a gumene tesnenie ktore na to natiahnes - fotky vyssie . Potom tam pripojis konektor z noveho startera bez problemov. Zohnal som to minuly tyzden od clena klubu janci838 za co mu tymto este raz dakujem.

Mal som este jednu ponuku tak sa skus spojit s tymto clenom klubu Marek 525 kupa-nd-bmw/kupene-prosim-zmazat-t70371.html

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných