... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

nekuri

Utorok, 3. Januára 2012, 11:57

poradi mi niekto ked sa mi auto zohreje na rpevadzkovu teplotu do stredu asi po 5km ale kurit zacne az po 20km cca alebo skor len vtedy ked vytacam motor a mam 2.3i
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 17:51

dnes sa mi stalo to ze mi prehrialo motor skoro do cerveneho, a nechce mi kurit v aute je zima skla su zarosene odvzdusnil som to a potom sa to neprehrialo ale zle mi to v kabine kuri skor nekuri. prosim vas o radu?
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 18:01

ked si odvzdusnoval zapol si kurenie na maximalnu teplotu? toto mi pripada ako keby si tam mal este trochu vzduchu...
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 18:19

ked som odvzdusnoval tak som zapol max teplotu, ale proste hocikedy rano pobede ked idem sa odviest tak zarosene cele auto a nie a nie to odrosit az po 20km sa auto odrosi a zacne kurit teply vzduch, no a dnes sa mi stalo to ze sa mi auto z nicoho nic prehrialo do cerveneho tak som ho vypol nehal asi hodinu vychladnut potom som to dovzusnil az do kim nezacala bublat voda a zavrel a uz sa neprehrieva ale stale nekuri...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 18:48

treba skontrolovat aj vodny ventil, čo reguluje teplotu kabiny a odvzdušnoval si aj ten odvzdušnovak čo je na kurenie?
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 18:55

bavoracik, ty by si si mal dat najskor do poriadku motor, pretlakovat hlavu a zbrusit, vymenit tesnenie pod hlavou a aj komplet tesnenia chladiaceho okruhu (najlepsie kupit aj vsetky umelohmotne kolena na chladenie aj s vikom expanzky) a az potom odvzdusnovat... ak ti tlaci vzduch do chladiaceho okruhu mozes odvzdusnovat kazdy druhy den aby ti nieco nerozdrapilo ;) a okrem toho skontroluj elektronicku visco spojku (saharu) ci ti funguje
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 19:00

TT-SIMIK napísal:
treba skontrolovat aj vodny ventil, čo reguluje teplotu kabiny a odvzdušnoval si aj ten odvzdušnovak čo je na kurenie?

neodvzdusnoval som ten kde ho najdem?
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 19:02

ice.blade napísal:
bavoracik, ty by si si mal dat najskor do poriadku motor, pretlakovat hlavu a zbrusit, vymenit tesnenie pod hlavou a aj komplet tesnenia chladiaceho okruhu (najlepsie kupit aj vsetky umelohmotne kolena na chladenie aj s vikom expanzky) a az potom odvzdusnovat... ak ti tlaci vzduch do chladiaceho okruhu mozes odvzdusnovat kazdy druhy den aby ti nieco nerozdrapilo ;) a okrem toho skontroluj elektronicku visco spojku (saharu) ci ti funguje

pred nedavnom som kupoval nove koleno aj s hadicou od expanzsky... a odkial mi ma tlacit vzduch? a ako zistim ci je sahara ok dik za rady :)
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 23:46

takze nova moznost ku ktorej som prisiel vecernou jazdou bola taka a tak to je cely cas uz mi je jasne co to presne robi motor sa ako keby nezohrieva preto mi nechce ani ist teply vzduch do kabiny, spravil som teraz vecer 40km cca a motor ani moc teply nebol.. a zacalo mi ist teplo az na konci ked som motor vytacal a za jazdy mi pekne rucicka stoji v strede a ked zastavim a motor bezi volne, popripade podtacam ze idem 60km/h na 5tke tak vtedy mi ide do cerveneho, neviem uz ze v com moze byt problem pretoze chladiacu kvapalinu som daval v pomere 50:50 s destilovanou vodou daval som cervenu chladiacu kvapalinu, a nechapem to ze ked je motor studeny dokonca ani do kabine teplo nejde tak preco mi ide rucicka na palubnom do cerveneho?...fakt neviem co robit keby ste mi niekto poradil co to asi moze byt ako postupovat plus keby niekto v okoli Ilavi a Trencina vedel spravit diagnostiku a pomoct mi dakujem za kazdu radu vopred
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: nekuri

Štvrtok, 5. Januára 2012, 23:56

daj si pretlakovat hlavu ci ju nemas prasknutu ako som ti tu uz pisal asi mas prestrelene tesnenie ak nie celu hlavu a podfukuje ti do chladiaceho systemu (preto ti lietaju hadice a mas ich tvrde)... ak vypnes motor nepocujes sycaie vzduchu od niekial z motorvoej casti? saharu odskusas ze zapnes klimu a mala by sa ti tocit, tak isto by sa ti mala tocit ked sa ti prehrieva motor... daj to auto do ruk servisakom nech sa ti na to pozru... v opacnom pripade si spor peniazky na novy motor ;)

to je jedno ci stojis, podtacas alebo prudko pridavas... proste sa ti auto neuchladi... tento problem mal urcite aj predchadzajuci majtel len ti o tom nepovedal ;)

o prehrievani a tlakovani hadic je tu vela tem... pohladaj si ako sa to vo vela pripadoch riesilo... niekedy stacilo vicko expanzky niekedy nepomohla ani vymena hlavy ;)
 
Užívateľov profilový obrázok
1riso46
Príspevky: 172
Registrovaný: 7.6.2011
Auto: BMW 320D E46
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Humenné

Re: nekuri

Piatok, 6. Januára 2012, 00:28

moje bavo malo taku slabost... odzrkadlilo sa to termostatom novym a myslel som ze len ze len tesnenie bude zle ale tak trebalo mi vymenit aj hlavu takze vsetko new... radsej si to pozri a modli sa aby to bolo iba tesnenie lebo za hlavu si priplatis...
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

Re: nekuri

Piatok, 6. Januára 2012, 01:27

no hadice su ok nie su tvrde daju sa normalne macknut a motor je studeny takze nemam pocit ze by nevladalo ho nieco uchladit.. a neprehrieva sa mi to tak ze to ide do cerveneho ale tak ze ked zastavim tak mi ide do cerveneho a potom zas naspaet a beha si to ako chce doslova a ked idem tak je to normalne na 90C no ja dufam ze to hlava ani tesnenie nebude..preco si myslis ze to bude motor hlava?
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

Re: nekuri

Piatok, 6. Januára 2012, 11:59

takze bol som dnes u mechanika ten to nehal zohriet trosku to na mieste povytacal ked sa to ohrialo tak ovzdusnil a potom kukol vodu a tej bolo malo sme asi 2.5litra dolialy v pomer 50:50 potom sme to ovzdusnili zas a z expanzsky voda pekne stala a z ovzdusnovaka ked sme povolily tak vytekala a nebublala a motor sa zacal uz pekne ohrievat aj kurit, cize teraz bud ked som menil hadicu som zle ovzdusnil a dolial malo vody alebo mi odniakial vyteka voda
 
Užívateľov profilový obrázok
BavoracikE46
Autor témy
Príspevky: 364
Registrovaný: 2.11.2011
Auto: e39
Kraj: Trenčiansky

Re: nekuri

Pondelok, 9. Januára 2012, 17:39

no takze ovzdusnilo sa to dobre doliala sa voda lebo chybalo asi 2litre jedne dne ok a na druhy den na dialnici mi praskla expanzska, takze nakoniec pojdem dat pozriet hlavu ? pretlakuju a brebrusia mi ju aj v beznom servise?
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: nekuri

Pondelok, 9. Januára 2012, 18:54

v beznom servise ti auto rozoberu ale na tlakovanie a zabrus poputuje najskor do trnavy alebo inam kde to robia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných