... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 07:29

Dlhsiu dobu si hladam vhodne riesenie podvozku na E30. Malo by to byt viac sportove ako komfortne, nechcem nastavitelne, a znizenie si predstavujem max -40mm/-40mm.
Cenova relacia je okolo 300e.
dakujem za kazdy nazor \:D/
 
Užívateľov profilový obrázok
depressman
Príspevky: 546
Registrovaný: 25.3.2010
Auto: BMW E39 530i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 07:35

Ono je vseobecne problem s tymi lacnymi podvozkami taky ze su tak tvrde ze netlmia vobec a to so sportovym podvozkom nema nic spolocne, auto poskakuje po ceste ako motokara. Osobne mam na aute AP GewindeFahrwerk nastavovatelny za cca 500Eur a je to shit. Oproti Mpacketu je to proste shit, za studena netlmi vobec za tepla sa da ale nic moc. Neodporucam ani JOM ani FK ani TA Tech... proste nic Akurat mam na ceste BC Coilovers od Crumara tak som zvedavy ake to bude :lol:


Rieseni je kupit tlmice so skratenou piestnicou a pruziny Eibach ked to chces mat tvrde.
BMW E39 530i, 5/2001 M-Packet
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 07:48

momentalne tam mam seriove tlmice ale pruziny by mali byt nejake sportove znizenie cca -35mm/-40mm, a vela ludi mi hovori ze sa oplati vyskusat bilstein b6 tlmice a pruziny bud nechat alebo tiez kombinovat s HaR, Eibach, Weitec atd
 
Užívateľov profilový obrázok
depressman
Príspevky: 546
Registrovaný: 25.3.2010
Auto: BMW E39 530i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 08:28

Ako pokial to nechces rapidne znizit tak tlmic bude fungovat spravne, ale ak uz to das moc dole tak sa skrati dlzka drahy piestnice a nebude ti to tlmit. Idealne by fakt bolo kupit tlmice so skratenou piestnicou a pruziny Eibach.
BMW E39 530i, 5/2001 M-Packet
 
Užívateľov profilový obrázok
TomNR
Príspevky: 784
Registrovaný: 26.10.2008
Auto: BMW 318ti
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: NR/BA

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 08:52

no, rozmyslal som uz aj ja nad tymto, lebo hoci som daval podvozok z ineho compacta, co som kupil, je to total nezladene (predok ideal (nizky, sportovo-komfortny), zadok tvrdy, uskackany (nejake silne pruziny zrezane))... povodne som chcel pruziny od eibachu a bilsteiny (b6-b8), ale po zhliadnuti cien som ostal teda pri eibachoch a co som tu cital na ta technix, tak asi tie (nenastavovatelne, ak su)
no tiez sa chcem opytat na nejake vhodne a odporucene sety...
nebudu tie eibachy moc tvrde? (znizenie si tiez predstavujem -35 az -40)
BMW 318ti M44B19 5/1997

Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
iste
Príspevky: 1287
Registrovaný: 23.2.2009
Kraj: Bratislavský

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 09:07

ja osobne som dal DTSLINE -40 .. "ano lacne a podla mnohych naprd" ale prijemne ma prekvapili a bol som vysoko spokojny ako to auto sedelo.. samozrejme som s tym nejazdil zavody,ale tak bezne po ulici . na normalne jazdenie fakt super a za malo penazi.. tlmice som mal sachs seriove. vsetko fachcilo ako malo, dodnes to jazdi na inom aute a ziadny problem
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 09:36

depressman napísal:
Akurat mam na ceste BC Coilovers od Crumara tak som zvedavy ake to bude


BC mam uz mesiac, velka pohoda :thumbup: sice dampening mam 28/27 co je skoro maximum ale po meste ideal. Podvozok je trochu bouncy. Za studena citit ze tlmi menej ale za tepla je to makkucke.
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 10:14

tolko je moznosti ze sa velmi tazko vybera, a samozrejme kazdy ma s niecim inym skusenost a nazor.

takze pridavam este jednu podmienku, aby to vydrzalo aspon 30-40,000km pri beznom jazdeni a sem tam blbnutie.
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 10:17

JOM/TA Technixx....s 300eur rozpoctom nemas na vyber.
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
depressman
Príspevky: 546
Registrovaný: 25.3.2010
Auto: BMW E39 530i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 10:45

No dosetri radsej kup B4 alebo B6 tlmice a pruziny -40mm. Lacne podvozky su nahovno rovno ti hovorim pokial to nestoji aspon 800Eur je to na piču.
BMW E39 530i, 5/2001 M-Packet
 
Užívateľov profilový obrázok
vreco
Príspevky: 551
Registrovaný: 28.7.2011
Auto: Potuzený Touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin/Bratislava

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 11:12

Ja mám B8ky. Nevymenil by som za nič iné :-"
Obrázok
 
Lil_Ego
Príspevky: 493
Registrovaný: 22.9.2008
Auto: Hrdzavý kýbeľ
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin city

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 11:26

posledne tvrdenie je uplne na hovno poznam ludi co maju TA-Technix nahodeny na aute 4 roky a to auto jazdi stale a podvozok nic fici dalej s autom. .... Takze ono to zas take na picu ako si to tu vsetci myslia nie je pozri ber to tak ak chcete podvozok na seriozne jazdenie sem tam aj nejaky ten pretek alebo okruh tak tie lacne podvozky jasne ze nie ale ak to chces len na presuvanie z bodu A do bodu B sem tam podriftit alebo sa ponahanat tak si myslim ze bohate stacia tie lacne podvozky ..... ale ak ti ide o zvuk danej znacky tak kup bilstein a bude pokoj ....
LSD hrkalka
 
Užívateľov profilový obrázok
depressman
Príspevky: 546
Registrovaný: 25.3.2010
Auto: BMW E39 530i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 11:46

Lil_Ego napísal:
posledne tvrdenie je uplne na hovno poznam ludi co maju TA-Technix nahodeny na aute 4 roky a to auto jazdi stale a podvozok nic fici dalej s autom. .... Takze ono to zas take na picu ako si to tu vsetci myslia nie je pozri ber to tak ak chcete podvozok na seriozne jazdenie sem tam aj nejaky ten pretek alebo okruh tak tie lacne podvozky jasne ze nie ale ak to chces len na presuvanie z bodu A do bodu B sem tam podriftit alebo sa ponahanat tak si myslim ze bohate stacia tie lacne podvozky ..... ale ak ti ide o zvuk danej znacky tak kup bilstein a bude pokoj ....


Pozri kazdy mame iny vyznam toho co je dobre a co nie co je pekne a co nie. Ja mam konkretne E39 a tam pokial nemas poriadny podvozok tak to je fest citit, to auto ma seriovy podvok lepsie nez vsetky tie stelovaky co sa predavaju. A to nevravim o Mpacketovom. Sam mam na aute teraz AP co je o dve triedy lepsie nez TA Technik a oproti Mpacketu je to shit!!!! Siel som na E39 co mala podvozok LowTec co je o triedu lepsie ako TA technik a bolo to troska horsie ako moje. Cize si celkom presne neviem predstavit aky shit musi byt JOM alebo TA technik na E39. Mozna na E30 to bude celkom pohoda a prezitelne lebo E39 je limuzina a tazke auto ale na E39 pochybujem.
BMW E39 530i, 5/2001 M-Packet
 
Užívateľov profilový obrázok
MiňoZA
Príspevky: 67
Registrovaný: 14.5.2009
Auto: e36 325i qp
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Zilina

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 12:08

Aj tak ide len o styling, uj3b to k zemi aj za tristo :twisted:
Na nasich cestach sa aj tak pohodlne jazdi len v SUV.

Alebo si nechaj poradit a daj do 25rocnej tricky podvozok za osemsto :lol:
depressman napísal:
No dosetri radsej kup B4 alebo B6 tlmice a pruziny -40mm. Lacne podvozky su nahovno rovno ti hovorim pokial to nestoji aspon 800Eur je to na piču.
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 12:20

ja myslim ze by som to mohol takto porovnat :

jazdil som na biku od malicka, boli vseliake a tiez mali odpruzene predne vidly, momentalne mam na biku taku zlatu strednu cestu ale tiez stala cez 500e, a som s nou spokojny aj ked ju nevyuzivam, ALE predtym ked som ju nemal jazdil som na lacnejsich a postupne to stale zlepsoval a na zaciatku som bol stale spokojny a tiez citil rozdiely na predoslych vidlach, ale viem ze teraz by som uz nizsie nesiel.

takze momentalne su na aute v predu seriove predne tlmice, jeden je vyteceny, zadne su nejake noname, a pruziny su nizsie ale ze by boli nejak tvrde to by som nepovedal.
najrozumnejsie bude ak sa vyberiem zlatou strednou cestou, a nie hned kupim podvozok za 500+e.
dajme tomu ze ta tehnix je spodok a bilstein max, medzi tym mi pride do uvahy nejaky FK, DTSline, teoreticky nieco od eibachu, alebo vzajomna kombinacia.
urcite budem citit rozdiel smerom k lepsiemu a zatial na bezne jazdenie v meste a sem tam blbnutie by to malo stacit.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných