... všetko o BMW ...

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
El_Scorpio
Autor témy
Príspevky: 222
Registrovaný: 24.4.2010
Auto: Ford Mondeo 2.0i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Mordor

E34 - Vaša výbava

Štvrtok, 20. Mája 2010, 19:36

V tejto téme sa môžete pochváliť, čo všetko má váš miláčik 5er na sebe a čo vám najviac uľahčuje život v ňom. Poprípade (ako napr. ja teraz) sa spýtať aj pár otázok.

Akú mám klímu? Pôvodne som si myslel, že klíma že spodné tlačítko (A)(/) ale nakoniec som zistil, že je to cirkulácia vzduchu. "A" (ľavá dióda) sa zapne keď systém detekuje škodliviny a pravá dióda je permanentná cirkulácia. Klíma je tlačidlo nadňou, je to tá poloautomatická klimatizácia?

Obrázok

A ešte ako zistím, či mám ASC (automatická regulácia stability). Má ho každá E34 ktorá je vybavená ABS, či...? Tá istá otázka ohľadne samosvorného diferenciálu.
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to it's driver."
Obrázok
 
Cosmo
Príspevky: 1301
Registrovaný: 9.12.2008
Auto: E53
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Vaša výbava

Štvrtok, 20. Mája 2010, 20:41

Ahoj, ASC nemali všetky typy E34, ak ho máš, tak na stredovom tunely pred radiacou pákou by si mal mať takú konzolku kde je nato tlačítko označené, takisto ak si bol s autom v šmyku, tak by ti svietila kontrolka ASC na prístrojovke.

Samosvor takisto, niektoré verzie ho mali v sérií (M5..) ostatné za príplatok, alebo ho ani nemontovali do toho konk. typu.
Ako zistiť či máš samosvor? No pozrieť sa zospodu na diferenciál, ale ešte sa dá aj skúsiť trocha pošmýkať :twisted: :twisted: mal som tú česť a resp, mal som auto bez samosvoru, na mojom prvom aute bol zvarosvor, a šiel som aj na aute som samosvorom, a všetko sa dá od seba ľahko a veľmi rýchlo odlíšiť :-"
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Vaša výbava

Štvrtok, 20. Mája 2010, 21:32

A s klimou, mas klasicku, manualne ovladanu ale poloautomaticku klimatizaciu, cize zvolenu teplotu, ktora je napisana na kolecku ti dokaze udrziavat v kabine, nie ze ti taky studeny vzduch fuka.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
100RM
Príspevky: 1512
Registrovaný: 2.8.2006
Auto: e61 550i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bublina

Re: Vaša výbava

Štvrtok, 20. Mája 2010, 22:04

Btw, ten pachovy senzor funguje trosku inak :-) Okruh je permanentne zavrety a raz za nejaku dobu sa otvori aby vymenil vzduch v aute a v pripade ze detekuje "smrad", tak s otvorenim pocka.
 
Užívateľov profilový obrázok
El_Scorpio
Autor témy
Príspevky: 222
Registrovaný: 24.4.2010
Auto: Ford Mondeo 2.0i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Mordor

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 06:52

A ako vyzerá ten diferenciál? Najlepšie nejaká foto rovno spod auta, nech viem na čo sa mám pozerať.
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to it's driver."
Obrázok
 
antonvrabel
Príspevky: 496
Registrovaný: 25.11.2009
Auto: E30ix,E39,
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PUCHov Nemšova Dca

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 07:30

zdvihni obidve zadne kolesa do vzduchu a potoc jednym.ak mas samosvor tak sa budu otacat rovnakym smerom.ak nemas tak kazde opacne
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 08:58

tak tak, cez vikend som to skusal a kuva nikdo mi ten samosvor neslohol :twisted:
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
El_Scorpio
Autor témy
Príspevky: 222
Registrovaný: 24.4.2010
Auto: Ford Mondeo 2.0i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Mordor

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 09:24

A nejaký lepšejší spôsob? Nemám totiž doma rampu :)
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to it's driver."
Obrázok
 
antonvrabel
Príspevky: 496
Registrovaný: 25.11.2009
Auto: E30ix,E39,
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PUCHov Nemšova Dca

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 10:03

chod do BMW servisu tam maju zdvihaky. :mrgreen: povedia ti co tam mas.alebo napis adresu na teba. ja tam pridem z dvoma zdvihakmi pridvihnem zadok a zatocim kolesom a idem domov :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
El_Scorpio
Autor témy
Príspevky: 222
Registrovaný: 24.4.2010
Auto: Ford Mondeo 2.0i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Mordor

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 11:05

Nah, myslel som skôr či sa to nedá nejak zistiť iba pohľadom...
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to it's driver."
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Milosss
Príspevky: 2235
Registrovaný: 30.6.2009
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PN - BA

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 11:24

Akym pohladom ked nemas ako liezt pod auto? :D Ako pohladom na auto? :D
Mas 2 moznosti bud ho zdvihnes a tak to vyskusas, alebo nastartujes, zaradis 1, pridas plyn, pustis spojku, zagumujes a pozres sa ci mas 2 cierne ciary, ci len 1nu. Ale viac by som veril tomu zdvihaku, neviem ci aj normalny diferak ti na suchom asfalte pri dobrom rozlozeni hmotnosti a pri rovnakom podklade oboch kolies nezagumuje troska s obidvoma kolami.
Nur Original ist Legal.
 
Užívateľov profilový obrázok
El_Scorpio
Autor témy
Príspevky: 222
Registrovaný: 24.4.2010
Auto: Ford Mondeo 2.0i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Mordor

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 12:05

Tak keď mi prídu brzdy tak im poviem, nech sa mi na to pozrú...
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to it's driver."
Obrázok
 
antonvrabel
Príspevky: 496
Registrovaný: 25.11.2009
Auto: E30ix,E39,
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PUCHov Nemšova Dca

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 12:53

mas v aute zdvihak na vymenu kolesa?ma este niekto v tvojom okoli auto a zdvihak?kolko mas rokov 5?ked nedokazes pridvihnut zadnu napravu kusok od zeme? ](*,) ](*,)
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 13:09

Omg toto je zas tema :twisted:
 
Užívateľov profilový obrázok
El_Scorpio
Autor témy
Príspevky: 222
Registrovaný: 24.4.2010
Auto: Ford Mondeo 2.0i
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Mordor

Re: Vaša výbava

Piatok, 21. Mája 2010, 13:13

To je jedno, vy máte čo v autách? Diferák či samosvor či...?
“Nothing will make a driver more faithful to a car than a car that is faithful to it's driver."
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných