... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Nase/Vase krizove situacie!

Štvrtok, 15. Júla 2010, 16:38

Myslim ze takato tema neexistuje, tak by sme ju mohli rozbehnut.

Ide o to, napisat sem nejaku krizovu situaciu, ktora sa mohla skoncit horsie ako v reale dopadla a to z roznych okolnosti.
Predsa kazdemu sa stane ze ci z vlastnej alebo z inej viny dojde ku krizovej situacii v premavke, na ceste atd.

A ked som tuto temu otvoril, tak pridam svoju skusenost.

Dnes sa mi potvrdilo ze stoji pri mne strazny anjel. Bol som na ceste domov, a na dvojprudovke v meste (amfik kosice smerom hore) som sa preradzoval z laveho pruhu do praveho, kvoli tomu ze predomnou islo auto o dost pomalsie ako ja a chcel som sa dostat pred neho a potom odbocit do prava. Skutocnost ze som siel priblizne o 30-40km/h viac ako to je povolene je samozrejme moja vina a nevykrucam sa z nej. Takze som hodil smerovky, preradil som sa, a uz som bol pri predbehovanom aute v urovni 1/2 dlzky auta, a prave v tomto momente sa z vedlajsej cesty spustilo do mojho pruhu auto, ktore sa akurat pohlo. Bolo to cca 5-8m predomnou, a stihol som len rychlo dupnut na brzdy a snazit sa vopchat do priestoru medzi dve auta kde sa vopchat nedalo (nastastie tam je novy asfalt, a moje gumy prekvapili ze pri extremnom brzdeni drzali stopu a dalo sa vybocit, bez abs na hranici smyku). Nastastie gumy sa osvedcili, ubrzdil som fakt na centimetre a ako nahle som sa dostal za predbehovane auto som to strhol za neho. Bol to reflex a cele to mohlo trvat 1-2sek, ale anjel strazny mi dopomahal, nikomu sa nic nestalo, ale spotil som sa pri tom riadne a zostarol o par rokov.
 
Užívateľov profilový obrázok
xH4wK
Príspevky: 357
Registrovaný: 11.4.2010
Kraj: Košický

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Štvrtok, 15. Júla 2010, 17:42

Tiez som zazil adrenalin v KE ako je teraz ta obchadzka pod mostom ked chce ist clovek cez nameste smerom k stadionu, tam som sa otocil o 180 stupnov, pretoze som neprisposobil jazdu tomu ze prsalo, siel som pomaly ale potom som v strede zakruty pridal plyn a uz to so mnou slo.
Len mi lietalo v hlave ta dpc asi niekde jebnem predny naraznik zkoncil asi 1 cm od betonoveho zrazu... aj pri mne asi stal strazny aniel vtedy, stihol som len stiapnut na brzdy a zmiernit to co sa prave dialo no na mokrej ceste mi nic nepomohlo, holt nebol som zvyknuty na zadokolku :)
Nastastie sa nikomu nic nestalo, cesty boli prazdne lebo bol statny sviatok ... si budem davat sakra pozor co robim...nebolo mi vsetko jedno
 
Užívateľov profilový obrázok
BMino
Príspevky: 6540
Registrovaný: 28.12.2006
Auto: modre
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Štvrtok, 15. Júla 2010, 21:55

kedze som z KM, krizovych situacii zazivam denne dost, jedna taka co by stala za spomenutie sa stala asi 4 dni dozadu, ked som siel vecer okolo 11 cez mesto po dost tmavej ulici, kde sa naviac nesvietilo, a ked zrazu v zakrute sa predomnou v strede mojho pruhu objavila neoznacena paleta plna obrubnikov, este ze nic neslo v protismere ](*,)
e91 330d
e90 320d - ex
Land Cruiser 90 3,0 td
2000 CA - ex
Pajero 2,8 td intercooler FL - ex
e46 330d touring M-paket II - ex
e36 320i limousine M-paket - ex
e36 M3 coupe SMG - ex
e30 320i coupe M-Technic - ex
---------------------------------
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Štvrtok, 15. Júla 2010, 21:56

ja mam krizovu situaciu vzdy ked natankujem FULLku
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Štvrtok, 15. Júla 2010, 22:22

H@wk napísal:
Tiez som zazil adrenalin v KE ako je teraz ta obchadzka pod mostom ked chce ist clovek cez nameste smerom k stadionu, tam som sa otocil o 180 stupnov, pretoze som neprisposobil jazdu tomu ze prsalo, siel som pomaly ale potom som v strede zakruty pridal plyn a uz to so mnou slo.
Len mi lietalo v hlave ta dpc asi niekde jebnem predny naraznik zkoncil asi 1 cm od betonoveho zrazu... aj pri mne asi stal strazny aniel vtedy, stihol som len stiapnut na brzdy a zmiernit to co sa prave dialo no na mokrej ceste mi nic nepomohlo, holt nebol som zvyknuty na zadokolku :)
Nastastie sa nikomu nic nestalo, cesty boli prazdne lebo bol statny sviatok ... si budem davat sakra pozor co robim...nebolo mi vsetko jedno



"Monaco" :D tuto zakrutu zrejme kazdy z nas kosicanov dobre pozna, je tam sakra vyjazdeny asfalt, a vobec neje problem na suchom tam dostat hodiny. Ja tamat chodim velmi rad, dobre sa tam uci chodit bokom, ale iba ked nie je ziadna premavka. Za mokra som len raz skusal a hned ma to chcelo otocit.

Taketo vyjazdene asfalty su pomerne na vela miestach a je to kua velky rozdiel, napr pri hypertescu to je tiez dost zakerne, hlavne za mokra.
 
Majki1
Príspevky: 85
Registrovaný: 25.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Štvrtok, 15. Júla 2010, 23:38

Krizovu sytuaciu raz za cas dostane kazdy...Uz ani neratam kolko ich bolo a na Bavorci som ich mal par...
Naposledy vcera,ked si to valim po takej vedlajsej ceste v noci o jednej.Vybehnem zo zakruty (nakupene asi 100) a z nicoho nic sa zjavy v ceste strom a vedla neho Tatra-uz tam hned bolo ABSko.Ten blazen si nakladal a prekladal drevo na Tatru.

Hodiny som este nedostal-ale aj to pride a dufam,ze ho neroscetnem...i ked to presmikuje i za dazda...uvidim,ako sa mi bude v zime jadit-ak zle-pojde z dvora a kupim neaku 4.kolu.
 
Užívateľov profilový obrázok
Peter540
Príspevky: 399
Registrovaný: 2.8.2008
Auto: E34 540i
Kraj: Trnavský
Bydlisko: trnava

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Piatok, 16. Júla 2010, 02:37

ja som mal tiež semtam niečo ,napr. išol som si vnoci na 520ke po tescovom parkovysku a len som pozrel na sekundu bokom a jak som pozrel predseba, vydel som rover na anglickych značkach uplne bez zapatych svetiel prechadzal predomnou z jednej strany na druhu ,chybalo velice malo a nabral by som ho do boku idiota, asi ta najhoršia situacia je ked mam za sebou fízlov ,stale ma prenasleduju a kontroluju neh idu dop... dokonca ma aj pred domom zastavili :evil:
BMW 540iA E34
BMW 525tds E34 ex
mazda 323 BG 1.7D ex
audi 80 1.8 ex
BMW 520i E34 ex
škoda forman ex
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Piatok, 16. Júla 2010, 08:24

Moja krizovka :

zuzenie na dialnici do praveho pruhu, 3 kilometre pred zuzenim tabula cca 2 kilometre pred zuzenim uz kolona v pravom pruhu a lavy volny. Tak som pri rychlosti cca 190 pustil nohu z plynu a ze tam dojdem na zaciatok toho zuzenia a tam sa zaradim. To sa ale ocividne nepacilo deduskovi vo felde, ktory mi to poslal z praveho pruhu do laveho a zastavil tam. Moja rychlost v tej chvili cca 150. Dobrzdil som za nim tak na 10cm, vlasy dupkom a neskutocne nasrany. Vyletel som z auta, za mnou sa pridal este typek z mercedesu ktory letel za mnou a tiez brzdil aj silou vole. Co sa stalo potom uz na slusne servery nepatri.
 
Užívateľov profilový obrázok
depressman
Príspevky: 546
Registrovaný: 25.3.2010
Auto: BMW E39 530i
Kraj: Košický

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Piatok, 16. Júla 2010, 08:45

Heh mno ja som si to palil celkom slusne po Triede SNP v KOšiciach smerom od Nemocnice k WhiteHousu, isiel som v pravom pruhu asi 100km/h lebo auta v lavo sa vliekli tak som ich obehoval z prava, ked tu zrazu modra felicia kombi co bola v tu chvilu vedla mna sa rozhodla bocit v pravo ze ma vytlaci z cesty. Keby ze to nieje v tom useky oproti Slovnaft benzinke (je tam take male parkovisko) tak vyjdem niekam na chodnik. Brzdy piskali, mne srdce buchalo, normalne som sa spotil za tu kratku chvilu. Zastal som cca 30cm od stlpu verejneho osvetlenie a naj.bany vystupil von. Chalaniska co stali pri bloku pod Stavkovou kancelariu skandovali vsetci ze PRI.EB MU! PRI.EB MU! PRI.EB MU! :mrgreen: Dosiel som k chlapikovy na felde ze mu natrhnem sandal a pozeram v aute sedi vystraseny dedusko...))) tak som sa otocil a odisiel som prec. Chudak podla mna si urcite musel vyprat gate. :mrgreen:
BMW E39 530i, 5/2001 M-Packet
 
Užívateľov profilový obrázok
depressman
Príspevky: 546
Registrovaný: 25.3.2010
Auto: BMW E39 530i
Kraj: Košický

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Piatok, 16. Júla 2010, 08:54

Mal som predtym este jednu krizovu situaciu, to som ale poslal E30tku do zvodidiel... njn nieje sa cim chvalit, bola to hlavne moja chyba, bol som este mlady a nerozvazny a neprisposobil som rychlost jazdy, stave vozovky a mojim schopnstiam. Oprava ma vtedy vysla na 20tis. (auto na stolicu, kapota, blatnik, svetla, chladic) Kebyze nemam znameho co ma servis a cast spravil na protisluzbu tak neviem ako by som sa pred 10timi rokmi z toho vysekal.
BMW E39 530i, 5/2001 M-Packet
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Piatok, 16. Júla 2010, 13:36

v kosiciach ked mas hocico nad 50kw mas kazdy den postarane o krizovu situaciu. snp tam ako opisujes tak par metrov dalej som obiehal dajaku feldu z prava, lenze vecsia sranda ze octa co sla predomnou sa ju rozhodla zobrat zlava cez odbocovaci a potom sa nemala kde zaradit kedze som tam bol uz ja, tak to chcel skusit cezomna, potom som videl ako mi 4 keketi v nej ukazuju vztyceny prostrednik.

v piatok som zase cez to nase monaco bral kolonu v pravom a snazil sa zapichnut pred 1er, krasne slnecne pocasie, no gumy sa rozhodli ze pojdu rovno hoc som mal vytocene dolava, kopanec do brzdy to vyriesil.

ozajstna krizovka, ktoru sa mi nepodarilo nevyriesit sa mi stala pred rokom, asc mi zabralo ked uz bolo po vsetkom a trhlo ma opacnym smerom, priamo oproti stlpu, zastal som bohuzial az 5 cm za jeho zaciatkom.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Piatok, 16. Júla 2010, 14:00

to je ta zla stranka elektroniky, ze su situacie kde by prave bez jej asistencie bolo fajn.
 
BambusSK
Príspevky: 68
Registrovaný: 19.2.2010
Auto: BMW 530i E39
Kraj: Žilinský
Bydlisko: ZA

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Piatok, 16. Júla 2010, 15:00

u nas na sidlisku je krizova situacia vzdy na krizovatke kedze nie su znacky urcujuce prednost tak kazdy si mysli ze rovna cesta ma prednost ziadne pravidlo pravej ruky #-o prednost neprednost zakazdym zabrzdit pozret ci nejde nejaky lokal sade rajder a az potom ist [-o<
 
Užívateľov profilový obrázok
matyson
Príspevky: 1702
Registrovaný: 17.3.2009
Auto: e84 X1
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Prievidza

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Piatok, 16. Júla 2010, 15:13

Pár dni dozadu,prázdna cesta teplo ako v riti,hudba,otvorená strecha a ťažká noha.Pravouhla zakruta,mierne brzda,ale auto už skoro v zákrute.Pneu už pišťanie a oči nalepene na obrubnik a budovu.Už som si predstavoval polamané Alu a nárazník na sračku.
Stocil volant,zadok uletel aj na valcoch 265 ale fuuu prešiel som.
Ps:vlastná blbosť.
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: Nase/Vase krizove situacie!

Nedeľa, 18. Júla 2010, 21:03

dialnica praha - brno, v casti kde bola obmedzena premavka, presmerovana do jedneho pasu (z mojho smeru do opacneho - laveho), dva pruhy v kazdom smere, lavy dost uzky (predbiehanie kamiona len velmi natesno). ponahlali sme sa, je tam tusim 80 a isiel som tak 100. predbiehal som jeden kamion, bol som na urovni jeho poslednej napravy ked zacal ist mierne do lava a mierne ma vytlacil ku stredu kde odelovali s protismerom take tie pasikave bielo cervene znacky neviem ako sa volaju :) no a nejake som chytil, nastastie ten vrch je len plast tak to vela skody nenarobilo, ale podstavec tej znacky urobil dobru supu s kolesami. nevidel som ze o kusok to obmedzenie konci a premavka pojde naspat do praveho pasu dialnice, a ten kamion si zjavne potreboval trochu nadbehnut... nastastie som hned brzdil, kamion bol opat predo mnou a nedostali sme sa do kontaktu. takze odniesol si to viacmenej len podvozok, ten je aj tak zrely na vymenu ktora bude cochvila. vnimam to cele ze to skor bola moja chyba, aj ked som si fakt nevsimol ze to obmedzenie konci. ani tabule o konci obmedzenia som si nevsimol ak tam nejake boli.
alebo v zime ked sme sli na vikend na chopok, na juznu stranu, dost sa smykalo aj ked bolo posypane, ale bolo vela ladovych ploch kde sa posyp neudrzal, a moje zimne pneu boli uz na hranici pouzitelnosti. siel som maximalne tak 40, a v jednej zakrute mi dost uletel zadok... uz sme sa videli v zaveji, ale s trochou stastia to bolo po par kontrach ok :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných