... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Darkness
Autor témy
Príspevky: 277
Registrovaný: 25.7.2011
Auto: X5 3.0D
Kraj: Bratislavský

330xi spojka???

Štvrtok, 27. Septembra 2012, 16:39

zdravim

mam taky mensi problem ked stalcim plyn na max tak otacky vyskocia na 3500 a potom hned dole a auto zacne tahat najviac to citit na trojke myslite si ze je to spojka???? ale zas ked dam jednotku brzdu a pustam plyn tak nepresmykne auto sa zadusi... ci to robi len ked je spojka uplne KO???
pri vymene spojky sa meni hned aj zotrvacnik ze???? neviete kolko to moze stat??? som pocul ze len okolo 500e ale to sa mi nejak moc nechce verit lebo ked som na forde menil spojku +zotrvacnik tak ma to vyslo v prepocte na 700ecok ale bol to disel

a este ked rychlo pustam spojku hlavne na mensich rychlostiach a spiatocke tak citim take kopnutie v zadu ako keby v diferaku ci kde ... neviete co to moze byt??? co by som tam mal vymenit???

skusim niekedy natocit video ...

inac podla byvaleho majitela je spojka ok. ze to bolo aj v servise a ze to robia nejake zhrdzavene strunky pri spojke lebo ze auto cca 3r skoro vobec nejazdilo , ze ked s tym budem jazdit tak sa to rozchodi , ale to je podla mna blbost auto som bral s tym ze spojku menit budem len by som to nechcel zbytocne ... ci tomu nemoze byt nieco ine

dakujem
EX e-46 330xi
pribeh
post1064004.html#p1064004
 
Užívateľov profilový obrázok
Avenger
Príspevky: 2367
Registrovaný: 22.10.2011
Auto: E46 320i 110kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: 330xi spojka???

Štvrtok, 27. Septembra 2012, 17:00

tazko rozlustit co chces povedat ...myslis ,ze ti smyka lamela na 3-ke??? podla mna by mala najskor smykat na 5-ke nie???? tam je najvacsia zataz na nu nie????

pri rychlom pusteni spojky ti buchne vzadu??? to bude diferencial asi urcite....bud samotny diff alebo len silentbloky nejake...

a zotrvak + spojka ta nebude stat urcite 500e neboj sa bude to viac 500 bude len zotrvak na ten benzinak...ale zas nevidim dovod ho menit ked nema volu alebo vylamane zuby
---------------
Aerodynamics are for people who can’t build engines. – Old Enzo
-----------------
Doska na cibulu
 
Užívateľov profilový obrázok
Cejo21
Príspevky: 4
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: BMW 330Xi Touring
Kraj: Banskobystrický

Re: 330xi spojka???

Štvrtok, 18. Októbra 2012, 21:08

Pravdepodobne mas volu na diferaku ale so spojkou netusim co je,..
 
Užívateľov profilový obrázok
Darkness
Autor témy
Príspevky: 277
Registrovaný: 25.7.2011
Auto: X5 3.0D
Kraj: Bratislavský

Re: 330xi spojka???

Štvrtok, 18. Októbra 2012, 21:14

no uz mam novu spojku znacky luk za cca 200e tak uvidim ci to presmykovala spojka ... to buchanie v diferaku je zatial len ked prudko pustim spojku tak uvidim ak sa to zhorsi asi dam dif. na repas
EX e-46 330xi
pribeh
post1064004.html#p1064004
 
misenko00
Príspevky: 241
Registrovaný: 17.2.2008
Auto: Bmw e46 330xdtA
Kraj: Nitriansky

Re: 330xi spojka???

Pondelok, 12. Novembra 2012, 17:51

Darkness napísal:
no uz mam novu spojku znacky luk za cca 200e tak uvidim ci to presmykovala spojka ... to buchanie v diferaku je zatial len ked prudko pustim spojku tak uvidim ak sa to zhorsi asi dam dif. na repas


nepocul si taky zvuk ked mas zaradenu napr 2 alebo 3 a das plny kotol ako keby s pod sedacky bolo pocut aj citit trasenie(rapkanie) ktore trva asi 1-2 sekudny neviem to presne odhadnut. Inak ja mam automat len ci ti to nerobi.
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: 330xi spojka???

Pondelok, 12. Novembra 2012, 19:26

Darkness napísal:
no uz mam novu spojku znacky luk za cca 200e tak uvidim ci to presmykovala spojka ... to buchanie v diferaku je zatial len ked prudko pustim spojku tak uvidim ak sa to zhorsi asi dam dif. na repas


žiaden repas diferáku nerieš, vymeň si hlavne silentbloky na diferáku, a na 99percent to máš poriešené. rovnako mi "búchalo", záber pri pohýňaní bol "tvrdý", často som sa pohýňal "prískokami"... Teraz v sobotu som vymenil 3 silenty na dife, a všetko ide krásne hladko, mäkkúčko, žiadne údery, vybrácie....
Taktiež si vymeň silenty pod motorom a prevodovkou.Aj keď moje naoko vyzerali bezchybne, boli už tvrdé a vyležané. PO výmene krásne ticho, hladké štartovanie, klepanie navádzajúce na KO dvojhmoty, vybrácie na nízkych otáčkach zmyzli...
Takže, z vlastnej skúsenosti doporučujem vymeniť pod motorom, prevodovkou, a dife, a auto jazdí ako nové....
 
Užívateľov profilový obrázok
Darkness
Autor témy
Príspevky: 277
Registrovaný: 25.7.2011
Auto: X5 3.0D
Kraj: Bratislavský

Re: 330xi spojka???

Pondelok, 12. Novembra 2012, 20:32

kde si to kupoval ???? mechanik mi povedal ze sa daju kupit len origo v bmw ... nech sa viem pripravit ;)
EX e-46 330xi
pribeh
post1064004.html#p1064004
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: 330xi spojka???

Pondelok, 12. Novembra 2012, 20:52

Darkness napísal:
kde si to kupoval ???? mechanik mi povedal ze sa daju kupit len origo v bmw ... nech sa viem pripravit ;)


Kupoval som to v Elite. Kamarát mi objednal nemecké, údajne kvalitné náhrady, čo sa dávali do prvovýroby. NIektoré boli "SWAG", niektoré "LEMFORDER". Za kompletnú zostavu ( 2x silent motora, 2x silent prevodovky, hardina, uloženie kardánu, 2x menšie silenty difu, a 1x veľký zadný na dife) som dal do 200€. Na to, že som kompletne oservisoval pohon myslím že to nieje moc... Či? Ak áno nebanujem, stálo to za to, vôle a vybrácie ktoré som tým vyriešil sú preč, opäť radosť z jazdy....
PS: ak by si chcel, nepoužil som hardinu a uloženie kardánu, spustím ti ich... :-)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 15 neregistrovaných