... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Autor témy
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky

Piatok, 2. Marca 2012, 21:44

Zdravím všetkých milovníkov áut, hlavne našich baworáčikov. Chalani, mám otázku. Ako tak sledujem inzeráty v sekcii Predaj áut, tak v 80%-ách predávaných áut všetci uvádzajú, že ich tátoše boli ošetrované výhradne autokozmetikou AUTOGLYM. Moja otázka znie: Zvyšuje táto autokozmetika hodnotu automobilu??? :mrgreen: :mrgreen: Ja osobne používam už roky rokúce výrobky 3M ( ktoré používa väčšina dobrých lakovní ) a nemôžem povedať na nich krivého slova. Samozrejme že je kopec iných hodne kvalitných výrobkov, ktoré sú na dosť vysokej úrovni. Len by ma zaujímalo prečo práve ten AUTOGLYM. :-k
P.S.: osobne poznám troch chalanov, ktorí pracujú v zahraničí v autoumyvárke ( a nie v nejakej vidieckej ) a ošetrujú autá so všakovakými prípravkami, aj Autoglymom, avšak Autoglym nepreferujú, len na žiadosť zákazníka... [-(
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
kačo
Príspevky: 2236
Registrovaný: 2.9.2006
Auto: OOOO A6 3.0TDi
Kraj: Žilinský
Bydlisko: MARTIN

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Sobota, 3. Marca 2012, 07:05

Nemyslim, ze zvysuje hodnotu, ale pouzivaju ju mienkotvorni ludia z fora , tak sa par jedincov ide z toho posrat ;)

Btw pouzivam ju aj ja a je to dobra kozmetika, no mam aj ine znacky
E36 325 TDS (ex)
E46 MT-330CI (ex)
E46 M3 (ex)
E70 X5 35d (ex)

OOOO A6 C7 3.0TDi quattro avant
 
Užívateľov profilový obrázok
eEDOo
Príspevky: 860
Registrovaný: 16.8.2010
Auto: BMW E61
Kraj: Žilinský

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Sobota, 3. Marca 2012, 10:34

po tom ako aj na Slovensko prisiel tzv. "detailingovy" boom. kazdy sa ohana v inzeratoch rucnym umyvanim a pouzivanim kvalitnej autokozmetiky.
Autoglym zvolil zrejme dobru obchodnu strategiu a rychlo sa presadil medzi ludmi a tak hned kazdy to vycapi do inzeratu.
Ako pisal kaco, aj ja ju pouzivam, neni to zla kozmetika, ale je aj kopa dalsich tiez dobrych znaciek kozmetiky (resp. aj lepsich)

A co sa tyka toho zvysenia hodnoty auta. Skor sa to moze brat tak, ze auto ma zachovalejsi lak, interier atd. (osetrovane, cistene...) A taktiez to moze nieco vypovedat o majitelovi, ze sa o auto stara atd.
Jazdim ako dochodca za 12l :(

------------------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
alpina b3
Príspevky: 296
Registrovaný: 16.5.2008
Kraj: Prešovský

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Sobota, 3. Marca 2012, 10:35

Na Slovensku ešte stále nie je kde kúpiť poriadnu autokozmetiku, ale dá sa to jednoducho poriešiť napríklad z UK.
Každý, kto s kozmetikou ako tak robí vie, že AUTOGLYM je dobrá kozmetika.Ale len dobrá, nie až taká perfektná ako je ospevovaná tu na klube.Väčšinou takýto názor majú ľudia, ktorí používajú len túto kozmetiku.Samozrejme táto značka má aj lepšie aj horšie produkty.
Keď je slabý výber, tak si ľudia kúpia to, čo je dostupné.A to je ten AUTOGLYM.
Ja AUTOGLYM skôr nepoužívam ako používam.Lebo ma žiaden ich produkt ešte tak nenadchol ako napríklad produkt od MEGUIARS, ktorý tu ponúka Martin46.
Najlepšie je, keď si človek sám poskúša čo mu vyhovuje, čo je kvalitnejšie...
Výber je veľký:
3M
Autoglym
Auto Finesse
Car-Lack 68
CarPro
Chemical Guys
ClearKote
Collinite
Dodo Juice
Eurow
Gtechniq
FinishKare
Menzerna
Meguiars
Poorboys
Prima
Victoria
Scholl
Sonus
Valet Pro
Wolf's Chemicals
Zaino
Zymol...
 
Užívateľov profilový obrázok
TomasE36
Príspevky: 339
Registrovaný: 31.1.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Sobota, 3. Marca 2012, 10:51

Myslim, ze na produkty od swisswax sa malo co chyta. Aj ked cena je tiez niekde inde...
 
Užívateľov profilový obrázok
minco
Príspevky: 919
Registrovaný: 18.11.2010
Auto: BMW E46 330ci
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Podunajske Biskupice

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Sobota, 3. Marca 2012, 12:55

TomasE36 napísal:
Myslim, ze na produkty od swisswax sa malo co chyta. Aj ked cena je tiez niekde inde...


Akurát tá cena je na swisswaxe TOP, ale neni nejaký extra rozdiel medzi produktami špičkových výrobcov a Swisswaxu... Určite nie za tú cenu :-)

No sa ešte odpoveď na zakladateľa témy: Určite zvyšuje každá starostlivosť o auta jeho cenu, ak auto vyzerá naozaj super, tak si môžeš vypýtať určite viac ako za auto so zaoxidovaným lakom...
BMW E46 320d 100kW sedan
Toyota MR-2 115kW
Toyota Corolla 85kW
Toyota Auris 160kW
BMW E46 320d 110kW Touring - ex ale nadohlad
BMW E46 330ci 170kW - moja nová fesanda


Ako sa hovorí, k dobrému sa dobre vracia :)
 
Užívateľov profilový obrázok
skoki
Príspevky: 1300
Registrovaný: 14.10.2009
Auto: BMW e46 328i touring
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Sobota, 3. Marca 2012, 21:44

Ako sa pisalo uz vysie, je to myslene zvacsa tak ze majitel sa o auto stara a malo by byt "zachovale" aj ked ta starostlivost musi byt od novoty...ja od autoglymu pouzivam iba zopar veci do interieru, na lak mam komplet dodo juice ale zopar veci mam aj od chemical guys, gliptone, riwax, 3M... Tiez ma moc veci od AG az tak nenadchlo.
 
Užívateľov profilový obrázok
Duplo
Príspevky: 812
Registrovaný: 28.6.2009
Auto: 911 GT3 Clubsport
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Rovinka

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Nedeľa, 4. Marca 2012, 08:30

Osetrenie auta akoukolvek kozmetikou nezvysi jeho cenu, no napomoze k predaju. Maximalne napovie kupcovi, ze o auto bolo starane a predchadzajuci majitel je isty druh fanatika (fajnsmekra)...ako uz spominali chalani vyssie.
Autoglym nie je ani zdaleka najlepsia kozmetika, nikto to netvrdi. Su produkty, ktore su vynikajuce ale aj produkty, ktore neoslovia (zvacsa sposobene nespravnou aplikaciou ale to je o inom). Najzaujimavejsi je z mojho pohladu na Autoglyme pomer cena-vykon. Za cenu beznej benzinkovej "korytnacky" sa vies dostat k serioznej kozmetike, ktora funguje.
Treba si taktiez davat pozor a neporovnavat hobby s profesionalnou triedou (ine produkty, ina aplikacia). Hobby produkty pre koncoveho zakaznika su mixovane a pripravene tak aby toho mohol co najmemej pokazit :mrgreen: A teda aj vysledok vo viacerych pripadoch nemusi byt az tak ohromujuci ako pri triede profesional.
BMW 1M Coupe
BMW E53 4.8is
ex BMW F01 730d
ex BMW E30 318is
ex Mini Cooper S JCW
ex BMW 750i E65 LeMans Blau Individual
ex BMW 530d E61
ex BMW M3 E36
ex BMW M5 E39 LeMans Blau
ex BMW 325i E30
ex BMW Z3 coupe
ex Mini Cooper S
 
Užívateľov profilový obrázok
minco
Príspevky: 919
Registrovaný: 18.11.2010
Auto: BMW E46 330ci
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Podunajske Biskupice

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Nedeľa, 4. Marca 2012, 12:18

Duplo napísal:
Osetrenie auta akoukolvek kozmetikou nezvysi jeho cenu, no napomoze k predaju. Maximalne napovie kupcovi, ze o auto bolo starane a predchadzajuci majitel je isty druh fanatika (fajnsmekra)...ako uz spominali chalani vyssie.
Autoglym nie je ani zdaleka najlepsia kozmetika, nikto to netvrdi. Su produkty, ktore su vynikajuce ale aj produkty, ktore neoslovia (zvacsa sposobene nespravnou aplikaciou ale to je o inom). Najzaujimavejsi je z mojho pohladu na Autoglyme pomer cena-vykon. Za cenu beznej benzinkovej "korytnacky" sa vies dostat k serioznej kozmetike, ktora funguje.
Treba si taktiez davat pozor a neporovnavat hobby s profesionalnou triedou (ine produkty, ina aplikacia). Hobby produkty pre koncoveho zakaznika su mixovane a pripravene tak aby toho mohol co najmemej pokazit :mrgreen: A teda aj vysledok vo viacerych pripadoch nemusi byt az tak ohromujuci ako pri triede profesional.



Profi trieda sa riedi dá sa povedať na úroveň hobby, ale keď vieš presne ako to používať, výsledok bude tiež veľmi dobrý aj s hobby triedou...

AG za cenu benzínkovej korytnačky? Heh, Bežne korytnačka stojí okolo 5€, od autoglymu nič toľko nestojí :-) Na benzínke majú na tom taký rabat, že si ľudia naozaj myslia, že je to dobré :D
BMW E46 320d 100kW sedan
Toyota MR-2 115kW
Toyota Corolla 85kW
Toyota Auris 160kW
BMW E46 320d 110kW Touring - ex ale nadohlad
BMW E46 330ci 170kW - moja nová fesanda


Ako sa hovorí, k dobrému sa dobre vracia :)
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Autor témy
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Nedeľa, 4. Marca 2012, 13:13

No to mi je jasné, že auto, o ktoré bolo dobre starané je hodnotovo úplne inde ako nejaký matný zagrcaný šrot, ale ako bolo písané aj tuto vyššie, existuje mnoho prípravkov oveľa väčšej kvality, dokonca aj cenovo lacnejších ako Autoglym...Práve preto som tu založil túto tému, lebo pár ľudí tuto na fóre sa ide z Autoglymu rozpustiť na maslo a to mi je "viac" než divné... :thumbup:
P.S.: autokozmetika Meguiars je fakt špica, no ja ostávam aj tak verný 3M [-(
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Nedeľa, 4. Marca 2012, 16:33

mne sa osobne strasne paci v inzeratoch, ze auto osetrovane kozmetikou AUTOGLYM a pritom to auto ma pol roka :D
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
minco
Príspevky: 919
Registrovaný: 18.11.2010
Auto: BMW E46 330ci
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Podunajske Biskupice

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Nedeľa, 4. Marca 2012, 16:46

jurkyLE napísal:
No to mi je jasné, že auto, o ktoré bolo dobre starané je hodnotovo úplne inde ako nejaký matný zagrcaný šrot, ale ako bolo písané aj tuto vyššie, existuje mnoho prípravkov oveľa väčšej kvality, dokonca aj cenovo lacnejších ako Autoglym...Práve preto som tu založil túto tému, lebo pár ľudí tuto na fóre sa ide z Autoglymu rozpustiť na maslo a to mi je "viac" než divné... :thumbup:
P.S.: autokozmetika Meguiars je fakt špica, no ja ostávam aj tak verný 3M [-(


Ak nevieš robiť s danou kozmetikou tak každá stojí za hovno :-)
BMW E46 320d 100kW sedan
Toyota MR-2 115kW
Toyota Corolla 85kW
Toyota Auris 160kW
BMW E46 320d 110kW Touring - ex ale nadohlad
BMW E46 330ci 170kW - moja nová fesanda


Ako sa hovorí, k dobrému sa dobre vracia :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Nedeľa, 4. Marca 2012, 20:55

Poznam zopar majitelov peknych aut, ktori pouzivaju znackovu kozmetiku, no nedokazu si vymenit olej, nevedia, ze auto treba setrit kym sa nezohreje atd. Pri predaji auta napisu do inzeratu, ze auto ma nove stierace, nedavno menenu bateriu a vyprane koberceky, aby vzbudili dojem, ze o auto bolo dobre starane...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky AUTOGLYM

Pondelok, 5. Marca 2012, 01:03

fakt som bol minule na jednej pumpe a som pozeral korytnacku, stala pri rovnakych pripravkoch rovnako alebo viac ako AG

ag sa mi paci z hladiska, ze maju jak na stranke tak po nete popis/videa ako sa ma ich pripravok pouzivat, hoc niektore veci som si nasiel svoj postup ale budis, tak ci onak uz sa presuvam ku inym produktom, cleanyourcar alebo shinearama je plna neprebadanej kozmetiky na nasom trhu :)

osobne mam este valet pro, taktiez zazeram po sonuse, wolfe a tak dalej, je toho fakt vela
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Patkola1
Príspevky: 500
Registrovaný: 8.4.2011
Auto: BMW 330 XD Touring
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trencin

Re: Zvýšenie hodnoty auta používaním autokozmetiky

Utorok, 6. Marca 2012, 18:36

Celý autoglym strčí do riti Zymol, je to len Vosk! čistil som auto clayom, potom polyshing cleanerom AG a potom HD voskom od AG a výsledný efekt nebol lepší ako keď som ho hodil do gala Zymolom!

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných