... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
matopresov
Autor témy
Príspevky: 69
Registrovaný: 21.2.2011
Auto: e65
Kraj: Prešovský

e65 drive control system

Piatok, 7. Septembra 2012, 19:23

Zdravim vsetkych.

Mam problem s mojou e65 730d lci.
Po poslednej vymene zadnych brzd (kotuce + dosky) mi obcas vyskakuje chyba "Drive control system":
1. Odpoji mi tym padom vsetky systemy typu DTC, ABS a pod.,
2. Pocas jazdy po zapnuti smerovky a vrateni volantu do povodnej polohy smerovku nevypne,
3. Po zapnuti fukcie "Auto hold", funkciu nezapne a vypise hlasenie "Automatic Hold failure".

Napadlo ma, moze to byt nieco s tym, ze pri vymene zadnych brzd (elektronicka parkovacia brzda) nebol pouzity nejaky specialny system vymeny brzd pre e65?

Po napojeni na diag servisak konstatoval, ze to moze byt senzor otacania volantu. Ale ze si nie je celkom isty, lebo diag mu nevedela vycitat nejake veci vraj kvoli tomu, ze nemam update na posledny software a na to uz cas nemal(bolo to len na rychlo).

Stretli ste sa niekto s niecim takym?
Za kazdu radu dik.
Prílohy
IMG_0995.JPG
IMG_0994.JPG
 
Užívateľov profilový obrázok
serwo
Príspevky: 1345
Registrovaný: 15.7.2009
Auto: E39 528iA
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Piešťany

Re: e65 drive control system

Piatok, 7. Septembra 2012, 19:31

Skontroluj si servo, ci mas dost oleja.
Nejazdím tak rýchlo, letím tak nízko!

EX - BMW E39 528iA
EX - BMW E66 745Li, '03
EX - BMW E30 324d, '87
 
milos34
Príspevky: 15
Registrovaný: 5.2.2012
Auto: BMW 740D E65,rok 2k5
Kraj: Zahraničie

Re: e65 drive control system

Sobota, 8. Septembra 2012, 07:28

matopresov napísal:
Zdravim vsetkych.
1. Odpoji mi tym padom vsetky systemy typu DTC, ABS a pod.,
2. Pocas jazdy po zapnuti smerovky a vrateni volantu do povodnej polohy smerovku nevypne,


mne tento stav robi niekedy, ked je vonku vlhko a sychravo.Staci aby som vytiahol a opat vlozil kluc a auto uz ide OK aj niekolko dni (aj mesiacov)..Dodnes nikto na to neprisiel co to moze robit.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných