... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Autor témy
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

nejasná správa o konci x5?

Utorok, 16. Novembra 2010, 19:36

zdravím kolegovia

prestal pracovať posilňovač riadenia, pri otáčaní volantu prerušovanie hlásilo nedobíjanie batérie, pri zastavení sa auto triaslo akoby malo triašku - predok auta skákal ako keby...a nakoniec teplota oleja vyletela do červených čísel, až tak že som musel zastaviť nechať vychladnúť... totalne odpojilo posilňovač a bol som rád že som auto "odparkoval" na krajnicu, lebo hydraulika skolabovala. Kedže olej išiel do červených čísel jediné čo ma napadlo bolo doliať vodu do chladiča. A pomohlo to auto bolo pojazdné, dokonca aj posilňovač funguje, proste potom nebol žiadny problém. ALE!

Stalo dnes večer tak som nemal možnosť zistiť čo to mohlo byť, hlavne keď som videl únik nejakej tekutiny, ktorá vyzerala ako olej...
Najprv som si myslem že mi prdol remen poháňajúci vodné čerpadlo, klimu, a že mi vyvrela voda, ale remen je v poriadku...
Potom som myslel že mi prdol cely chladič, tiež nie lebo ked som nalial vodu tak netieklo nič, dolial som 2 litre.

Pod kapotou to vyzera ako keby tam niečo "buchlo" ten olej je všade...,možno praskla hadica,ale od čoho? Od posilňovača riadenia...

Snáď som to vykreslil tak že budete možno vedieť poradiť čo sa asi tak mohlo stať. Je jasné že pojdem do servisu, ale aj tak by som rad vedel či sa vam niečo podobné stalo...

vďaka
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Autor témy
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: nejasná správa o konci x5?

Streda, 17. Novembra 2010, 19:07

a ešte jedna vec

auto ide, ale vobec nekúrim, takže idem si kúpiť rukavice, spodky a ostatnú zimnú výbavu aby som nezamrzol.
takže ak uvidíte šialenca v x5 s ušankou na hlave tak som to ja :lol:
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Autor témy
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: nejasná správa o konci x5?

Štvrtok, 18. Novembra 2010, 22:40

Dnes som dolial do chladiča ďalšie dva litre vody, lebo voda ktorú som nalial v utorok zmizla...
Auto začalo po čase kúriť =D> . Predpokladám že bol problém s výmeníkom a chladičom.
Zajtra upresním,

to be continued...
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Autor témy
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: nejasná správa o konci x5?

Piatok, 19. Novembra 2010, 13:18

tak predsa len bol problem s vodnym cerpadlom.kladka a remen spôsobovali cely problem.Miznutie vody tiez sposobene vodnym cerpadlom.

takze aby ste vedeli ak nieco podobne stretne vas.
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: nejasná správa o konci x5?

Pondelok, 6. Decembra 2010, 11:49

pekny monolog :) som rad, ze si to vyriesil..este pre upresnenie..o aky model slo? E70 ci E53? Rocnik, motor...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Autor témy
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: nejasná správa o konci x5?

Pondelok, 6. Decembra 2010, 20:13

Ahoj
som rád že sa monológ páčil :wink:
mám E53, 2002

a ešte jedna informácia :
1/ na vodnej pumpe bolo zadreté ložisko , tak keď som to už menil, tak som vymenil aj termostat, vodnú pumpu a rozvody
2/ v podstate isté indície že sa niečo deje mi dalo aj webasto, lebo nekúrilo tak ako malo a myslel som že je problém s webastom ale podľa mňa to bola už vtedy vodná pumpa.

No veď človek sa stále učí...
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: nejasná správa o konci x5?

Streda, 8. Decembra 2010, 09:18

a najazdene mas na tom kolko?
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Autor témy
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: nejasná správa o konci x5?

Streda, 8. Decembra 2010, 17:02

260
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: nejasná správa o konci x5?

Streda, 8. Decembra 2010, 21:32

kurnik to sa ti tie veci porucili do vecnych lovist dost skoro nie? inak..paradny nazov temy...by ma zaujimalo, kolko ludi to pochopilo, ze na co resp, aky film to je narazka :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
rxe
Príspevky: 84
Registrovaný: 7.9.2010
Auto: E 53 4,4i v8
Kraj: Bratislavský

Re: nejasná správa o konci x5?

Štvrtok, 30. Decembra 2010, 22:17

ja som to pochopil hned , #-o ](*,)

lebo sa mi to iste stalo dnes .
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: nejasná správa o konci x5?

Pondelok, 3. Januára 2011, 06:39

rxe napísal:
ja som to pochopil hned , #-o ](*,)

lebo sa mi to iste stalo dnes .

nasere..ja uz mam auto tiez vyse tyzdna nepojazdne...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
robertoX5
Príspevky: 6
Registrovaný: 27.7.2010
Auto: BMW X5 4,6is (E53)
Kraj: Bratislavský

Re: nejasná správa o konci x5?

Štvrtok, 20. Januára 2011, 23:08

Chalani , ja som taký pekný darček dostal na nový rok od auta, že keby mi ho nebolo ľúto, tak ho polejem benzínom a zapálim.
31.12.2010 cca medzi 18-19h na ceste na chatu do Hybe, pred Belušou mi autom trhlo, zrazu vypísalo chybu že prevodovka v núdzovom režime. Na najbližšom odpočívadle som zišiel dole z diaľnice. Volal som známemu že čo sa dá robiť. Odporúčal mi že mám odpojiť baterku na chvíľku, nech sa všetko resetne, že potom by malo všetko naskočiť OK , a že keď nie tak je nejaká závada na prevodovke , že dá sa ísť ďalej, ale čim skôr do servisu ,.Tak som to aj spravil , ale závada po chvíľke znovu naskočila . Otočil som sa a rozhodol že idem doma po druhé auto. Počas jazdy bolo cítiť mierne cukanie, spotreba 24,6 l/km benzínu, teplota oleja 110°C . Zastavil som sa na benzinke na chvíľku a , keď som znova vyštartoval tak auto par kilometrov išlo bez problémov , potom znova naskočila ta porucha . Zopakoval som prestávku na dlhší čas, po tej mi auto vydržalo bez problémov až do BA.
Po Silvestri som zbehol do BMW na diagnostiku , ukázalo sa že na prevodovke odišiel wandler spojka a ďalšie 3 ventile sú v ťahu . Oni prevodovky neopravujú , tak že čaká ma výmena prevodovky , že keď im ukážem 5000-6000€ že začnú sa so mnou baviť.
Dostal som Typ na chalanov ktorý opravujú prevodovky , tak zatiaľ som cenovo medzi 1500-2000€
Ale aby som nemal toho dosť, tak minulí týždeň večer keď som sa vrátil domov, začul som klepanie z motoru . Zistilo sa že zo šponovacich kladkách opadal teflonov ý návlek , a rozvodová reťaz búchalo o prso motora.
Momentálne sa opravuje tá chyba s reťazou a až potom môžem dať opraviť prevodovku. Nemám ani najmenšie tušenie že kedy si sadnem znova do X5ky .
 
speedfred
Príspevky: 1993
Registrovaný: 3.8.2006
Auto: KTM XBow
Kraj: Žilinský
Bydlisko: EU

Re: nejasná správa o konci x5?

Piatok, 21. Januára 2011, 18:11

ako sa vravi: na posrateho aj hajzel spadne

to teda nezavidim. kolko mas km a ako mas dlho auto?
 
Užívateľov profilový obrázok
M.B.W.
Autor témy
Príspevky: 284
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Kočovce

Re: nejasná správa o konci x5?

Piatok, 21. Januára 2011, 20:35

RobertoX5

ohladne tej prevodovky: ako sa chovala pred tou poruchou, zdalo sa ti niečo divné, niečo čo predtým nerobilo? Pýtam sa preto lebo mám už 260 km, predchádzajúci majiteľ menil (vraj) prevodovku pri 160 km, z toho mi vychádza ak s tým jazdil jak "blázen" a to asi jazdil lebo ked som ho bral tak priemerna spotreba bola 12litrov, mohol by som začať šetriť aj ja na darček pred letnou dovolenkou :-(.
_______________
2002 X5 E53 3.0d ex
Nissan Note Ex
Daewoo Nexia Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
chefino
Príspevky: 1438
Registrovaný: 22.1.2009
Auto: E60 530xd LCI
Kraj: Bratislavský

Re: nejasná správa o konci x5?

Piatok, 21. Januára 2011, 23:07

M.B.W. napísal:
RobertoX5

ohladne tej prevodovky: ako sa chovala pred tou poruchou, zdalo sa ti niečo divné, niečo čo predtým nerobilo? Pýtam sa preto lebo mám už 260 km, predchádzajúci majiteľ menil (vraj) prevodovku pri 160 km, z toho mi vychádza ak s tým jazdil jak "blázen" a to asi jazdil lebo ked som ho bral tak priemerna spotreba bola 12litrov, mohol by som začať šetriť aj ja na darček pred letnou dovolenkou :-(.


A to máš aký motor v tej X5? Lebo ak V8 a priemerka 12, tak jazdil na klobúka :) Toľko som mal na 540i.
Ale asi máš 3.0d alebo 3.0i, predpokladám.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných