... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Manas
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 2.6.2008
Auto: BMW 530 D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Slovensko

E39, 530D, 10/2000 po facelifte pri klíme chveje motor

Sobota, 26. Marca 2011, 09:20

Caute. Mám taký problém ,že pri spustení klímy my padnú volnobežné otáčky nižšie ako normál a pod záťažou klímy my začne chvieť motor (prenáša sa to do celého auta trhá ním) ak ide na voľnobeh. Počas jazdy neni žiadny problém. Inak klíma funguje v každom prípade aj na voľnobeh aj počas jazdy. Chladič mám vyčistený, klíma je na novo natlakovaná, na motore sú všetky kladky nové (Ruvil) a menil som to celé aj s vodnou pumpou, nové sú aj silentbloky na motory aj remene (Continental). Dokonca aj ventilátor na klímu mám nový a plne funkčný. Mechanik my hovoril ,že budem mať odídené podtlakové čidlo ktoré by malo pri zapnutý klímy pridať voľnobežné otáčky len my nevedel povedať kde by sa malo nachádzať. Viete my niekto poradiť? Vďaka
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: E39, 530D, 10/2000 po facelifte pri klíme chveje motor

Sobota, 26. Marca 2011, 12:56

napadaju ma len 3 veci - nieje dobre dotiahnuty kompresor, kriva remenica (alebo zle osadena remenica na komresore), netlakuje ti dobre podtlakove cerpadlo.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Manas
Autor témy
Príspevky: 28
Registrovaný: 2.6.2008
Auto: BMW 530 D
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Slovensko

Re: E39, 530D, 10/2000 po facelifte pri klíme chveje motor

Nedeľa, 27. Marca 2011, 08:52

Skúsim pozrieť ale prvé 2 možnosti vylučujem po predu to sa kontrolovalo. Dodám ,že nerobí to stále iba občas a zväčša keď auto dlhšie stojí príklad: Odstavil som ráno auto po 8 hodine išiel som o 11 hodine na obed samozrejme bolo pekne teraz vo štvrtok bolo 19 stupnov tak som si pustil klímu na koľko mám auto tmavej farby a bolo v nom teplo a začalo my trhať autom na voľnobeh ale už keď som išiel z obeda tak auto išlo ako hodinky aj na voľnobeh pri zapnutej klíme.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: E39, 530D, 10/2000 po facelifte pri klíme chveje motor

Nedeľa, 27. Marca 2011, 17:46

ta netesnost v podlakovom cerpadle - dost vela systemov je nim napajanych - klapky v sani, egr ventil, brzdovy posilovac, silentbloky motora. cize ked nastartujes a trasie autom par sekund, niekde tam je netesnost, mne prvych 10 sekund auto velmi nebrzdilo v zime, taktiez triaslo motorom, teraz sa to asi nejako utesnilo a ide dobre (podtlakovu hadicku na brzdovom posilovaci som parkrat vyberal, takze tesnenie to ma za sebou, nove mam ale dam az do noveho posilovaca)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných