... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

e38 motor info

Štvrtok, 4. Novembra 2010, 17:57

zdravim, neviem ci tu uz takato tema je, ale ja som ju nenasiel...chcem sa spytat...ktory motor je v e38 (STATISTICKY) najspolahlivejsi a najmenej narocny na udrzbu? je jedno ci benzin alebo nafta.a druha vec, je lepsi automat, alebo manual? myslim co sa tyka udrzby a vydrze nie komfortu :)

pytam sa pre to, lebo silno uvazujem nad e38 :)

dakujem
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Wajco
Príspevky: 409
Registrovaný: 23.9.2008
Auto: 730d E38
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Veľké Zálužie

Re: e38 motor info

Štvrtok, 4. Novembra 2010, 19:51

Ak sa nemýlim, tak si študent. Ja tiež, samozrejme pracujúci a myslím že ideál pre mňa, aj pre teba je 30d. Živiť aj servisovať zvládam v pohode. Ročne najazdím tak 12000km. Spotrebu mám 8,5l dlhodobú a jazdím tak 40% mesto 60% vonku. Na údržbu je určite lacnejší manuál, ale ten máš jedine v benzíne a aj to veľmi zriedka. Hovorím môj názor a moje skúsenosti, štatisticky ti bude musieť poradiť niekto iný.
Obrázok
 
wehr
Príspevky: 49
Registrovaný: 27.6.2010
Auto: BMW X3 3.0sd
Kraj: Zahraničie

Re: e38 motor info

Štvrtok, 4. Novembra 2010, 21:59

Nazdarek,ja mám 740i s manualnou prevodovkou a spotrebu mám okolo 10-11l kombinovane pravdaže s mojou šetrnou jazdou.Som nad mieru spokojný.S dieslami nemám skusenosti.Ja si myslím že najoptimálnejší výber je 740i v zachovalom stave.Mne sa absolutne nekazí a ročne jazdím tak okolo 40000km.Základom je zachovalý stav.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: e38 motor info

Štvrtok, 4. Novembra 2010, 22:58

no, toto je dobra otazka... statisticky najspoahlivejsi... neviem ci niekto ma statistiku. Pokazit sa ti moze hocico, sedma je narvana elektrikou, cize skor, ci neskor sa nieco pokazi. to jest, cim vacsia vybava, tym nakladnejsi servis ked sa ineco posere. ja mam osobne 4.4bezin automat. v sedme by som manual nechcel, to sa tam nejak nehodi. a spolahlivost motora? no auto ma 10rokov. udajne 230 000km. Odisla mi zatial len vaha, snimace vacky, termostat a hadica. cize investicia na nejakych 600eciek cca. V podstate najlacnejsi motor na udrzbu, resp. najdostupnjesi je 2.8i alebo 2.5tds, lebo sa montovali do vsetkych rad, aj ked o TDS mame svoj nazor (vela kratpreberany motor na fore) potom vyssie obsahy ako 3.0d, alebo 4.0i, 4.4i boli montovane este do 5er, cize tiez sa to da dost lahko zohnat (aj ked osobne tieto veci kupujem vyhradne v bavarii) ale uz potom 4.0D je motor vysostne len pre sedmu. ked som sa rozhodoval ja, mal som jednu v merku, lebo cenami boli nizsie ako benziny, ale ked som hladal na nete turba do tohto motora, tak aj ebay ma sklamal. o 12 valci asi nema zmysel sa ani bavit, kedze su to dva motori na jednej kluke, to jest dve RJ, dve vahy, vlastne vsetko krat dva. ale zasa ked ti jedna strana skape, kludne mozes dost do servisu. to u inych motoroch nemas sancu.

len tazko sa hovori, ktory motor je dobry, ked nevieme ucel, na co to chces. Ked mas na aute najazdit menej ako 10 000kmrocne, tak sa auto neoplati kupovat, lebo tam nieje navratnost. ked najazdis menej ako 20 000km rocne, tak je nezmysel kupovat sedmu, lebo tiez nemas navratnost. to je to iste, ako keby som si kupil zehlicku, bola by mi v podstate na nic, ale kludne by som mohol hovorit, ze mam zehlicku.

V podstate, si to zrataj, kolko km prejdes, kolko ta vyjde poistka, spotreba, daj si nejakych 200eciek mesacne rezervu na diely (nevies co sa moze pokazit,len ta posrta vaha stoji cez 300eciek) gumy, letne, zimne, a potom si zrataj, kolko eciek ta vychadza jeden kilometer.
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: e38 motor info

Štvrtok, 4. Novembra 2010, 23:49

fuu, no tak pekne postupne :) Wajco: ano som student aj ja, preto ak by som kupoval sedmu, rozmyslam aj nad naftou

wehr: presne nad touto motorizaciou som uvazoval ale asi s automatom. tak ako pisal Jannci, do sedmi je asi praktickejsi, ale mozno nie :)

Jannci: ty si mi to tu pekne zhrnul :) no uz som spominal, som student, ale studujem az v Plzni, takze to mam cca 600Km domov, takze rocne spravim cca tych 20 000, mozno viac, mozno menej (skor viac :) ) teras mam 1.8i...je to take priemerne vozenie, ale zatial je ten motor v podstate bezporuchovy...
je mi jasne ze na R6 budu asi diely dostupnejsi ako na V8 ale ta v8 ma strasne laka, no mam pred nou respekt, ajked viac ludi mi povedalo, ze su to pomerne kvalitne a bezporuchove motory.co je na tom pravdy? o W12 pre istotu ani neuvazujem :D

co sa tyka spotreby, myslim ze tu asi nieje co riesiet...teras mam na 1.8 pri veeelmo lahkej nohe tak 6-8 tak myslim ze ten liter/dva hore az taky problem nebudu, a myslim ze by to bolo dobre vykompenzovane tym pohodlim a velkolepostou jazdenia na 7er :)

aa len taka mala otazka, co poviete na toto?

http://bmw-rad-7.autobazar.eu/740il-long-version-id1869848.html
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: e38 motor info

Piatok, 5. Novembra 2010, 08:24

ono problem je v tom, ze statistika je ti v konecnom dosledku na prd, pretoze na nej jazdit nebudes :) Statisticky je aj podla mna asi najlepsia volba 740i, ale to neznamena ze nemozes chytit nestastny kus na ktorom sa nieco posere. S tym, ze si student, tak by som ti skor poradil asi tu 728i, ktora by mala byt v pripade oprav lacnejsia
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: e38 motor info

Piatok, 5. Novembra 2010, 08:37

pekna masinka, aj dobre nabusena (az teda na tie chromove doplnky). Ale ze to je ministrove auto, tomu by som neveril :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: e38 motor info

Piatok, 5. Novembra 2010, 08:37

na tom inzerate, neviem co tam kto robil, ale origo hrube hadice na chladici nemaju tu zeleznu eskapasku, ale je to lisovane do rychlospojky.
 
Užívateľov profilový obrázok
porter
Príspevky: 131
Registrovaný: 27.5.2007
Auto: e30 325i, e38 740i
Kraj: Trenčiansky

Re: e38 motor info

Piatok, 5. Novembra 2010, 11:17

Jannci napísal:
na tom inzerate, neviem co tam kto robil, ale origo hrube hadice na chladici nemaju tu zeleznu eskapasku, ale je to lisovane do rychlospojky.

myslim ze maju, aj ja som ich tam mal, aj s logom BMW a aj som podla ETK take iste objednal v BMW ked som menil chladic a hadice, az tie novsie s Vanosom to myslim mali inak s tymi rychlospojkami, tak isto na kureni


k teme, statistika ti prd pomoze, dolezite je konkretne auto, hlavne nepozerat na km na budikoch, ale na realny stav, tieto auta maju len velmi vynimocne malo km a od toho sa to dost odvija, teda aky ma servis za sebou s tym spojeny. V8 sice najazdia milion km, ale patricny servis je k tomu potrebny.A casto asi najdrahsie problemy byvaju s automatmi, ked to tak zbezne sledujem, kedze sa tu o ne nikto nestara. Tym by som ja asi zacinal pri kupe, ako radi prevodovka za studena a za tepla a potom vsetkych tych milion inych veci :D
e38 740i '98 286PS - jazdi dopredu a dozadu
e30 325i @ M50B25 192PS - stoji a hnije

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných