... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Autor témy
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

e38 740i kopec problemov

Sobota, 5. Novembra 2011, 16:15

Ahojte

dnes za mnou bola 740i 1/97 na diag celkom v nalozi. Chalan sa stazoval, ze mu nejde multifunkcny volant (4 ramnieko multifunkcia), taktiez nevie ovladat navigaciu (4:3), radio a tak dalej.

Podla skusal som sa ako pripojit na modul mlf volantu, avsak bez uspesne, pokial sa nemylim, tie prve e38/9 mali nejaku samostatnu rj volantu, boli tam nejake rozdiely, alebo ako to bolo delene? Nefunguju tlacidla, ani trubka.


K navigacii, nejde radio, navi, tv. Podarilo sa mi pripojit na display, ten vsak vypisoval zmeny, pri tlaceni tlacidiel, avsak nic sa neudialo. Samozrejme ziadna chyba zavat nieje ani v tv module/navigacii/radiu. Pozeral som aj na kablovacku a vsimol som si, ze povodny majitel tam mal natahane rozne kable k tomu. Tv modul mal vsak nacvakane strasne malo kablov, prakticky mal len tv in, sound in a sync kabel, nasiel som vytiahnute 2 fastony, ktore neviem kam patria a potom dalsie 2 zaizolovane kabliky, s nalepkou, ze audio. Podla vsetkeho bolo nieco vytiahnute z tv modulu.


Podla mojich domienok volant - odisla rj volantu; navi - tie poprehadzovane kable, chyba nejaky, najskor nejaky na komunikaciu I-busu.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Sweden
Príspevky: 95
Registrovaný: 22.2.2011
Auto: 645ci(M6p)+e53 4.8is
Kraj: Zahraničie

Re: e38 740i kopec problemov

Štvrtok, 10. Novembra 2011, 23:35

Měl jsme stejné příznaky u své 530d E39,měnil jsem kroužek ve volantu,zkoušel jiné jednotky ale nakonec byl problém ve spínacím segmentu co je na spínací skřínce zevnitř(směr od volantové tyče) :wink:
Prílohy
bez_n_zvu_136.png
bez_n_zvu_136.png (58.35 KiB) 1470 zobrazení

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní