... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
ľuboš123
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 31.8.2012
Kraj: Nitriansky

Správne ťahanie prívesu s automatom.

Piatok, 31. Augusta 2012, 20:10

Dobrý večer, nakoľko som nenašiel podobnú tému, ak je, tak sa ospravedlňujem,ale chcem sa opýtať skúsenejších,ktorí ťahajú za automatom, resp. X5, E70, ťažšie prívesy na ich názor a skúsenosti.
Na X5 som nahodil ťažné, vozík zvyknem naložiť ma maximum, t.j. 3.500 kg, ale neviem,čo je lepšie, či ísť v manuálnom móde,alebo sa spoľahnúť na automat. Niekedy má problém správne zaradiť,resp.sa mi zdá,že zbytočne dusí motor na nízkych otáčkach. Naj. cca 150.000 km, ešte vymením olej v prevodovke.
Stalo sa mi, že som sa dostal do zlého terénu a vozík zapadol, po pridaní plynu som "vybehol", ale šupu som cítil až pod volantom... V návode nie je ani zmienka, ako používať kraksňu na robotu a drevo,hnoj tiež nemienim vláčiť na vlastnom chrbte...Nie je to žiadny Nissan, ani Toyota, dosť by ma mrzela drahá oprava tohto auta, zatiaľ je celkom OK.
ďakujem pekne za rady.
 
miki012
Príspevky: 659
Registrovaný: 2.1.2009
Auto: x5
Kraj: Trnavský
Bydlisko: sered

Re: Správne ťahanie prívesu s automatom.

Piatok, 31. Augusta 2012, 20:50

ľuboš123 napísal:
Dobrý večer, nakoľko som nenašiel podobnú tému, ak je, tak sa ospravedlňujem,ale chcem sa opýtať skúsenejších,ktorí ťahajú za automatom, resp. X5, E70, ťažšie prívesy na ich názor a skúsenosti.
Na X5 som nahodil ťažné, vozík zvyknem naložiť ma maximum, t.j. 3.500 kg, ale neviem,čo je lepšie, či ísť v manuálnom móde,alebo sa spoľahnúť na automat. Niekedy má problém správne zaradiť,resp.sa mi zdá,že zbytočne dusí motor na nízkych otáčkach. Naj. cca 150.000 km, ešte vymením olej v prevodovke.
Stalo sa mi, že som sa dostal do zlého terénu a vozík zapadol, po pridaní plynu som "vybehol", ale šupu som cítil až pod volantom... V návode nie je ani zmienka, ako používať kraksňu na robotu a drevo,hnoj tiež nemienim vláčiť na vlastnom chrbte...Nie je to žiadny Nissan, ani Toyota, dosť by ma mrzela drahá oprava tohto auta, zatiaľ je celkom OK.
ďakujem pekne za rady.
to je uz na slovenku tak dobre ze sa za x5 taha drevo a hnoj ja umrem:)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Správne ťahanie prívesu s automatom.

Sobota, 1. Septembra 2012, 09:51

niekto auto aj pouziva ako len vozi hnoj na sedackach.

olej si mal mat vymeneny uz dobrych 50tkm, teraz by si ho mal menit uz druhykrat, to co ti tam tuklo moze byt vcelku nechutne, avsak mam pocit ze bmw je sracka v tomto ohlade ;(. isiel by som s tym do servisu na kontrolu.

mimochodom tiez by ma to zaujimalo ako take nieco pouzivat, mam prives (karavan) s celkovou hmostnostou "len" 1250kg a za automatom by som sa to najskor bal tahat.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
snoo
Príspevky: 773
Registrovaný: 9.8.2007
Kraj: Košický
Bydlisko: cassa

Re: Správne ťahanie prívesu s automatom.

Sobota, 8. Septembra 2012, 21:55

Ja tiez taham za X5 prives, kedze kufor mam uz od stavebneho materialu dost zniceny. co sa tyka tej ,,supy,, ta supa mohla byt z transferboxu, aktualne mi to robi to iste, je to pridavna prevodovka, bohuzial pri Xku je to chulostiva vec, ktora odchadza.
BMW G05 40i
BMW G01 M40i
BMW F15 40d EX
Ford mondeo mk4
BMW E91 318d EX
BMW F07 530d EX
BMW E61 530DT A/T EX
BMW e53 4,8is EX
BMW e53 4,6is EX
BMW e36 323i coupe EX
BMW e30 325i coupe EX
BMW e34 520iA sedan EX
BMW e46 323i sedan EX
 
Užívateľov profilový obrázok
j.matrix
Príspevky: 940
Registrovaný: 31.1.2012
Auto: BMW 320d E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: RK & BA

Re: Správne ťahanie prívesu s automatom.

Nedeľa, 9. Septembra 2012, 08:17

a ty mas v dokladoch napisane ze mozes tahat brzdeny prives do celkovej hmotnosti 3500kg? Ved tolko mavaju iba seriozne stvorkolky ako landcruiser a Gecko...

vid jararak
mam pocit ze bmw je sracka v tomto ohlade

:smile:
 
AlienZV
Príspevky: 506
Registrovaný: 13.9.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Správne ťahanie prívesu s automatom.

Nedeľa, 9. Septembra 2012, 15:19

Ale zas nerobte tragédiu z toho...Niečo to vydrží. Veľa X5 či X6 som videl na juhu ako ťahali člny a loďky. Tak by to malo predsa zniesť.
Osobne by som radšej volil manuálny režim a držal vyššie otáčky motora, aby automat neradil v jednom kuse hore dole.
P.S Ak sa ti to odsere, napíš. Kúpim si rovno MB G :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Správne ťahanie prívesu s automatom.

Nedeľa, 9. Septembra 2012, 15:35

Odchadzaju casto pridavne prevodovky a po case kľakne aj samotna prevodovka. Velakrat odídu obe naraz. Treba radiť manualne a v trochu vyssich otackach, nechodit nalozeny v nizkych
 
ľuboš123
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 31.8.2012
Kraj: Nitriansky

Re: Správne ťahanie prívesu s automatom.

Utorok, 11. Septembra 2012, 22:08

Dobrý večer. Ďakujem pekne za rady a názory. Olej vymenený, podľa technika v BMW iba prenieslo výkon motora na prednú nápravu, na počet km je podvozok ako nový, nikde nič obité, aj spodné plasty ako nové, sám som sa čudoval.

Nikde žiadne vôle, stále pocit ako v novom aute. Až mi je ho ľúto trápiť sa, ale trochu hádam vydrží, za tie peniaze... :roll: . Skúsim najbližšie v manuálnom režime, podľa mechanika sú "experti", ktorí ťahajú aj ťažšie veci a ...a zatiaľ nič. Toto je skôr auto "úloženka" než dennodenný trhač asfaltu... a aj spotreba je pri ťahaní celkom malá, od 9,9-14 l/ 100 km, prázdny, pri dodržiavaní rýchlostí sa dá aj okolo 8-8,5, až mi občas padá sánka.

No a do Príboviec je neďaleko..:)

Ďakujem ešte raz.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných