... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
bmwtt.sk
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D - VYRIESENE!

Sobota, 10. Novembra 2012, 13:21

Na fóre som dlhšiu dobu, nepatrím medzi prispievateľov ale teraz potrebujem radu čo ďalej... a toto je aj pre výstrahu pred odbornosťou a serióznosťou jedného servisu. Cele to začalo tým, že som mal problém s automatom v mojej 535D. Kolísali otáčky medzi cca 1700-2000ot. Predpoklad bol poškodený hydromenič. Prevodovka nekopala, radila hladko až na spomínané kolísanie otáčok.
Na základe referencií na tomto fóre, som kontaktoval pána Križáka (LuboMT) a auto som mu odniesol do servisu, kde ho prevzal na opravu. Pri skúšobnej jazde pán K. nevedel určiť či bude vadný hydromenič, alebo bude potrebný repas prevodovky. Dohodli sme sa, že prevodovku otvorí, skontroluje či je OK alebo nie a ďalej budeme konzultovať po telefóne náklady spojené s opravou. Po nejakom čase sa mi ozval a oznámil mi už len cenu za opravu 1955€, oboznámil ma s vykonanými prácami, aj keď dohoda znela inak! Prišli sme si prevziať vozidlo, riadne zaplatili za opravu, zobrali sme si auto a hneď na prvom semafóre pri dobrzdovaní- zastavení prevodovka kopla. Hneď som volal pánovi K., ktorý o probléme vedel, pretože povedal, že to spravilo aj jemu, že treba pojazdiť a malo by si to sadnúť. Po nejakej dobe nasledovala cesta na dovolenku, kde sme prechádzali cez horský prechod a pri jazde dolu kopcom sme zistili, že prevodovka si podraďuje ako ona chce (otáčky vyleteli na cca4500ot.). Po návrate na SR som kontaktoval pána K. a povedal som mu o tomto probléme. Dohodli sme sa, že auto donesiem na reklamáciu. Pred zanesením auta pánovi K. bolo auto v servise BMW na vymazaní adaptačných hodnôt a odišlo bez chyby. Za cca 5 týždňov, čo auto stálo v servise mi nevedeli stále povedať, že kde je chyba. A potom to celé začalo. Vraj dali na kontrolu mechatroniku, ktorá nevypisovala žiadnu závadu! Potom mi oznámili, že ju museli zrepasovať, lebo že vraj bola vadná (diagnostika nevypisovala žiadnu chybu). Repas stál 600€. Po založení mechatroniky začalo vypisovať chybu selenoidu 3, na čo mi povedal pán K., že to dá odstrániť. Pohádali sme sa cez telefón, že mechatronika bola dobrá a on tvrdil, že bola vadná, čo nevie podložiť.... Dohodli sme sa, že budem akceptovať cenu za repas 600€, ale nebude mi účtovať ďalšie náklady s tým spojené (práca, olej atď....), nakoľko mal všetky chyby na prevodovke opraviť pri prvotnom repase, aby som neplatil duplicitne za práce. Toto však nedodržal. Ešte som zabudol napísať, že keď som auto doniesol na reklamáciu, už hneď vedel napísať predbežnú cenu opravy 1000€, ešte ani nevedel, kde bude chyba a nehovorím o tom, že auto prišlo do reklamácie! Napísal mi sms-kou cenu za opravu 1020€, čo som nebol ochotný zaplatiť. Oznámil som mu kedy si prídem po auto, aby sme si mohli vydiskutovať náklady na opravu. Samozrejme pán K. tam nebol a celé to nechal na jeho kolegu, ktorý o problémoch skoro nič nevedel. Kontaktovali sme pána K., že sme v servise a potrebujem s ním hovoriť osobne, aby sme si vydiskutovali cenu, ktorá nebola dohodnutá. Chcel to riešiť len po telefóne a telefonát skončil hádkou a následne mi zložil telefón!!! Fakt seriózne jednanie!!!!! Mám podozrenie, že neboli vykonané práce, ktoré uvádza pán K. Po cca polhodine mi poslal SMS, že ma v tom servise už nechce vidieť, že som neseriózny a nakonci bolo DONEVIDENIA!!!! Takto som veci možno riešil, keď som mal 15 rokov a nehovorím o tom, že náš zákazník náš pán..... S jeho kolegom sme išli na skúšobnú jazdu, kde sa javilo, že je to dobré, no po najazdení niekoľkých kilometrov, začalo auto vykazovať chyby také ako pri dávaní auta do reklamácie po repase.... Moje pochybnosti o prevedených opravách sa potvrdili.
Nasledovala návšteva servisu BMW, kde mi oznámili, že mám dve chyby v mechatronike: chyba selenoidu 3 a zlé kódovanie mechatroniku. Pán K. a jeho servis mi zrepasovali mechatroniku podotýkam ešte raz dobrú, tak že momentálne je poškodená a ešte som aj ľahší o ďalších 600€, za údajnú repasáciu mechatroniky. Nehovorím o tom, že BMW servis mi musel mechatroniku SPRÁVNE NAKÓDOVAŤ, čo ma stálo ďalšie finančné prostriedky.
O odbornosti toho servisu som sa presvedčil:
1. mechtronika sa nekóduje!!!! podľa pána K.
2. šéf servisu ma presviedčal, že keď objednám prevodovku v BMW, tak príde bez mechatroniky a hydromeniča, čo nieje pravda, lebo prichádza kompletná!!
3. Olej pán K. účtuje 35€/l, pričom v BMW stojí cca 26€/l.
Po návšteve BMW servisu, som kontaktoval pána Šedaja (asi šéf servisu), oboznámil som ho o chybách, ktoré sú v údajne novej mechatronike. Povedal mi, aby som mu poslal chyby SMS/MMS, no po tomto ako som mu ich zaslal mi nebral telefón ani pán K ani pán Š. Samozrejme, keď som sa konečne dovolal, stále krútia, že je tam chyba v elektronike auta, pričom pri reklamácií, keď bolo auto u nich bolo údajne u elektrikára, za ktorého mi zaúčtovali €, ktoré som im nezaplatil, lebo nevedeli ani povedať o akú opravu sa jednalo (moja domnienka je žiadny, že auto u žiadneho elektrikára nebolo)!!! Stále ma však krútia, že chyba je v elektrike a nie v prevodovke. Nechcú si pripustiť, že repas nebol pravdepodobne dobre spravený a vždy hľadajú, že chyba je len niekde inde, nehovoriac o tom, že pán K. sa vyjadril, že s nami už nechce mať nič spoločné a že už mu nemáme volať, pričom máme na dané opravy záruku.
Takže si to zhrňme.... repas ma stál cca 2600€, prevodovka je v horšom stave ako pred prvotnou opravou, kde iba kolísali otáčky a máme ešte k tomu bonus zlú mechatroniku!!! nehovoriac o ďalších nákladoch spojené s prepravou medzi ZV-MT atď.....
Prikladám aj foto nejakých dokadov, údajne vykonaných prác, aby ste boli v obraze.....
Prílohy
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Naposledy upravil/-a kolco v Piatok, 21. Decembra 2012, 12:08, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 14:43

pekne...........
Tak ci tak je to poriadne drahy repas za 1955eur, tie diely co sa tam menia nestoja ani polovicu z toho.
 
MateX3
Príspevky: 1261
Registrovaný: 22.11.2009
Auto: firemné :-)
Kraj: Prešovský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 16:15

:-k
nevelmi prijemne
Co budes riesit dalej?
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 16:21

O tejto firme som čítal už na viacerích fórach a bohvieake ohlasi na nich niesu.Viac nespokojných ako spokojných zákazníkov.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 16:27

Čo by riešil,toto je normalne na súd.Dnes už opravuju automaty kadejakí hochštapleri.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
Užívateľov profilový obrázok
Dazzel
Príspevky: 49
Registrovaný: 7.3.2011
Kraj: Zahraničie

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 16:29

Dotycneho pana som kontaktoval s tym, ze otec ma na aute najazdenych 100 000 km a chcem dat vymenit olej v prevodovke. Mrzi ma tvoj pribeh, ale aspon ma utvrdil v tom, ze moje zle tusenie a pochybnosti boli opodstatnene. Olej nakoniec menili v Kezmarku a chalani to zvladli na jednicku. Maju specialnu kompresnu pumpu a menia oleje z prevodoviek v Cayennoch, S-kach a pod. Ak ma niekto zaujem o vymenu oleja v prevodovke alebo repas ako taky, napiste mi PM.
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 17:27

Uvidim ako budem postupovat. Skusim sa este dohodnut s dotycnymi panmi na naprave v ramci reklamacie. Oni vsak sstale omielaju len o chybe v elektrike. Ziadny problem v elektrike nemam... Uz som kontaktoval aj pravnika
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 17:31

Proste su to taki odbornici, ze mi do prevodovky zalozili mechatroniku ZLE NAKODOVANU...PROSTE ODBORNICI
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 18:17

hmm. som zvedavy na vyjadrenie druhej strany

inak dat za repas 2600,- evri sa mi zda straasne moc, kedze za taku cenu, aj za menej sa daju zohnat nove (resp. v ZF repasovane) prevodovky z nemecka. a tam by som tomu veril viac, ako na slovensku

PS: ja som platil za 1 l oleja 20,- evri, co sa mi zdalo dost. ide ho tam 8 l!. ale nechal som ho vymenit v autorizovanom servise, vysli mi v ustrety v inych veciach, takze 500,- za profi vymenu oleja bolo OK. prevodovka radi tip top a to uz ma 230t km
Naposledy upravil/-a ptz v Sobota, 10. Novembra 2012, 18:25, upravené celkom 1 krát.
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 18:20

Za tie prachy čo to stalo nesmie byť ani naznak nejakeho zleho fungovania,už len ta cena za olej ma nasrala.Normalne je mi luto ludi čo takýto hajzli natiahnu o lóve.
Naposledy upravil/-a pedro299 v Sobota, 10. Novembra 2012, 19:33, upravené celkom 1 krát.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 18:24

Preto som to uverejnil aby sa nikto nenachytal tak ako ja...
pedro299 napísal:
Za tie prachy čo to stalo nesmie byť ani naznak nejakeho zleho fungovania,už len ta cena za olej ma nasrala.Normalne je mi luto ludi čo takyto hajzli natiahnu o lóve.
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 18:26

vyjadrenie druhej strany bude ze oni nic neposrali...uz viem ze za 2600 eur sa daju kupit repasovane kompletne prevodovky ZF
ptz napísal:
hmm. som zvedavy na vyjadrenie druhej strany

inak dat za repas 2600,- evri sa mi zda straasne moc, kedze za taku cenu, aj za menej sa daju zohnat nove (resp. v ZF repasovane) prevodovky z nemecka. a tam by som tomu veril viac, ako na slovensku
 
pedro299
Príspevky: 288
Registrovaný: 9.8.2010
Auto: BMW E38 2001
Kraj: Bratislavský

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 19:58

Ja na takýchto majstrov šťastie nemam a keď mu dam 80litrov za opravu prevodovky,ktora je stale nap..u a on mi povie na koniec že donevidenia,u mňa sa mu môže stať že rovno dostane po papuli,nech je akokolvek velký chlap.
BMW 730D ex
BMW E61 530xd ex
BMW 728i 2001
 
Užívateľov profilový obrázok
Patkola1
Príspevky: 500
Registrovaný: 8.4.2011
Auto: BMW 330 XD Touring
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trencin

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 20:14

Ja som u nich robil repas tiež. Dal som za to 2725 euro plus 110 eur nový soft v BMW pretože na 330 XD E91 sa nedá natiahnuť iba pre prevodovku samostatne musí sa robiť celé auto. zatiaľ je tomu 3 mesiace čo je auto po repase takže uvidíme ako to pôjde ďalej. Pýtal som sa na novú v BMW a povedali že cez 5tisíc euro takže neviem kua. Je to celé zle!
 
kolco
Autor témy
Príspevky: 58
Registrovaný: 19.2.2011
Auto: BMW 535D Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: Automaticka prevodovka BMW535D

Sobota, 10. Novembra 2012, 20:23

tak sa modli aby ti dobre isla lebo s reklamaciou nepochodis....budes dookola pocuvat ze mas vsetko ine zle len nie prevodovku...aby mohli cicat peniaze

Patkola1 napísal:
Ja som u nich robil repas tiež. Dal som za to 2725 euro plus 110 eur nový soft v BMW pretože na 330 XD E91 sa nedá natiahnuť iba pre prevodovku samostatne musí sa robiť celé auto. zatiaľ je tomu 3 mesiace čo je auto po repase takže uvidíme ako to pôjde ďalej. Pýtal som sa na novú v BMW a povedali že cez 5tisíc euro takže neviem kua. Je to celé zle!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných