... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

bmwtt.sk
 
khadafi
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 11.3.2012
Kraj: Košický

E36 - Oprava karosérie

Utorok, 5. Júna 2012, 19:12

Zdravím. Chcel by som od vás radu ohľadom opravy tohto kazu na karosérii (viď foto) ktorý je ešte od čias predchádzajúceho majiteľa...chcem to dať do poriadku lebo sa to pomaličky rozširuje. Rozmýšlal som že by som to ošmirgloval, vyčistil, zatmelil a nastriekal samozrejme všetko s prostriedkami na to určenými. Znie to jednoducho ale neviem či to nedať radšej odborníkovi. Je to malý kusok preto som myslel že by som to aj sám dal dokopy. Skúste sa vyjadriť kto má skúsenosti či už negatívne alebo pozitívne.
Vďaka
Prílohy
20120605_160319.jpg
20120605_160308.jpg
20120605_160400.jpg
 
killian
Príspevky: 487
Registrovaný: 29.8.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava/Hlohovec

Re: Chyba karosérie - Oprava

Utorok, 5. Júna 2012, 19:26

podla mna to niekto vygitoval doma na kolene a takto to dopadlo
 
khadafi
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 11.3.2012
Kraj: Košický

Re: Chyba karosérie - Oprava

Utorok, 5. Júna 2012, 19:31

Ano tak nejako....preto to chcem dať dokopy aby to vyzeralo. :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Príspevky: 1459
Registrovaný: 2.5.2010
Auto: BMW E36 325iA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Chyba karosérie - Oprava

Streda, 6. Júna 2012, 12:03

treba vybrusiť až po kov, naniesť tmel, plnič, lak a bezfarebny lak.
Na predaj:

Obrázok
Znaky BMW,Kľúčenka 1er,3er,5er,7er,X rada ,čiapočky ventilov BMW,///M
Reseter intervalov OBDI, OBDII, tlačidlo kľúča centrálu

Predám manžetu radiacej paky E34(pravá koža,nová),Lanko ručnej brzdy E36 -bubon


Kontakt
 
Užívateľov profilový obrázok
drumx
Príspevky: 293
Registrovaný: 6.2.2011
Auto: BMW e36 m43
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Chyba karosérie - Oprava

Streda, 6. Júna 2012, 12:55

len ci tam uz nebude diera :-k
Príbeh môjho auta. _____ [size=140][b]
 
Užívateľov profilový obrázok
Patricius
Príspevky: 1176
Registrovaný: 11.9.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: mám

Re: Chyba karosérie - Oprava

Streda, 6. Júna 2012, 13:22

ak tam bude diera tak fac, sadra, gyt, sadra gyt a hotovka :wink:

srandujem... ak tam bude diera tak treba uz len navarit plech a postup vid vyssie
[E61 525dA] ex
[E39 530dA] ex
 
Užívateľov profilový obrázok
maiki
Príspevky: 4229
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: 02" E46 320d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Chyba karosérie - Oprava

Streda, 6. Júna 2012, 13:34

skus to zvnutra, ci to neuvidis, odstroj tam tapacire a uvidis v akom to je stave ;-)
podla toho urcis dalsi postup, ci sa bude zvarat, alebo gytovat
Your car. Your story. So don't let someone else write the book.
E46 320d 02"
ex E36 323i 96"
Obrázok
 
khadafi
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 11.3.2012
Kraj: Košický

Re: Chyba karosérie - Oprava

Streda, 6. Júna 2012, 13:58

Ok vdaka ...dufam že nebude treba zvárať. :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
Skypco
Príspevky: 885
Registrovaný: 9.5.2008
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Chyba karosérie - Oprava

Streda, 6. Júna 2012, 22:42

khadafi napísal:
Zdravím. Chcel by som od vás radu ohľadom opravy tohto kazu na karosérii (viď foto) ktorý je ešte od čias predchádzajúceho majiteľa...chcem to dať do poriadku lebo sa to pomaličky rozširuje. Rozmýšlal som že by som to ošmirgloval, vyčistil, zatmelil a nastriekal samozrejme všetko s prostriedkami na to určenými. Znie to jednoducho ale neviem či to nedať radšej odborníkovi. Je to malý kusok preto som myslel že by som to aj sám dal dokopy. Skúste sa vyjadriť kto má skúsenosti či už negatívne alebo pozitívne.
Vďaka

Je to sice maly kusok, ale na velkom diely cim urcite zadny blatnik je:).., niekto pouzil slusnu murovacku, len s nespravnym gitom aspon chlpac tam mohol dat ako podklad.., ten diel podla foto je poskodeny aj nizsie takze striekat to na hulvata po hranu nema zmysel.., neviem ako ti sedia ostatne diely na aute, ale pri lakovani zadneho blatnika urcite treba riesit zastrek do dveri, aby ti sedela pri bocnom pohlade farba.., dalej na C-kovom stlpiku musis pouzit zapustacie riedidlo alebo to streknut pozdlz strechy po B-ckovy stlpik.., ten blatnik sprejom nenastriekas resp. ak to ma nejako vyzerat.., ak nemas skusenosti so striekanim a to myslim kompresor a pistol tak to nechaj radsej na odbornika..
 
Užívateľov profilový obrázok
Kraken
Príspevky: 2678
Registrovaný: 4.3.2007
Auto: E36 E30 E30
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Chyba karosérie - Oprava

Štvrtok, 7. Júna 2012, 09:43

Ja by som z toho zadneho blatnika zbrusil vsetok git az na kov, aj tam kde ten git nieje popraskany, a vsetko treba urobit pekne nanovo
 
Užívateľov profilový obrázok
Skypco
Príspevky: 885
Registrovaný: 9.5.2008
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Chyba karosérie - Oprava

Štvrtok, 7. Júna 2012, 10:41

Kraken on ale urcite nie je klampiar, lebo ak by bol tak nepise sem, ale rovno sa spyta toho komu posuva na lakovanie opravene auta:).., ta murovacka je tam preto, lebo niekto potreboval dodrzat tvar podla kufra a ak to ma urobit pekne nanovo ako pises tak by to musel aj pekne nanovo vytiahnut a preklepat.., da sa to aj pekne znovu nalozit len uplne inym gitom.., pisal som o tom vid. vyssie, ale to chce uz trochu praxe lebo ten obluk kde prechadza zadny blatnik do zadneho (C-koveho) stlpika laik neurobi a este pri takej vrstve, ktora tam urcite voci kufru bude chybat!:)
 
khadafi
Autor témy
Príspevky: 13
Registrovaný: 11.3.2012
Kraj: Košický

Re: Chyba karosérie - Oprava

Štvrtok, 7. Júna 2012, 12:01

Tiež som teraz par dni rozmýšlal čo s tým a asi sa do toho nebudem púštať lebo určite keby som to robil ja tak by to v konečnom dôsledku vidno bolo asi dosť. Mám kamaráta čo má skúsenosti tak asi to dám jemu nech je to dobre spravené aj keď si veci najradšej robím sám...ale toto je jedna z vecí ktoré si človek sám nespravý lepšie asi ako odobrník.
Vďaka za info.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných