... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
reklamne predmety bmwklub.sk
 
angelina
Príspevky: 3
Registrovaný: 26.10.2010
Kraj: Žilinský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Pondelok, 9. Januára 2012, 13:21

zdravim, nevie niekto nahodou poradit, nenastartovalo mi auto. tak cez kable sa nastartovalo potom v pohode, ale problem je ze sme kukli do kufra na baterku a baterka si pekne plavala vo vode, normalne tam v tej priehradke bolo minimalne 2l vody... takze treba vsetko vysusit, a zistit kade tecie... neporadi niekto kade tam moze tiect voda... diiiikk :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Pondelok, 9. Januára 2012, 20:36

angelina napísal:
zdravim, nevie niekto nahodou poradit, nenastartovalo mi auto. tak cez kable sa nastartovalo potom v pohode, ale problem je ze sme kukli do kufra na baterku a baterka si pekne plavala vo vode, normalne tam v tej priehradke bolo minimalne 2l vody... takze treba vsetko vysusit, a zistit kade tecie... neporadi niekto kade tam moze tiect voda... diiiikk :-k

si robis prdel.. uz som videl vselico... ale toto??
konkretnejsie popis tvoju situaciu.. ako dlho mas auto? kde si ho kupil(a)?
nevylialo so sa tam nieco niekomu? prsalo silno? choldil(a) si po mlákach?

musim pozriet kde to ma odfuky pretlakového vzduchu zavretia kufra ked to kombik ovsem má... lebo aj ja mam take
 
angelina
Príspevky: 3
Registrovaný: 26.10.2010
Kraj: Žilinský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Utorok, 10. Januára 2012, 10:13

caf.... je to E91, 2006... mam ho pol roka, dovezene z belgicka, burane neni...vsetko bolo ok... az teraz, normalne nechapem tiez, ci tam natieklo okolo zadneho okna,ci kolo nadrze, ci okolo nejakeho priduchu alebo vetraka,okolo tazneho...vrrrr..alebo zospodu,ale to by vytieklo.....v be dlho prsalo, a teraz tu sk snezi par dni, ale muselo sa to tam uz dlhsie zbierat asi...nikdy ma nenapadlo sa pozriet riadne na baterku... vrrr, asi skusit vysusit, a obliat vodou,kade to natieklo...
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 12. Januára 2012, 10:59

angelina napísal:
caf.... je to E91, 2006... mam ho pol roka, dovezene z belgicka, burane neni...vsetko bolo ok... az teraz, normalne nechapem tiez, ci tam natieklo okolo zadneho okna,ci kolo nadrze, ci okolo nejakeho priduchu alebo vetraka,okolo tazneho...vrrrr..alebo zospodu,ale to by vytieklo.....v be dlho prsalo, a teraz tu sk snezi par dni, ale muselo sa to tam uz dlhsie zbierat asi...nikdy ma nenapadlo sa pozriet riadne na baterku... vrrr, asi skusit vysusit, a obliat vodou,kade to natieklo...

ked to vysusis, rozloz si servitky (hajzlak) na vselijake miesta kde by bolo podozrenie vniknutiu vody... potom s hadicou pooblievaj zadok auta, popripadne vapkou a pozorovat ci niektore sa namocia
 
angelina
Príspevky: 3
Registrovaný: 26.10.2010
Kraj: Žilinský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 12. Januára 2012, 11:29

presne tak to skusim, ked to vyschne, pooblievam, a uvidim kade tam mohlo natiect... len nejak neni cas.... najviac zasrana bola ta kabelaz co ide od tazneho zvonka dovnutra, tak skusim potom aj zo spodu,ci kolo toho nenatieklo vrr \:D/
 
Užívateľov profilový obrázok
vado
Príspevky: 34
Registrovaný: 22.5.2012
Auto: E91 318D
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Nedeľa, 7. Októbra 2012, 18:17

Caute, prisiel niekto na to zatekanie cez prah? zateka mi to presne tak ako je zobrazene sipkou na obrazkoch, aj ked otvorim dvere na prahu je v tom mieste voda. Poradte mi niekto co s tym treba urobit?
 
cityf
Príspevky: 1
Registrovaný: 24.2.2012
Auto: E91 318D, 2006
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Pondelok, 8. Októbra 2012, 12:26

Caute som tu novy a tento problem som riesil dlhu dobu.
Nebudem Vam rozpisovat co vsetko som urobil.
Ale problem som vyriesil. zateka cez tesnenie na dverach, pod tesnenie som vlozil PU penovu tepelnu izolaciu, ktora sa pouziva na izolovanie vodovodnych trubiek. v podstate je jedno co tam date staci aby tesnenie lepsie priliehalo k ramu pri zavretych dverach. vid.foto.
Prílohy
318d1.jpg
PU penova vlozka
318d.jpg
tesnenie dveri
 
Užívateľov profilový obrázok
vado
Príspevky: 34
Registrovaný: 22.5.2012
Auto: E91 318D
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Pondelok, 15. Októbra 2012, 09:43

takze moj pokus nevysiel, urobil som presne to iste co posielas na fotkach, hned na to som bol v umyvacke a natecene na kobercekoch. Skumal som to tam a tie gumove tesnenia su komplet suche jedine tam na prahu bola voda ktora vtiekla dovnutra. Mam podozrenie, ze to ide cez dvere a tam to vyteka. Neviem co s tym mam urobit. Do rozoberania dveri sa asi nepustim a aj tak neviem kde by som to mal utesnit aby to netieklo. AK NIEKTO VIE NECH PORADI.

tak dnes som robil test s vodou, zateka to popri zrkadle do vnutra dveri a vyteka na tom mieste ako je oznacene sipkami na predoslych prispevkoch, takze voda tecie cez dvere, chystam sa ich rozobrat, ale neviem co a kde tam mam zalepit, dajte mi niekto radu ako to mam urobit

posielam este video ako sa rozoberaju dvere ale fakt neviem co tam mam prilepit popri tom zrkadle, lebo tam nie je ziadny tapacir, len plech. tu je to video http://www.youtube.com/watch?v=em9TdvaB0_8 voda sa dostane popri zrkadle, stecie po plechu a vytecie spod krytu, ktory na zaciatku odoberie, do vnutra dveri sa voda nedostane, takze on to zbytocne podliepa obojstrannou paskou.
 
stydly
Príspevky: 50
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: E91 320D 120KW
Kraj: Zahraničie

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Pondelok, 22. Októbra 2012, 23:04

cityf napísal:
Caute som tu novy a tento problem som riesil dlhu dobu.
Nebudem Vam rozpisovat co vsetko som urobil.
Ale problem som vyriesil. zateka cez tesnenie na dverach, pod tesnenie som vlozil PU penovu tepelnu izolaciu, ktora sa pouziva na izolovanie vodovodnych trubiek. v podstate je jedno co tam date staci aby tesnenie lepsie priliehalo k ramu pri zavretych dverach. vid.foto.

Taky jsem mel ten samej problem zatikalo mi do auta okolo koncu spodny lysty. Zatikalo ze dveri pres kabel ovladani oken.., stacil silikon a pretesnit tu izolaci dveri pod tacem.
Nejlepsi jak otestovat jestli je to odtud je otevrit dvere, a polejt z venku poradne konvici okno dveri. chvilku pockat a pak uvidis jestli ti kape voda ze dveri pod tapecem.
BMW Diagnostika Pardubice
výpis chyb, živá data, kódování, aktualizace jednotek, aktualizace map .....
tel:722923332
 
stydly
Príspevky: 50
Registrovaný: 4.7.2012
Auto: E91 320D 120KW
Kraj: Zahraničie

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Pondelok, 22. Októbra 2012, 23:06

coWon napísal:
si robis prdel.. uz som videl vselico... ale toto??
konkretnejsie popis tvoju situaciu.. ako dlho mas auto? kde si ho kupil(a)?
nevylialo so sa tam nieco niekomu? prsalo silno? choldil(a) si po mlákach?

musim pozriet kde to ma odfuky pretlakového vzduchu zavretia kufra ked to kombik ovsem má... lebo aj ja mam take


to se mi taky stalo!:D ale diky tomu ze v kufru vozim psa a mel jsem tak skriplou deku pres tesneni a po ni se do auta dostala voda kdyz prselo.., taky mi baterka plavala!:D Ale auto startovalo!:D
BMW Diagnostika Pardubice
výpis chyb, živá data, kódování, aktualizace jednotek, aktualizace map .....
tel:722923332
 
Užívateľov profilový obrázok
vado
Príspevky: 34
Registrovaný: 22.5.2012
Auto: E91 318D
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Streda, 7. Novembra 2012, 08:21

takze problem vyrieseny, robil som dvere sofera a spolujazdca. Dvere spolujazdca este kusok pretekaju, lebo sa mi to nepodarilo zalepit poriadne- voda je svina, najde si cesticku. Ale spravne to ma fungovat tak, ze voda tecie do dveri popri zrkadle a popri gumenych tesneniach pri skle, co je normalne a ma to tak fungovat, voda potom vytecie cez kanalik na spodku dveri(naznacene na obrazkoch, je treba aby bol kanalik priechodny, niecim si ho skontrolujte, staci nejaky drot) ak netesni dobre ten penovy tapacir, ktory je prilepeny o ram dveri takou makkou lepkavou hmotou tak preteka voda spod tapaciru po kostre dveri az na prah a potom dovnutra. Je treba odlepit a niecim zatesnit, asi silikonom alebo niecim podobnym. Ja som nemal nic poruke tak som to zalepil chemoprenom a preto mi aj tie dvere spolujazdca nechytili dobre a pretekaju. nakoniec som to este prelepil paskou a dvere sofera drzia aj po vydatnych dazdoch. Pripajam fotky. Ja ako laik som dvere rozobral v pohode za 5 min. Najskor ide dole ta plastova lista, smerom od konca dveri k motoru, je len nacvaknuta, pod listou su skrutky, asi tri, alebo styri, odskrutkovat a pouzit nejaky plastovy nastroj ktory strcite medzi kostru a tapacir a pomaly vypacit, tiez je nacvaknuty, mne to islo najlepsie od spodneho rohu na konci dveri a nakoniec horna strana pri okne smerom dohora, ta je trosku silnejsie nacvaknuta. Potom nebolo treba ani odpajat kable, maximalne reproduktor som odpojil, polozil cely tapacir nabok a lepil. Na dverach spolujazdca treba odobrat madlo, pod ktorym je este jedna skrutka. Ak niekto bude chciet nieco vediet, ozvite sa, som tu dost casto.
Prílohy
Fotografia0228.jpg
odoberanie madla
Fotografia0228.jpg (148.32 KiB) 3587 zobrazení
Fotografia0227.jpg
cesta zatekania vody
Fotografia0227.jpg (153 KiB) 3587 zobrazení
Fotografia0226.jpg
dvere zvnutra
Fotografia0226.jpg (162.26 KiB) 3587 zobrazení
Fotografia0225.jpg
odtokovy kanalik
Fotografia0225.jpg (171.25 KiB) 3587 zobrazení
Fotografia0224.jpg
Tu je miesto kadial vyteka voda
Fotografia0224.jpg (170.21 KiB) 3587 zobrazení
 
Creoon
Príspevky: 216
Registrovaný: 25.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 8. Novembra 2012, 10:20

Ma niekto problem zo zatekanim aj po Facelifte ????
 
Užívateľov profilový obrázok
vado
Príspevky: 34
Registrovaný: 22.5.2012
Auto: E91 318D
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 8. Novembra 2012, 10:41

Creoon napísal:
Ma niekto problem zo zatekanim aj po Facelifte ????

co ma facelift spolocne so zatekanim ?
 
Creoon
Príspevky: 216
Registrovaný: 25.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: E91/318d - zatekanie do auta

Štvrtok, 8. Novembra 2012, 15:59

vado napísal:
co ma facelift spolocne so zatekanim ?

Odstranenie problemu pri vyvoji?, pracujem v automobilke,tak niektore zmeny nastavaju pri facelifte. Kedze pocas standardnej vyroby by boli narocne financne. Zmeny dodavatelov,materialov atd.
 
miroslavcernica
Príspevky: 9
Registrovaný: 2.6.2013
Auto: 525d E61 r. 2004
Kraj: Košický

Nedeľa, 2. Júna 2013, 20:42

Zdravim vas, mam taky problem s 525d rocnik 2004, po silnych dazdoch sa na spolujazdcovej strane a na pravej strane vzadu objavil kopec vody.....myslel som, ze je to z panoramy, ale teraz som prisiel na to, ze to preteka (teda aspon myslim) z predu ako voda zteka z celneho skla a na pravej strane pod kapotou pod pelovym filtrom a tymi plastami je taka umela bila ,,krabica'' v ktorej su kable a neviem co vsetko a z tej krabici idu kable do kabiny auta....a medzi tou krabicou a kabinou je taka pena a tadial mi to vsetko natieklo.....ale neviem preco sa tam voda dostala.....neviete poradit prosim? Je zle odvodneny odtok z celneho skla? alebo? a mam vodu aj v tej bielej krabici kde su tie kable......


Ohlásiť tento príspevok
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných