... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Marek-WAR
Príspevky: 487
Registrovaný: 30.12.2011
Auto: BMW E91
Kraj: Zahraničie

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 19. Septembra 2013, 07:45

Ahoj mám problém se zatékanim. Teče mě voda na okraj sedačky za spolujezdcem v zadu. Podlaha je všude suchá. Kape tiše shora dveří. Auto by nemělo být bourane. Je to E91 před fl. Těsnění jsem ošetril silikonovym olejem aby se vzpruzilo trochu to pomohlo. Nemá s tímhle nikdo zkušenosti ?
 
dibarbora
Príspevky: 158
Registrovaný: 22.1.2013
Kraj: Žilinský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 19. Septembra 2013, 19:25

pravdepodobne ti nedolieha dobre tesnenie, pozrel by som ako mas usadene dvere, mozu slabsie doliehat. Potom uz len pokus s penovou paskou ako to bolo spomenute v tomto vlakne skor.
 
Užívateľov profilový obrázok
vado
Príspevky: 34
Registrovaný: 22.5.2012
Auto: E91 318D
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 19. Septembra 2013, 19:29

Ja by som to riesil tak ako som pisal predtym, rozobral by som dvete a pretesnil by som to. Navod s fotkami som nahodil par stran dozadu. Inak super, ze takto nezatekaju ani felicie :D kvalita
Podla mna to zateka tak, ze voda sa dostane popri okne a potom sa dostane pod calunenie dveri a vytecie priamo do auta, takze gumene tesnenie na dverach s tym nema suvis, preteka to cez tesnenie vnutri dveri.
 
dibarbora
Príspevky: 158
Registrovaný: 22.1.2013
Kraj: Žilinský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 19. Septembra 2013, 19:55

vado napísal:
Ja by som to riesil tak ako som pisal predtym, rozobral by som dvete a pretesnil by som to. Navod s fotkami som nahodil par stran dozadu. Inak super, ze takto nezatekaju ani felicie :D kvalita
Podla mna to zateka tak, ze voda sa dostane popri okne a potom sa dostane pod calunenie dveri a vytecie priamo do auta, takze gumene tesnenie na dverach s tym nema suvis, preteka to cez tesnenie vnutri dveri.

Lenze on pise, ze mu to kvapka zvrchu dveri na sedacku, to s vnutrom dveri suvisiet nebude.
 
Marek-WAR
Príspevky: 487
Registrovaný: 30.12.2011
Auto: BMW E91
Kraj: Zahraničie

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Piatok, 20. Septembra 2013, 05:20

dibarbora napísal:
Lenze on pise, ze mu to kvapka zvrchu dveri na sedacku, to s vnutrom dveri suvisiet nebude.

Ano tece me to z vrchu dveri na sedacku ne moc ale kapky tam su musim asi pretesnit horni stranu tesneni dveri
 
Creoon
Príspevky: 216
Registrovaný: 25.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re:

Pondelok, 23. Septembra 2013, 10:14

Tak som sa popytal v bmw na to preco zatekaju auta. Dostal som odpoved ze ak odlepite izolacnu foliu na dverách a date ju nazad casom sa odlepi a preteka voda cez dvere do auta. Teda tuneri co si robili repraky uz možno tusia preco im zateka do auta. Treba tu foliu objednať v bmw. Aby dobre lepila a izolovala trim.
miroslavcernica napísal:
Zdravim vas, mam taky problem s 525d rocnik 2004, po silnych dazdoch sa na spolujazdcovej strane a na pravej strane vzadu objavil kopec vody.....myslel som, ze je to z panoramy, ale teraz som prisiel na to, ze to preteka (teda aspon myslim) z predu ako voda zteka z celneho skla a na pravej strane pod kapotou pod pelovym filtrom a tymi plastami je taka umela bila ,,krabica'' v ktorej su kable a neviem co vsetko a z tej krabici idu kable do kabiny auta....a medzi tou krabicou a kabinou je taka pena a tadial mi to vsetko natieklo.....ale neviem preco sa tam voda dostala.....neviete poradit prosim? Je zle odvodneny odtok z celneho skla? alebo? a mam vodu aj v tej bielej krabici kde su tie kable......


Ohlásiť tento príspevok
 
Creoon
Príspevky: 216
Registrovaný: 25.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Pondelok, 23. Septembra 2013, 10:16

Riadne prestriekaj gumu silikonom vsade dke vidis. To je metoda pokus -- omyl..
Marek-WAR napísal:
Ano tece me to z vrchu dveri na sedacku ne moc ale kapky tam su musim asi pretesnit horni stranu tesneni dveri
 
Marek-WAR
Príspevky: 487
Registrovaný: 30.12.2011
Auto: BMW E91
Kraj: Zahraničie

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Pondelok, 23. Septembra 2013, 17:12

Tak ze utrhlá rýnečka nad tesněním a odtláčela gumu těsnění tak, že tam pronikaly kapky. Přejel jsem to silikonem tak se uvidí co to bude dělat.
 
dibarbora
Príspevky: 158
Registrovaný: 22.1.2013
Kraj: Žilinský

Re: Re:

Pondelok, 23. Septembra 2013, 17:44

Creoon napísal:
Tak som sa popytal v bmw na to preco zatekaju auta. Dostal som odpoved ze ak odlepite izolacnu foliu na dverách a date ju nazad casom sa odlepi a preteka voda cez dvere do auta. Teda tuneri co si robili repraky uz možno tusia preco im zateka do auta. Treba tu foliu objednať v bmw. Aby dobre lepila a izolovala trim.


Celkom pravdivo ti neodpovedali. Penovy kryt pod tapacirom je prilepeny obojstrannou gumovou paskou, za predpokladu opatrneho odlepenia od plechu (tj paska ostane na penovom kryte) je spätna montaz bezproblemova a ostane zachovana tesnost. Slabe miesto je vsak spojenie pasky a penoveho krytu, evidentne tomu nepomaha cas a striedanie teplot. Po urcitom case, myslim, ze staci v pohode 5-6 rokov sa penovy kryt miestami svojvolne oddeli od pasky a voda ma volnu cestu. Oprava existuje aj lacnejsia, treba pouzit butylkaucukovu pasku ako to uz niekto spomenul. Pokial je dispozicii vhodny lepivy a pruzny tmel, tak oprava sa da previest aj bez pasky.
Btw. aj toto je bohuzial detail ktory dava najavo znizovanie nakladov. Take passaty B5, B5.5 so zatekanim maju problem az po radove 10 - 12 rokoch, pricom pod tapecom je hlinikovy plech, ktory staci obtmelit silikonom a je po probleme.
 
Marek-WAR
Príspevky: 487
Registrovaný: 30.12.2011
Auto: BMW E91
Kraj: Zahraničie

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Utorok, 24. Septembra 2013, 17:48

Tak ze muj případ byla odtrhlá rýnka a vše je opraveno vyzkouseno nikde neteče. Jinak díl to byl pod cislem 51137122874
 
fesi88h
Príspevky: 7
Registrovaný: 5.5.2013
Auto: e65 735i ,e60 530d
Kraj: Nitriansky

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Utorok, 26. Augusta 2014, 06:53

 Nitriansky

No ja mam prave ten isty problem uz tyzden mam vodu v aute odisiel mi pravy subofer aj koli tkmu mam nervy v kibli...vsetko je v pohode kym nenastartujem a pohnem sa.potom normalne pocut ako sa mi voda vali cez spolujazdca pocul som to cez klimu ale zvlastne ze ta voda sa neprevali kym sa s autom nepohnem.uz teraz jak pocujem cez kljmu stekajucu vodu zachvylku mam podmocenu celu stranu spolujazdca aj za spolujazdcom.uz som hotovy s toho.tam je sama kabelaz ked mi to tam raz skratuje ma slahne.kde sa nachadzanu tie odtokove kanaliky prosim???
 
fici
Príspevky: 27
Registrovaný: 7.7.2012
Auto: BMW e91
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Sobota, 30. Mája 2015, 09:50

angelina napísal:
zdravim, nevie niekto nahodou poradit, nenastartovalo mi auto. tak cez kable sa nastartovalo potom v pohode, ale problem je ze sme kukli do kufra na baterku a baterka si pekne plavala vo vode, normalne tam v tej priehradke bolo minimalne 2l vody... takze treba vsetko vysusit, a zistit kade tecie... neporadi niekto kade tam moze tiect voda... diiiikk :-k

Servus mam ten isty problem auto nestartuje a tiez mi zateka do baterkoveho priestoru. Zistil si zavadu? Mas panoramu?
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 20. Augusta 2015, 16:14

Takže páni pripájam sa do klubu, včera som si všimol, že mám mokrú podlahu vzadu za spolujazdcom. Dnes kukám do kufra, a vlhkosť v oblasti baterky. Kade sa môže dostať voda k tej baterke? A do kabíny tiež rozmýšľam, lebo tesnenie v tapacíri vyzerá byť ok. ](*,) Bábo raď....
 
Užívateľov profilový obrázok
bramborak
Príspevky: 1271
Registrovaný: 28.5.2010
Auto: e91 "07
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: NM,TN

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 20. Augusta 2015, 20:38

ja ked som kupil auto, na druhy den k.o. baterka, tak som daval novu a tam asi liter vody pod baterkou..., odvtedy sucho :-k
nahradne diely: E34 tour+sedan, E32
kúpim akýkoľvek kat/y,zanesený DPF filter=> sukr.sprava :)
 
fici
Príspevky: 27
Registrovaný: 7.7.2012
Auto: BMW e91
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Sobota, 26. Septembra 2015, 13:03

Caute, prosim info ako ste vyriesili zatekanie do baterkoveho priestoru? Mal som tam vodu uz viac krat auto som uz viac krat kvoli tomu nenastartoval. Vyhadzovalo mi to zamikanie volantu ale baterka plava a je to kvoli tomu. Kade zateka ako ste vyriesili problem prosim napiste mi potreboval by som to surne spravit.. Dakujem
0910152310 marek

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných